Přípravný turnaj volejbalistek TOMI – REMONT Cup ozdobí týmy z Rakouska a Slovenska

4. 9. 2023

Sportovní hala Univerzity Palackého v Olomouci uvidí od 15. do 17. září špičkový ženský volejbal. Hostí totiž 35. ročník mezinárodního turnaje TOMI – REMONT Cup, dříve hraný pod názvem O pohár rektora Univerzity Palackého. Zároveň se bude turnaj potřetí hrát jako memoriál legendárního olomouckého trenéra Jiřího Teplého. Vedle domácích žen VK UP se letošního ročníku zúčastní VK Prostějov, Dukla Liberec, Sokol Šternberk a nakonec jeden zahraniční celek – rakouský Salcburk. Slovenské Brusno se z důvodu nemoci hráček na poslední chvíli z turnaje odhlásilo.

„Stejně jako loni bude náš turnaj opět s mezinárodní účastí a konfrontace Olomouce a Šternberka s těmito týmy bude určitě zajímavá. Spolu se špičkovými extraligovými celky Liberce a Prostějova je to určitě velmi kvalitní sportovní nabídka. Věřím, že volejbaloví fanoušci z Olomouce a okolí si před startem extraligy najdou cestu na špičkový sport, rádi je přivítáme,“ zve na turnaj předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.

Pro nového trenéra vysokoškolaček Jana Drešla bude domácí turnaj jedním z vrcholů probíhající letní přípravy před novou sezonou. „Tvoříme prakticky nový tým, proto je důležité, aby byl před startem sezony důkladně herně prověřen. Věřím, že se budeme prezentovat kvalitním týmovým volejbalem, a prodáme dobrou a poctivou přípravu,“ říká trenér VK UP Jan Drešl.

Turnaj s mnohaletou tradicí se letos již pošesté koná pod patronací renomované stavební společnosti TOMI – REMONT a.s. „Jsem potěšen, že jsme se znovu mohli stát titulárním partnerem tohoto známého a fanoušky i kluby oblíbeného turnaje a navázat tak na naši trvalou podporu olomouckého ženského volejbalu. Jako významná regionální stavební společnost, která právě v letošním roce slaví 30 let od svého založení, jsme velice rádi, že můžeme svou troškou přispět a podpořit organizaci tohoto již tradičního turnaje a současně doufáme, že se v našem kraji i samotném krajském městě podaří přesvědčit všechny partnery, že podpora regionálního sportu, jak na rekreační, tak na profesionální úrovni dává pro region smysl a přináší prospěch,“ pochvaluje si dlouhodobou spolupráci ředitel TOMI - REMONT a.s. Martin Dokoupil.

AKTUALIZOVÁNO

Turnaj se tentokrát za účasti pětice týmů bude hrát systémem každý s každým. Zápasy začnou v pátek v 17:00, sobotní duely se odehrají ve 12:00 a 16:30 a nedělní v 9:30 a 12:00.

 

TOMI - REMONT Cup (O pohár rektora Univerzity Palackého)

Skupina A

VK Šantovka Olomouc UP                                                    

Salzburg PSVBG                                                   

VK Dukla Liberec                                                                                           

TJ Sokol Šternberk                                                                                                 

 VK Prostějov                                                           

 

Rozlosování Turnaje

Pátek

17.00 Salcburk – Liberec a Šternberk – Prostějov

Sobota

12.00 Olomouc – Prostějov a Salcburk - Šternberk

16.30 Salcburk - Olomouc a Šternberk - Liberec

Neděle

9.30 Liberec - Olomouc a Prostějov - Salcburk

12.00 Liberec - Prostějov a Olomouc - Šternberk


Hlavní partneři

Ostatní sponzoři