Třísetová výhra! Olymp jsme zlomili v koncovkách

20. 11. 2021

Těžký soupeř čekal ve 14. kole extraligy na volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky si v Praze na Olympu díky třem vybojovaným koncovkám připsaly cennou výhru 3:0. 

Olymp vstoupil do zápasu bez důrazu a s poněkud bezzubým útokem. Stav byl tak rychle 8:2 pro hosty. Pražankám se pak podařilo dostat do hry (10:10), ale díky dobrému servisu univerzity se opakovala situace z úvodu - 18:12 pro hostující tým. I když se poté Olymp trochu probudil na útoku, olomoucké hráčky si držely dostatečný náskok a po třetím setbolu si připsaly set po výsledku 22:25.

V úvodu druhé sady vedly vysokoškolačky 5:2, pak se Olymp přece jen zvedl a bylo vyrovnáno. Pražský tým se dokonce dostal do vedení 10:9, ale to netrvalo dlouho (14:16, 15:18). Za stavu 22:24 dala eso střídající domácí hráčka Šmídová, Olymp dokonce vyrovnal na 24:24, ale nevynucené chyby v koncovce znamenaly jeho prohru 24:26.

Ve třetím setu měla Univerzita Palackého navrch od samého začátku (4:8, 6:12, 10:18). Olymp sice udělal bodovou sérii opět při servisu Šmídové, od stavu 20:23 se dostal do vedení 24:23 a dokonce k setbolu, ale to bylo z jeho strany vše. Poslední tři výměny byly v režii Olomouce - 24:26.

„Olymp hraje bojovně od začátku sezony, mladé holky vedené zkušenými hráčkami hrají bojovný volejbal a nepustí balon na zem. My jsme chtěli po Bosně udělat další krok, nicméně vždy po slušné pasáži následuje několikaminutový výpadek, kdy necháme soupeře dotáhnout. Jsem rád za tři body, ale také gratuluji soupeři k výkonu,“ řekl šéf hostující lavičky Martin Hroch.

„Špatně se mi to hodnotí, protože jsme prohráli šestý zápas v řadě. Do zápasu jsme vstoupili se sklopenými hlavami ze špatných posledních výsledků. Škoda že v důležitých okamžicích jsme o poznání hůř servírovali a kazili servisy v koncovkách. Přestože jsme prohráli, tak to hodnotím jako dobrý výkon,“ uvedl kouč Olympu Stanislav Mitáč.

Ve středu 24. listopadu čeká Olomoučanky domácí odvetné utkání evropského poháru CEV Cup proti bosenskému celku ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko. Hrát se začne v 17 hodin.


PVK Olymp Praha - VK UP Olomouc 0:3 (-22, -24, -24)

Rozhodčí: Vachutka, Horký

Čas: 79 minut

Diváků: 200

Olymp: Cihlářová, Lukešová, Bartošová, Brichtová, Kalhousová, Šimáňová, libero Pešková. Střídaly: Neumannová, Šmídová, Poloučková, Virtová, Gajdová.

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Babićová, Silva, Blancová, Štimacová, libero Gambová. Střídaly: Kneiflová, Tinklová.


Hlavní partneři

Ostatní sponzoři