Tři těsně prohrané sety přinesly porážku na Olympu

11. 3. 2023

V předposledním, 32. kole dlouhodobé části extraligy se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily na palubovce Olympu Praha. Vysokoškolačky sehrály ve Vršovicích tři vyrovnané sety, v nichž pokaždé vedly o několik bodů, ale přesto prohrály po více než hodině a půl 0:3.

Od začátku se bojovalo o každý míč a jako první se do většího trháku dostala hostující univerzita (4:8, 6:11). Jenže domácí celek se dokázal dotáhnout při podání Brancuské (13:17, 16:17) a vzápětí šel sám do vedení (22:18). V koncovce ještě tým VK UP odvrátil i díky servisům Šepeľové tři setboly protivníka (24:20, 24:23), ten poslední už však přinesl výhru Olympu 25:23.

Také ve druhém dějství se oba soupeří přetahovali o body a znovu z toho bylo nejprve nadějné vedení Olomouce (9:12, 14:17) a poté dotažení Pražanek (18:18). V závěru sice Hanačky otáčejí z 21:18 na 23:24, ale výhodou setbolu pohrdají a Olymp svůj druhý naopak proměňuje - 27:25 a 2:0.

Třetí set se od těch předchozích příliš nelišil, jen tentokrát jako první bodově odskočil domácí výběr (10:6). Vysokoškolačky však dokázaly vyrovnat (13:13) a vzápětí se hnaly za zdramatizováním duelu (14:18, 19:22). Pražanky sice otočily (23:22), k setbolu se ale jako první dostala Univerzita Palackého (23:24) a pak ještě postupně k dalším čtyřem. Ani jeden však hosté nepřetavili ve snížení a přišel trest: Olymp svůj první mečbol (29:28) nevyužil, ten druhý už ano a díky vítězství 31:29 bere všechny body za jasnou, i když trochu šťastnou výhru 3:0.

„Gratuluji soupeři, který tyto výkony předváděl už v průběhu sezony a myslím, že se nastartoval hlavně při poháru v Teplicích, kde k bojovnosti přidal i úspěšnost. My jsme v každém setu těsně před koncovkou vedli o dva body, ale z nepochopitelných důvodů jsme to nedohráli, i když na některých postech máme o něco zkušenější hráčky než Olymp. Ten do toho ale šel s větším srdíčkem a bojovností a rozhodující momenty si uhrál. Pro nás ovšem boj o první čtyřku nekončí. Čeká nás ještě domácí zápas s Královým Polem a ten bude rozhodující“ ví olomoucký kormidelník Martin Hroch.

„Jsem spokojený, protože nám vítězství 3:0 dává šanci postoupit v tabulce. Zápas byl velice dramatický a divácky jistě zajímavý. Všechny sety skončily rozdílem dvou bodu. Těší mě slova olomouckých soupeřů, protože nás opravdu v posledních zápasech zdobí nesmírná bojovnost. Dokážeme dobře bránit a výrazně se nám zvedá útočná potence po přihrávkách a ve hře na bod, a proto dokážeme vyhrávat,“ uvědomuje si šéf lavičky Olympu Stanislav Mitáč.

Dlouhodobou část extraligy zakončí Univerzita Palackého duelem proti brněnskému Královu Poli. Hrát se bude v Olomouci ve čtvrtek 16. března od 18 hodin.


PVK Olymp Praha - VK UP Olomouc 3:0 (23, 25, 29)

Rozhodčí: Marschner, Koutník

Čas: 94 minut

Diváků: 200

Olymp: Virtová, Šimáňová, Šmídová, Kalhousová, Doudová, Brancuská, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Brichtová, Poloučková

Olomouc: Herdová, Moscická, Đapićová, Borovcová, Kneiflová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Šepeľová, Tinklová, Körmendyová, Rajlićová, Weidenthalerová

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři