Ředitel TOMI - REMONT Martin Dokoupil: Podporujeme sport tam, kde to dává smysl

24. 9. 2021

Již čtvrtým rokem nese zářijový přípravný turnaj volejbalistek, který pořádá VK UP Olomouc, název svého titulárního partnera, stavební společnosti TOMI - REMONT a.s. Letošní TOMI - REMONT Cup se konal 16. až 18. září v olomoucké univerzitní sportovní hale a po třídenním vzájemném měření sil čtyř předních tuzemských klubů se z celkového prvenství radovaly domácí vysokoškolačky. Nejen o průběhu turnaje, jeho minulosti i možné budoucnosti, jsme si povídali s ředitelem firmy TOMI - REMONT a.s. Ing. Martinem Dokoupilem.


Turnaj, který je fanouškům po desetiletí znám pod názvem O pohár rektora Univerzity Palackého, má již čtvrtým rokem jméno TOMI - REMONT Cup. Co vás vedlo a vede k dlouhodobé podpoře právě této akce?

V prvé řadě musím říct, že jsem velmi rád, že jsme se znovu mohli stát titulárním partnerem tohoto známého a fanoušky i kluby oblíbeného turnaje a navázat tak na naši trvalou podporu olomouckého ženského volejbalu. Zároveň chci vzdát hold pořadatelům akce, že se jim opět i v tomto nelehkém období podařilo turnaj zorganizovat, byť v dočasně zúženém formátu a bez mezinárodní účasti. Věřím, že už příští rok by mohlo být v tomto směru lépe.

A proč právě přípravný turnaj? Jako stavební firma jsme si z naší praxe velmi dobře vědomi důležitosti důkladné přípravy pro úspěšnost stavby. Stejně tak je ve sportu kvalitní příprava nezbytným základem pro budoucí úspěšný výsledek. Proto naše podpora velkému přípravnému turnaji, který se navíc koná v klíčovém období těsně před zahájením soutěžní sezony.


Olomoucký turnaj volejbalistek sám pravidelně navštěvujete a v posledních letech jste se z pozice titulárního partnera účastnil i slavnostního předávání cen. Našel jste si ve svém programu čas na návštěvu haly i letos?

Průběh turnaje a jeho výsledky jsem samozřejmě sledoval, letos však z různých důvodů pouze online formou. Potěšilo mě samozřejmě celkové prvenství domácího týmu, na který jsem v nové sezoně hodně zvědavý. Mám radost, že po nešťastném administrativním ukončení minulého ligového ročníku se podařilo vybudovat i v těžkých podmínkách současné doby zcela nový zajímavý tým a sehnat pro něj špičkového trenéra s mezinárodními zkušenostmi a kvalitou. Myslím si, že se na nadcházející sezonu můžeme všichni těšit.


Spojení značky TOMI - REMONT a sportu je velmi úzké, vedle olomouckého ženského volejbalu podporujete i jiná odvětví, jako například rafty či kanoistiku. Podle jakého klíče si své partnery v této oblasti vybíráte?

Jako významná regionální stavební společnost zaměřujeme svou podporu na úspěšné sportovce a kluby z našeho regionu. A to především na takové, kde nám tato podpora dává smysl a kde nacházíme od našich partnerů zpětnou vazbu. Čili je logické, že je naše partnerství vždy založeno na dlouho budovaných přátelských vztazích a důvěře. Konkrétně u olomouckého volejbalu musím zmínit nedávno bohužel zesnulého legendárního trenéra a tvář klubu Jirku Teplého. Plně souhlasím s tím, že se jednalo o největší osobnost ženského volejbalu v Olomouci, velkého člověka a odborníka. Budu doufat, že na jeho éru a práci klub naváže i po jeho předčasném odchodu a bude pokračovat dál s tváří, kterou mu vtiskl.


O společnosti TOMI - REMONT a.s.

Stavební firma se sídlem v Prostějově je dominantně zaměřená na výstavbu, rekonstrukce a opravy železničních tratí. Za 29 let své existence se stala stabilní součástí dodavatelského systému v segmentu železničního stavitelství s výrazným regionálním přesahem. Tomu odpovídá vysoce kvalifikované personální osazení na všech úrovních a kvalitní vybavení stavební mechanizací a speciální drážní technikou. Odborně i technicky je firma vybavena také na provádění komunikací, mostů, cyklostezek i úprav vodních toků. Nadto je firma schopna poskytovat služby v oblasti nestandardních zemních prací (dvoucestné a kráčející bagry) i speciálních drážních činností (kolejové jeřáby, podbíječky, PUŠL). Nově rozšířila svoje dodavatelské kapacity v oboru pozemních staveb.

Strategií managementu společnosti je další posilování její výrobní a technické nezávislosti, které je dáno velkorysým areálem Mechanizačního závodu s opravárenskou halou v Prostějově a dalšími dvěma stavebními středisky v Ostravě-Kunčicích a Kostelci na Hané, to vše s přímým napojením na železniční síť.

Příslušnost k mezinárodní skupině OHLA GROUP vytváří společnosti TOMI - REMONT a.s. pevné zázemí v konkurenčním prostředí stavebního trhu v ČR.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři