Startuje extraliga volejbalistek. Olomouc cílí na medaile

19. 10. 2022

Zhruba o měsíc později než v předchozích letech začne na konci tohoto týdne ostrá soutěžní sezona pro týmy z domácí extraligy volejbalistek. Univerzita Palackého Olomouc zahájí boje o ligové body v pátek 21. října od 18 hodin domácím duelem proti Šelmám Brno.

Olomoučanky se v novém soutěžním ročníku budou snažit obhájit či ještě vylepšit minulé čtvrté místo v extralize a pohárový bronz. Do toho se opět představí i v evropském poháru CEV Cup, v němž je v prosinci čeká konfrontace s francouzským celkem Terville Florange. „Bude to hodně náročná sezona, která bude stát spoustu sil hráčky i realizační tým,“ uvědomuje si předseda VK UP Jiří Zemánek. „Základní část extraligy je i s dalšími pohárovými zápasy vtěsnána do pouhých tří měsíců, navíc k dosavadním účastníkům přibyl ukrajinský klub Dnipro Prometey. I proto by mělo být naším pozitivem, že jsme kádr omladili a během dlouhé letní přípravy zapracovali na kondici. S konkrétními sportovními cíli bych raději ještě počkal až po rozjezdu soutěží. Každopádně se v těch domácích opět chceme pohybovat na špici a ve všech vystoupeních včetně těch na mezinárodní scéně předvádět dobrý sport pro naše fanoušky i všechny volejbalové příznivce,“ vyhlašuje šéf olomouckého klubu.

Trenér vysokoškolaček Martin Hroch bude mít k dispozici jedenáctičlenný kádr se sedmi hráčkami z uplynulé sezony a čtyřmi novými posilami. „Příchody bych rozdělil na dvě části. Smečařku Adélu Borovcovou jsem měl už možnost vést za mého působení ve Šternberku před šesti lety a dobře se známe i se slovenskou reprezentační blokařkou Katarínu Körmendyovou, jež působila ve Šternberku vloni a občas se účastnila našich společných tréninků. Brazilská nahrávačka Ana Flávia Galvãová a srbská univerzálka Milana Rajlićová nahradily na svých postech Laru Štimacovou a Elenu Babićovou, přičemž v obou případech platí, že jsme na těchto pozicích chtěli trochu odlišný styl a výkonnost,“ říká Martin Hroch.

A v čem by měly být podle něj hlavní přednosti pozměněné sestavy? „Tým je mladší a měl by být odolnější vůči letošnímu nabitému kalendáři, kdy se hraje dvakrát do týdne včetně vánočních svátků. Co se týče hry samotné, typy hráček umožňují produkovat rychlejší hru. Družstvo spolu od začátku komunikuje daleko víc, což je příslibem jak do tréninku, tak do samotné hry. Ale na výsledky si počkejme,“ zmiňuje Martin Hroch. 

Letošní příprava jeho svěřenkyň byla i vzhledem k pozdnímu začátku extraligy neobvykle dlouhá. „Od prvního tréninku 3. srpna jsme absolvovali střídavě těžší kondiční bloky s těmi více herními. Celou fyzickou přípravu odtáhl náš kondiční trenér Jakub Přichystal a během mého šestitýdenního působení u české reprezentace se na herních blocích vystřídali náš nový asistent Jakub Brečka s někdejším asistentem Jirky Teplého Pavlem Hápem. V průběhu přípravy jsme sehráli patnáct zápasů či modifikovaných herních tréninků s týmy z naší ligy i zahraničních soutěží. Čas zbyl také na společné teambuildingové aktivity. Všem svým spolupracovníkům moc děkuji a těší mě, že je vidět, že hráčky si přípravu odpracovaly poctivě. Věřím, že se nám to podaří prodat v soutěžích,“ hledí do sezony optimisticky hlavní kouč VK UP.

A nezříká se ani vysokých sportovních cílů. „I přes o něco nižší rozpočet máme stejné ambice jako v předchozím ročníku, tedy boj o medaile. Nová sezona se jeví jako o něco náročnější nejen pro nabitý kalendář a účast ukrajinského mistra a účastníka Ligy mistryň Prometey Dnipro. Po covidem poznamenaných ročnících se totiž bude znovu sestupovat a je vidět, že všechny týmy se na sezonu připravovaly svědomitě. Extraliga bude svým průběhem určitě zajímavá až do samého závěru. Snad pro nás úspěšného,“ doufá na ostrém startu Martin Hroch.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 4
F

Frenk 19. 10. 2022 11:25:14

Tak jsem v naší sestavě na women.wolleyboxu nenašel naší ukrajinskou blokařku Viktorii a naopak k nám že Šternberka přestoupila universalka Lucie.....

Upravit komentář

V

Václav 19. 10. 2022 12:36:29

Chtěl bych poděkovat trenérovi za jeho komentář, jen mi tam schází alespoň dílčí výsledky těch 15 přípravných zápasů. Je to tajné ??

Frenk mě trochu překvapil. Na wolleyboxu skutečně zmizela ze sestavy 2022-2023 blokařka z Ukrajiny a objevila se tam juniorka Hrabská, ale jako účko. Ještě sem si to šel dohledat na web svazu a tam v naší sestavě také Mostsitská chybí, Hrabská tam je, ale chybí tam také brazilská nahrávačka a objevila se tam další 2 jména Keková a Kňourková, zcela neznámá jména.. Na našem webu na soupice Mostsitská zase je. Takže prosím admina který spolehlivě ví úplně všechno, aby se k té věci vycenil.

Upravit komentář

M

Miroha 21. 10. 2022 16:42:41

A admin mlčí !! Musíme si pomoct sami, možná to poznáme ještě dnes večer.

Upravit komentář

M

Miroha 21. 10. 2022 16:45:53

Na soupisce, uvedené na webu Český volejbal to vypadá reálně.

Upravit komentář