Skvělé vítězství, lídra z Liberce porážíme 3:0!

2. 12. 2021

V dohrávce 15. extraligového kola hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc vůbec nejtěžšího domácího soupeře, lídra tabulky Duklu Liberec. Ve velké formě hrajícího soupeře se však vysokoškolačky nezalekly a suverénní výhrou 3:0 potvrdily, že i ony jdou v posledních zápasech výrazně nahoru.

V úvodním setu začaly od stavu 2:3 s chutí hrající Olomoučanky postupně budovat svůj náskok (5:3, 9:4), aby jej při podání nahrávačky Štimacové navýšily z 10:7 až na 18:7. Liberec už nenašel odpověď a jeho vysokou porážku dovršila od stavu 20:11 na servis střídající Kneiflová - 25:11 a 1:0.

Podobně dlouho vyhlíželo i druhé dějství (2:0, 10:5, 17:11), tentokrát však Dukla dokázala zatáhnout za záchrannou brzdu (19:16). Domácí tým to ovšem nezastavilo, opět při podání Štimacové to bylo 22:16 a nakonec výsledných 25:20.

Nejvyrovnanější průběh tak nabídla třetí část zápasu: těsné vedení se v ní přelévalo ze strany na stranu (11:8, 11:12), i když aktivita byla opět více na straně univerzity. Zdálo se, že po servisech Venezuelky Blancové se blíží rozhodnutí (14:15, 18:15), ale Liberec se opět zvedl (19:20). Až následné tři olomoucké body v řadě znamenaly definitivní zvrat a po vítězství 25:22 a celkově 3:0 uštědřila Univerzita Palackého Dukle zatím nejhorší direkt v dosavadním průběhu extraligového ročníku.

„Gratulace domácím, hráli opravdu výborně, koncentrovaně a nadšeně. Byl to pravý opak projevu našeho týmu, který snad přijel jako na výlet. Naše klíčové hráčky nepředvedly vůbec nic, víc to snad nemá cenu hodnotit,“ konstatoval trenér Liberce Libor Gálík.

„Samozřejmě mě těší výhra nad ligovým hegemonem, ale víc než z výsledku 3:0 a tří bodů mám radost z našeho výkonu. Byl neskutečně bojovný, holky byly agresivní na bloku i v útoku. Na Liberec jsme se připravovali celý zkrácený týden, neznali jsme samozřejmě předem jejich sestavu, ale hráčky a jejich přednosti i nedostatky ano. Tento zápas však skončil ve sprše po něm, teď už se chystáme se na sobotní Šelmy Brno. Případný neúspěch by totiž všechno mazal,“ ví kouč VK UP Martin Hroch.

V 16. kole extraligy se Olomoučanky v sobotu 4. prosince představí od 16 hodin právě na palubovce Šelem Brno.


VK UP Olomouc - VK Dukla Liberec 3:0 (11, 20, 22)

Rozhodčí: Kavala, Pítr

Čas: 69 minut

Diváků: 200

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Babićová, Silva, Blancová, Štimacová, libero Kulová. Střídala: Kneiflová.

Liberec: Kojdová, Kohoutová, Kvapilová, Šotkovská, Nečasová, Skrypaková, libero Kolářová. Střídaly: Blažková, Nová, Šulcová, Bartošová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři