S Frýdkem-Místkem potřetí v sezoně 3:1

25. 2. 2023

Odčinit dvě pohárové a jednu ligovou porážku v řadě chtěly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v domácím utkání 28. extraligového kola proti Frýdku-Místku. Vysokoškolačky sice v koncovce ztratily dobře rozehraný první set, v dalších třech ale na palubovce dominovaly a potřetí v sezoně porazily Sokol poměrem 3:1.

Domácí tým vstoupil do zápasu zostra a po servisech Borovcové vedl rychle o pět bodů (1:2, 7:2). Univerzita si náskok udržovala i v dalším průběhu sady (13:7), ten se ale postupně začal smrskávat (14:13), až zmizel docela (19:16, 19:20). V dramatické koncovce se sice Olomoučanky dvakrát dostaly k setbolu (24:23, 25:24), jenže poslední tři výměny patřily Frýdku-Místku, který tak po výsledku 25:27 vedl 1:0.

Nepovedený závěr úvodního dějství ovšem domácí celek pořádně nastartoval (3:0) a série servisů střídající Đapićové znamenala vedení Hanaček o osm bodů (11:3). Tentokrát už hosté odpovědět nedokázali. Náskok VK UP narůstal a nakonec z toho byla drtivá výhra 25:10 a vyrovnání na 1:1.

To ovšem ještě nebyl nejvyšší rozdíl v tomto utkání. Ten se totiž zrodil ve třetí sadě, v níž domácí rychle vedli (8:3), aby pak rozjeli opravdovou demolici protivníka při servisech Tinklové (8:4, 16:4) a Weidenthalerové (16:5, 24:5). Po málokdy vídaném výsledku 25:6 Univerzita Palackého otočila průběh duelu na 2:1.

Ve čtvrtém setu už sice vysokoškolačky nastolené vysoké tempo neudržely, přesto šly hned od začátku do vedení (7:4), které i přes občasné výpadky (7:6) udržely a nadále bezpečně mířily k dovršení obratu (11:6, 18:11). To se jim nakonec díky výhře 25:17 podařilo a po výsledku 3:1 zůstaly i přes úvodní výpadek tři body podle očekávání v Olomouci.

„Domácí nás rozstříleli servisem a já jim jen můžu pogratulovat k vítězství,“ stroze konstatovala trenérka hostí Alexandra Dedková.

„Po čtvrtečním špatném výkonu v Prostějově jsme sice dnes měli v úvodním setu převahu, ale v jeho průběhu jsme polevili nejprve na přihrávce, pak na servisu a následně i v útoku a Frýdek-Místek zaslouženě vyhrál. Potom holky začaly hrát agresivněji a koncentrovaněji, dostali jsme soupeře pod sebe a tam jsme jej udrželi až do konce zápasu,“ hodnotil duel šéf lavičky VK UP Martin Hroch.

Další extraligové utkání svede Olomoučanky shodou okolností opět dohromady se sokolským soupeřem. V sobotu 4. března se univerzita představí v rámci 30. soutěžního kola na palubovce nedalekého Šternberka. Hrát se bude od 17 hodin.

VK UP Olomouc - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (-25, 10, 6, 17)

Rozhodčí: Slezák, Peloušek

Čas: 87 minut

Diváků: 200

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Borovcová, Herdová, Kneiflová, Tinklová, libero Slavíková. Střídaly: Đapićová, Weidenthalerová

Frýdek-Místek: Krejčí, Šumejková, Livingstonová, Strušková, Dvořáčková, Petrová, libero Teperová. Střídaly: Šrámková, Zajícová, Smýkalová, Michalčíková