Startuje extraliga volejbalistek. Olomouc cílí na play-off

4. 10. 2023

Svým druhým hracím kolem odstartuje v sobotu 7. října nový ročník volejbalové extraligy žen. Olomoucké volejbalistky, které díky spojení s novým titulárním partnerem vstoupí do soutěže pod názvem VK Šantovka Olomouc UP, zahájí sezonu od 17 hodin na palubovce Olympu Praha.

Olomoučanky se v novém soutěžním ročníku budou snažit vylepšit loňské šesté místo, když v play-off vypadly už ve čtvrtfinále s VK Prostějov. Nový trenér VK Šantovka Jan Drešl má k dispozici vyjma jedné hráčky - Adély Farské, za svobodna Borovcové - zcela nový kádr, jehož hlavním cílem je tedy především co nejrychleji se sehrát a sbírat body, aby měl tým před startem play-off co nejlepší výchozí pozici. „V přípravě jsme se snažili družstvo maximálně sehrát a najít jeho lídry. V útoku by se měly o body starat smečařky Šotkovská s Farskou, doplňovat je budou Ukrajinka Artyshuková s Polkou Nowakovou a blokařkou Nečasovou. Nahrávku má na starosti Kanaďanka Shevkeneková, v obraně věřím, že nám pomůže loni hráčka Sokola Šternberk libero Barbora Chaloupková. Cílem je dostat se do extraligového play-off a vše ostatní bude otázkou aktuální formy, zdravotního stavu i štěstí,“ řekl před startem sezony Jan Drešl.

A jak vidí trenér Olomouce samotný start sezony? „Máme docela těžký los. Začínáme na Olympu, pak máme doma Přerov a čeká nás zápas ve druhém kole Českého poháru v Ostravě proti tamnímu béčku, ten musíme určitě zvládnout. Potom přijde série se špičkou extraligy; doma Prostějov a venku tři těžké zápasy - vicemistr Šelmy Brno, mistrovské Královo Pole a Dukla Liberec,“ dodal ke startu extraligy Drešl.

Příprava nově se rodícího celku byla náročná. „V domácích podmínkách ve sportovní hale UP jsme dvoufázově nabírali kondici a pilovali herní a taktické prvky. V průběhu přípravy jsme sehráli turnaj ve Varnsdorfu, domácí TOMI - REMONT Cup s Prostějovem, Salcburkem, Libercem a Šternberkem. Následně jsme hráli dva zápasy v Polsku v Nise a Opolí. Hlavně duel s Uni Opole nás hodně prověřil, věřím, že se z něj poučíme co nejvíce. V generálce jsme pak vyhráli nad Frýdkem-Místkem, to už výkon snesl extraligové parametry,“ zmínil k přípravným duelům Jan Drešl.

Vstupné na utkání činí v Olomouci v nové sezoně 80 korun, zlevněné pro důchodce a studenty 40 Kč. Děti do 15 let a držitelé průkazů ZTP/P mají vstup zdarma. Celosezonní permanentka stojí 600 korun a pro první kupující připravil zajímavý bonus nový titulární partner Galerie Šantovka - deset nejrychlejších získá poukaz v hodnotě 200 Kč na nákup v tomto olomouckém nákupním centru, pro prvních třicet je navíc připraveno 300 bodů zdarma v mobilní aplikaci ŠantAPKA. Permanentní vstupenky budou v prodeji na pokladně při vstupu do haly UP před domácími zápasy.


Hlavní partneři

Ostatní sponzoři