S úřadujícím mistrem poprvé bez bodů

23. 2. 2023

Na palubovce mistrovského Prostějova se v 27. kole extraligy volejbalistek představila Univerzita Palackého Olomouc. Vysokoškolačky nadále marně hledají formu a herní pohodu a po dvou porážkách v Českém poháru prohrály i po návratu do ligového kolotoče, tentokrát 0:3.

Prostějov sice nezačal dobře (0:2), ale soupeř mu následně pomohl několika zkaženými servisy. A během dvou postavení přišel razantní obrat z 3:5 na 8:6. Agresivně podávající a útočící domácí se i bez chybějící univerzálky Silvaové rozjeli a hosté naopak často chybovali. Teprve od stavu 19:11 se univerzita částečně vrátila do dění čtyřmi body za sebou, ale zbytek zahajovací části si lídryně tabulky navzdory dílčím problémům (22:19) pohlídaly - 25:20 a 1:0.

Start do druhého dějství vyšel Prostějovankám při servisu kapitánky Bajuszové skvěle (4:0). Úřadující mistryně republiky měly navrch i dál a jejich náskok vzrostl až na 15:8. Bezradné Olomoučanky nevěděly kudy kam, naprosto jednoznačnému setu byl tudíž za chvíli rychlý konec - 25:14.

V úvodu třetí sady domácí celek zprvu ztrácel (0:2) a teprve začínala ta pravá bitva (4:3, 4:6). Obhájkyně titulu si i podruhé vzaly vedení bleskově zpět (8:6), načež vyrovnaná přetahovaná o každou výměnu pokračovala (13:14, 17:15, 17:18). Pak ale podávala domácí Löffová (21:18) a Prostějov korunoval svůj výkon zaslouženým triumfem - 25:22 a 3:0.

„Z naší strany snesl aspoň nějaké měřítko jen poslední set. Jinak jsme hráli velice špatně a rozhodlo naše nastavení, s jakým jsme zápas začali. Vůbec nechápu, proč jsme neplnili to, co se řeklo před utkáním. Navíc jsme strašně moc chybovali. Hned v úvodu jsme domácím pomohli nahoru třemi zkaženými servisy, potom udělali patnáct chyb v útoku z relativně dobré přihrávky. Což hovoří samo za sebe. Neustáli jsme to v hlavách nepřipraveností na tak těžký zápas,“ zlobil se šéf lavičky VK UP Martin Hroch.

„Velká spokojenost, protože jsme se výborným kolektivním výkonem vypořádali jak s absencí naší klíčové opory, tak s kvalitním soupeřem. Trnková to na univerzálu zvládla skvěle, velice dobrým výkonem se přidaly všechny další holky. A týmově jsme dokázali Olomouc přehrát, výsledek 3:0 je vzhledem k naší situaci před zápasem famózní. Největší rozdíl mezi oběma družstvy byl, že hosté měli vysoce úspěšnou přihrávku, a přesto jsme my mnohem lépe útočili,“ hodnotil trenér vítězek Miroslav Čada.

V sobotu 25. února se Olomoučanky po více než dvoutýdenní pauze představí domácímu publiku. V rámci 28. soutěžního kola budou od 17 hodin hostit Sokol Frýdek-Místek.


VK Prostějov - VK UP Olomouc 3:0 (20, 14, 22)

Rozhodčí: Grabovský, Olt

Čas: 74 minut

Diváků: 350

Prostějov: Faltínová, Kvapilová, Trnková, Nikolová, Löffová, Bajuszová, libero Stavinohová

Olomouc: Šepeĺová, Moscická, Đapićová, Herdová, Kneiflová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Tinklová, Körmendyová, Borovcová, Weidenthalerová

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 5
F

Frenk 24. 2. 2023 06:59:43

To co jsem viděl mně stačilo.... díky 🤢

Upravit komentář

V

Václav 24. 2. 2023 09:36:33

Trenér : "Vůbec nechápu, proč jsme neplnili to, co se řeklo před utkáním." Já taky nechápu, že to trenér nechápe. Co se mu ale podařilo skvěle, je že jsem přestal na náš volejbal chodit a čekám až tady bude trénovat někdo kdo to bude chápat. 

Upravit komentář

B

Bazik 24. 2. 2023 11:17:03

Zdravim,furt stejna pisnička,jak říká Václav,trener se zas ,už poněkolikáte netrefil do základní sestavy ,příjem,nahrávka ,utok bloky všechno katastrofa apak podání do spodu sítě a jedno dokonce nedoletělo k síti, pozor první liga!vše se opakuje brazilka na nahrávce nemá sílu a vtipu dat překvapivou přihrávku,takže bloky už tam jsou předem Tinklova s prominutím už je za zenitem , ještě doma se ji někdy vydaří zápas ale venku to je katastrofa (český pohár taky Přerov atd)jsem fanoušek jezdím i na zápasy venku ale play off vidím černě a zase trener uplně zapomína střídat jak v poli tak na servise,že by zázrak v příštích zápasech?

Upravit komentář

H

Honza 24. 2. 2023 11:46:23

K tomu se nedá ani vyjadřovat. Souhlasím s Václavem, také jsem přestal chodit na volejbal, protože to, co letos předvádíme je fakt hrůza. A souhlasím i s tvrzením, že když je někdo výborný hráč, nemusí být schopný trenér. Takže nashle až se olomoucký volejbal zase ozdraví.

Upravit komentář

f

fanda UP 24. 2. 2023 20:20:50

Vše marné, pokud se neproberou ze zimního spánku odpovědní "bafuňáři - je to skoro jasné. Ona sezona se nějak dojede a jak psal PZ, že má obavy o osud ženského volejbalu se stávají čím dále zřetelnější. Kdo pamatuje konec pražské Slavie - ví.

Tak co předsedo, řediteli, sportovní řediteli, trenére a co já vím, kdo další zodpovědný?

Ono vysrkovat bradu, kravatu a úsměvy na společných fotkách nic moc nestojí, ale trika potí holky! A ty si podporu zcela zaslouží za celou sportovní olomouckou veřejnost.

Upravit komentář