S úřadujícím mistrem poprvé bez bodů

23. 2. 2023

Na palubovce mistrovského Prostějova se v 27. kole extraligy volejbalistek představila Univerzita Palackého Olomouc. Vysokoškolačky nadále marně hledají formu a herní pohodu a po dvou porážkách v Českém poháru prohrály i po návratu do ligového kolotoče, tentokrát 0:3.

Prostějov sice nezačal dobře (0:2), ale soupeř mu následně pomohl několika zkaženými servisy. A během dvou postavení přišel razantní obrat z 3:5 na 8:6. Agresivně podávající a útočící domácí se i bez chybějící univerzálky Silvaové rozjeli a hosté naopak často chybovali. Teprve od stavu 19:11 se univerzita částečně vrátila do dění čtyřmi body za sebou, ale zbytek zahajovací části si lídryně tabulky navzdory dílčím problémům (22:19) pohlídaly - 25:20 a 1:0.

Start do druhého dějství vyšel Prostějovankám při servisu kapitánky Bajuszové skvěle (4:0). Úřadující mistryně republiky měly navrch i dál a jejich náskok vzrostl až na 15:8. Bezradné Olomoučanky nevěděly kudy kam, naprosto jednoznačnému setu byl tudíž za chvíli rychlý konec - 25:14.

V úvodu třetí sady domácí celek zprvu ztrácel (0:2) a teprve začínala ta pravá bitva (4:3, 4:6). Obhájkyně titulu si i podruhé vzaly vedení bleskově zpět (8:6), načež vyrovnaná přetahovaná o každou výměnu pokračovala (13:14, 17:15, 17:18). Pak ale podávala domácí Löffová (21:18) a Prostějov korunoval svůj výkon zaslouženým triumfem - 25:22 a 3:0.

„Z naší strany snesl aspoň nějaké měřítko jen poslední set. Jinak jsme hráli velice špatně a rozhodlo naše nastavení, s jakým jsme zápas začali. Vůbec nechápu, proč jsme neplnili to, co se řeklo před utkáním. Navíc jsme strašně moc chybovali. Hned v úvodu jsme domácím pomohli nahoru třemi zkaženými servisy, potom udělali patnáct chyb v útoku z relativně dobré přihrávky. Což hovoří samo za sebe. Neustáli jsme to v hlavách nepřipraveností na tak těžký zápas,“ zlobil se šéf lavičky VK UP Martin Hroch.

„Velká spokojenost, protože jsme se výborným kolektivním výkonem vypořádali jak s absencí naší klíčové opory, tak s kvalitním soupeřem. Trnková to na univerzálu zvládla skvěle, velice dobrým výkonem se přidaly všechny další holky. A týmově jsme dokázali Olomouc přehrát, výsledek 3:0 je vzhledem k naší situaci před zápasem famózní. Největší rozdíl mezi oběma družstvy byl, že hosté měli vysoce úspěšnou přihrávku, a přesto jsme my mnohem lépe útočili,“ hodnotil trenér vítězek Miroslav Čada.

V sobotu 25. února se Olomoučanky po více než dvoutýdenní pauze představí domácímu publiku. V rámci 28. soutěžního kola budou od 17 hodin hostit Sokol Frýdek-Místek.


VK Prostějov - VK UP Olomouc 3:0 (20, 14, 22)

Rozhodčí: Grabovský, Olt

Čas: 74 minut

Diváků: 350

Prostějov: Faltínová, Kvapilová, Trnková, Nikolová, Löffová, Bajuszová, libero Stavinohová

Olomouc: Šepeĺová, Moscická, Đapićová, Herdová, Kneiflová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Tinklová, Körmendyová, Borovcová, Weidenthalerová

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři