Tři těsně prohrané sety přinesly porážku na Olympu

11. 3. 2023

V předposledním, 32. kole dlouhodobé části extraligy se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily na palubovce Olympu Praha. Vysokoškolačky sehrály ve Vršovicích tři vyrovnané sety, v nichž pokaždé vedly o několik bodů, ale přesto prohrály po více než hodině a půl 0:3.

Od začátku se bojovalo o každý míč a jako první se do většího trháku dostala hostující univerzita (4:8, 6:11). Jenže domácí celek se dokázal dotáhnout při podání Brancuské (13:17, 16:17) a vzápětí šel sám do vedení (22:18). V koncovce ještě tým VK UP odvrátil i díky servisům Šepeľové tři setboly protivníka (24:20, 24:23), ten poslední už však přinesl výhru Olympu 25:23.

Také ve druhém dějství se oba soupeří přetahovali o body a znovu z toho bylo nejprve nadějné vedení Olomouce (9:12, 14:17) a poté dotažení Pražanek (18:18). V závěru sice Hanačky otáčejí z 21:18 na 23:24, ale výhodou setbolu pohrdají a Olymp svůj druhý naopak proměňuje - 27:25 a 2:0.

Třetí set se od těch předchozích příliš nelišil, jen tentokrát jako první bodově odskočil domácí výběr (10:6). Vysokoškolačky však dokázaly vyrovnat (13:13) a vzápětí se hnaly za zdramatizováním duelu (14:18, 19:22). Pražanky sice otočily (23:22), k setbolu se ale jako první dostala Univerzita Palackého (23:24) a pak ještě postupně k dalším čtyřem. Ani jeden však hosté nepřetavili ve snížení a přišel trest: Olymp svůj první mečbol (29:28) nevyužil, ten druhý už ano a díky vítězství 31:29 bere všechny body za jasnou, i když trochu šťastnou výhru 3:0.

„Gratuluji soupeři, který tyto výkony předváděl už v průběhu sezony a myslím, že se nastartoval hlavně při poháru v Teplicích, kde k bojovnosti přidal i úspěšnost. My jsme v každém setu těsně před koncovkou vedli o dva body, ale z nepochopitelných důvodů jsme to nedohráli, i když na některých postech máme o něco zkušenější hráčky než Olymp. Ten do toho ale šel s větším srdíčkem a bojovností a rozhodující momenty si uhrál. Pro nás ovšem boj o první čtyřku nekončí. Čeká nás ještě domácí zápas s Královým Polem a ten bude rozhodující“ ví olomoucký kormidelník Martin Hroch.

„Jsem spokojený, protože nám vítězství 3:0 dává šanci postoupit v tabulce. Zápas byl velice dramatický a divácky jistě zajímavý. Všechny sety skončily rozdílem dvou bodu. Těší mě slova olomouckých soupeřů, protože nás opravdu v posledních zápasech zdobí nesmírná bojovnost. Dokážeme dobře bránit a výrazně se nám zvedá útočná potence po přihrávkách a ve hře na bod, a proto dokážeme vyhrávat,“ uvědomuje si šéf lavičky Olympu Stanislav Mitáč.

Dlouhodobou část extraligy zakončí Univerzita Palackého duelem proti brněnskému Královu Poli. Hrát se bude v Olomouci ve čtvrtek 16. března od 18 hodin.


PVK Olymp Praha - VK UP Olomouc 3:0 (23, 25, 29)

Rozhodčí: Marschner, Koutník

Čas: 94 minut

Diváků: 200

Olymp: Virtová, Šimáňová, Šmídová, Kalhousová, Doudová, Brancuská, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Brichtová, Poloučková

Olomouc: Herdová, Moscická, Đapićová, Borovcová, Kneiflová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Šepeľová, Tinklová, Körmendyová, Rajlićová, Weidenthalerová

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 1
V

Václav 17. 3. 2023 12:27:03

Tak marně přemýšlím, kdy jsme před play of skončili ve druhé polovině tabulky se 12 porážkami. Že v jednom zápase podají holky hodně dobrý výkon a v dalším na ně padne tzv. deka už jsem si také zvykl. Že důvod tohoto stavu ale nezná jejich trenér je smutné.

Ve včerejším zápase jsme prohráli především proto, že jsme měli bezzubý útok. Herdová 14%, Šepelová 20% a Adélka z 12 nahrávek 0 bodů !!!

Účko Rajlič měla 34% a druhé účko Dapič skoro trenér nepustil na plac 50% ze 4 nahrávek.

S nahrávačkami dělal trenér už klasické šachy, myslím že Brazilka byla i přes chyby podstatně lepší a měla dostat ve čtvrtém setu prostor.

Ve čtvrtfinále jsme si "vybojovali" prostějovské VK, které stejně jako my, se před play of hledá. Z dalších možných soupeřů t.j. Olymp a Šelmy to vypadá jako nejschůdnější cesta za vytouženým podiem.

Trenér má týden na to, aby připravil děvčata na první zápas v Prostějově. V sestavě má 2 na české poměry nadstandartní účka. Stálo by za úvahu nasadit jedno z nich na post smečařky a zajistit příjem s liberem a druhou smečařkou. Mám takový dojem, že Liberec něco takového zkoušel, protože jeho smečařky mají s příjmem dlouhodobé problémy.

Upravit komentář