První semifinále patřilo domácímu Královu Poli

3. 4. 2022

První set prohrály nejtěsnějším možným rozdílem, druhý ovládly, ale v dalších dvou už na soupeřky nestačily. Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc zahájily semifinále extraligového play-off prohrou 1:3 na palubovce Králova Pole a v sérii hrané na tři vítězství ztrácejí poměrem 0:1.

Do zápasu přitom Olomoučanky doslova vlétly (1:7), Brno však na stav 1:7 dokázalo zavčas zareagovat a při servisu Bukovské otočilo na 9:7. Fanoušci pak sledovali napínavou bitvu o každý míč, ve které univerzita srovnala na 13:13 a s domácími i nadále držela krok (18:18). Královu Poli se vzápětí podařilo připsat tři body v řadě (21:18), hosté sice závěr ještě zdramatizovali, když srovnali na 23:23, z těsného vítězství 25:23 se ale nakonec přece jen radovalo domácí družstvo. 

Druhé dějství mělo v úvodu totožný scénář, když Hanačky znovu rychle utekly na 2:7. Královopolské hráčky se soupeřkám sice přiblížily na dosah (6:8), za delší konec ale dál tahal tým Martina Hrocha (10:13). Hostující volejbalistky náskok držely a do koncovky vstupovaly za stavu 16:20. Ač Brňanky bojovaly, na zvrat to už nestačilo a po výsledku 21:25 bylo vyrovnáno.

Sada s pořadovým číslem tři byla v úvodu bitvou o každý bod (3:3, 8:7). Jako první šly do výraznějšího vedení domácí hráčky (11:7), univerzita se sice snažila jejich nápor zbrzdit oddechovým časem, královopolské volejbalistky ale zaváhání nepřipustily a svůj náskok dál navyšovaly (17:11). Vysokoškolačky už pak recept na srovnání hledaly marně, a tak KP Brno vyhrálo s přehledem 25:19.

Tým VK UP se dostal pod tlak a v následující části to bylo brzy 9:3. Hostující družstvo se ještě dokázalo přiblížit na rozdíl tří bodů (10:7), z jeho strany to však prakticky byla konečná. Domácí volejbalistky měly hru pod kontrolou a za stavu 13:7 donutily Olomouc k timeoutu. Ani to nepomohlo, brzy to bylo 18:11 a blížil se konec. V závěru mělo Královo Pole k dobru hned devět setbolů, a tak o vítězi prvního semifinále nebylo pochyb - 25:15 a 3:1.

„Domácí měli výbornou diváckou podporu, ale myslím, že to naše hráčky nijak nesvazovalo. Do prvního setu jsme vstoupili dobře, koncovku jsme sice neuhráli, ale v tom druhém se to překlopilo na naši stranu. Zlom nastal ve třetí sadě, kdy jsme trochu polevili na servisu, naopak domácí nás zatlačili. Markantní rozdíl byl ve hře středem, kde nás Brno de facto vymazalo. Při takovém tlaku na servisu, jaký mají, je to opravdu těžké a my se s tím ve druhém utkání musíme zkusit porvat,“ ví kouč Olomoučanek Martin Hroch.

„Soupeř nás trošku zaskočil, čekali jsme, že budou velice povzbuzeni čtvrtfinálovou sérií a budou mít na začátku sebevědomí, což se potvrdilo. Když se to spojilo s naší počáteční nervozitou, tak nás ve dvou setech přehrávali. Ve třetí sadě jsme se ale už vrátili ke hře, na kterou jsme zvyklí, v utkání jsme začali dominovat a čtvrtý set jsme měli jasně pod kontrolou,“ konstatoval trenér VK KP Richard Wiesner.

Druhé semifinálové utkání proti Královu Poli odehrají vysokoškolačky na své palubovce ve středu 6. dubna od 18 hodin.


VK Královo Pole - VK UP Olomouc 3:1 (23, -21, 19, 15)

Rozhodčí: Možnár, Ištvanech

Čas: 106 minut

Diváků: 700

Královo Pole: Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Koulisiani, Jelínková, Pavlíková, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Kamasová, Kuníková, Pavlicová, Veselá.

Olomouc: Silva, Moscická, Herdová, Šepeľová, Blancová, Tinklová, libera Slavíková, Kulová. Střídaly: Štimacová, Babićová, Kneiflová, Šmidová.


Komentáře nejsou povoleny.