Z Liberce bez formy, bodů ani setu

18. 12. 2022

Mezi dvěma zápasy evropského poháru CEV si volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc „odskočily“ do domácí extraligy. V jejím 16. kole se představily na palubovce Dukly Liberec a zaznamenaly třetí porážku bez zisku setu v řadě.

V Liberci začalo utkání náporem domácích (3:0), kteří v něm i přes dílčí odpor soupeře (3:3) pokračovali (9:5, 13:7). Za stavu 23:13 měla Dukla set nadosah a po třech následujících výměnách jej také získala - 25:14.

Po vyrovnaném úvodu druhé sady začal Liberec bodově odskakovat při podání Kohoutové (4:3, 7:3). A pro Olomouc bylo ještě hůř - 11:5, 14:6. Až v závěru od stavu 22:12 se set začíná dramatizovat a při podání Moscické přichází snížení až na 22:19. Jenže koncovku si Severočešky pohlídaly a po výsledku 25:21 vedly už 2:0.

V úvodu třetího dějství se do sebe oba protivníci doslova zakousli (3:0, 3:4, 6:4, 6:7). Pak znovu zaútočil Liberec (10:7), ale univerzita se opět přitáhla (14:14). Až od stavu 18:17 získala Dukla rozhodující náskok (22:17) a po výhře 25:19 dovedla duel o třetí místo k jasnému vítězství 3:0.

„V předchozím utkání poháru CEV jsme ztratili zraněnou Zuzku Šepeľovou, která nám vždy dobře odpřijímala a odsmečovala, což nám tady citelně chybělo. Nicméně o tom to nebylo, dnes jsme se prostě vůbec nenastartovali. Říkali jsme si v šatně, že se o výhru porveme, ale bylo to úplně obráceně. Jenom jsme se na hřišti po sobě koukali. A druhá věc byla, že jsme měli hrozně naivní servis. Balony z něj jsme Liberci odevzdávali úplně zadarmo a jejich nahrávačka tak mohla v klidu kombinovat. A třetí věc byla, že do třetího setu se nám sice všechno vcelku zlepšilo, nicméně tak velký počet chyb nám nedovolil uhrát lepší výsledek,“ zlobil se olomoucký kormidelník Martin Hroch.

„Pohár CEV nám vlil novou krev do žil. Bylo to i vidět, od začátku jsme si věřili. Bohužel ve druhém setu jsme při obrovském náskoku nedokázali skočit po jednoduchých balonech a nechali jsme Olomouc rozehrát. Naštěstí jsme zvládli koncovku, ale bylo to znát ve třetím setu, ten už byl pro nás velmi těžký. Hosté se chytili šance, ale ubojovali jsme to a pomohli si střídáním. Je škoda, že jsme to nedohráli jasněji, ale nakonec musím říct, že jsme utkání zvládli takticky, a moc děkuji holkám, že tento těžký týden zvládly velmi dobře,“ chválil naopak kouč Dukly Libor Gálík.

Nyní už čeká Olomoučanky cesta do Francie, kde se ve středu 21. prosince utkají od 19.30 hodin v odvetě úvodního kola CEV Cupu s domácím celkem Terville-Florenge. Po porážce 0:3 z prvního utkání pošle univerzitu dál pouze vítězství za tři body a následný úspěch v rozhodujícím zlatém setu.


VK Dukla Liberec - VK UP Olomouc 3:0 (14, 21, 19)

Rozhodčí: Poláček, Koutník

Čas: 71 minut

Diváků: 210

Liberec: Šulcová, Nečasová, Kvapilová, Kojdová, Kohoutová, Deislová, libero Kolářová. Střídaly: Bartošová, Dvořáková, Blažková, Frankevyčová, Lyklemaová

Olomouc: Herdová, Moscická, Rajlićová, Borovcová, Körmendyová, Tinklová Šepeĺová, libero Slavíková. Střídaly: Galvãová, Kneiflová, Weidenthalerová


Hlavní partneři

Ostatní sponzoři