Po porážce v Liberci se ligový bronz vzdálil

19. 4. 2022

Pouhé tři dny po fyzicky i psychicky vyčerpávající semifinálové sérii s Brnem nastoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc k prvnímu utkání o extraligový bronz na palubovce Dukly Liberec. Vysokoškolačky držely s vítězem dlouhodobé části nejvyšší soutěže krok první dva sety, nakonec však prohrály 1:3. Pokud chtějí letos pomýšlet na ligové medaile, musí zvítězit v páteční domácí odvetě (18.00) a pak i v případném pondělním třetím duelu na severu Čech.

Hanačky přitom do prvního utkání závěrečné série sezony vstoupily nadějně a při podání Šepeľové se brzy odpoutaly na rozdíl šesti bodů (3:3, 3:9). Jenže Dukla dokázala poměrně rychle odpovědět (8:12, 12:12) a začínalo se znovu. Univerzita ještě chvíli těsně vedla (12:13, 13:14), pak ovšem přišla další domácí série (17:14); Liberec už iniciativu nepustil a po výsledku 25:19 vedl 1:0.

Ve druhém setu měly naopak od počátku navrch Severočešky (8:5, 18:14) a tým VK UP stále jen dotahoval (8:8, 19:18). Vše změnila až olomoucká bodová šňůra podpořená servisy Herdové (20:18, 20:23), která vedla až k vyrovnání - 22:25 a 1:1.

Také třetí dějství přineslo rychlý nástup Liberce (6:1) a náskok domácího celku v dalším průběhu neklesal pod tři body. Navíc ve střední části sady Dukla ještě přitlačila (14:8, 19:10) a bylo rozhodnuto. Výsledek 25:18 znamenal vedení severočeského týmu 2:1.

A obraz hry se nezměnil ani ve čtvrtém setu (3:1, 9:3). Vysokoškolačky se sice snažily kontrovat, více než dva body v řadě jim však protivník nedovolil, zatímco sám dál navyšoval své vedení (13:5, 16:7). Obrat už se nekonal, Liberec ovládl čtvrtou sadu hladce 25:17 a celý zápas 3:1.

„Dnes jsme neodvedli náš standardní výkon jak v kvalitě, tak v bojovnosti. Nevím, jestli je to ještě následek těžkého a smolně prohraného semifinále, ale takto se prostě o medaile nebojuje. Věděli jsme, co bude Liberec hrát, ale nedokázali jsme zastavit jejich útoky. Zvlášť od třetího setu jsme marně hledali správnou podobu sestavy, žádná se nedokázala chytit. A co mě zvlášť mrzí, tentokrát jsme to ani neodbojovali jako proti Královu Poli. Věřím, že si to holky do odvety přeberou v hlavách a předvedou úplně jiný výkon,“ dívá se už dopředu olomoucký kouč Martin Hroch.

„Vedeme sice 1:0, série ale nekončí. My potřebujeme ještě jedno vítězství. Myslím, že dnešní utkání jsme zvládli. Hlavně v hlavách jsme si to dokázali po velmi vyrovnané semifinálové sérii a zklamání srovnat. Věřím, že s takovou hrou můžeme získat i potřebnou druhou výhru,“ řekl trenér Dukly Libor Gálík.


VK Dukla Liberec - VK UP Olomouc 3:1 (19, -22, 18, 17)

Rozhodčí: Činátl, Rychlík

Čas: 93 minut

Diváků: 290

Liberec: Skrypaková, Kojdová, Kohoutová, Kvapilová, Nová, Blažková, libero Dostálová. Střídaly: Šulcová, Kolářová, Nečasová.

Olomouc: Silva, Moscická, Babićová, Šepeľová, Blancová, Štimacová, libera Slavíková, Kulová. Střídaly: Herdová, Tinklová, Kneiflová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 22
F

Frenk 19. 4. 2022 23:23:45

Prohráváme 1:0 ... takže bez komentáře...

Upravit komentář

V

Václav 19. 4. 2022 23:41:11

Děvčata předvedla letošní klasický olomoucký volejbal, který doplnil trenér opět nesmyslným střídáním nahrávaček.

Upravit komentář

F

Frenk 20. 4. 2022 00:41:16

A ještě bych doplnil Václave kromě střídání nahrávaček i klasickým komentářem...

Upravit komentář

T

Tom 20. 4. 2022 07:41:54

Co to zase bylo? Hrůza!!!!!

V pátek radši už to skončete!!!!!

Nic lepšího si nezaslouží te!!!!!

Celkově sezóna o ničem, je to slabý, předtím za Zapletala o hodně lepší Holky, které hráli srdcem a měli úspěchy a chtěli vyhrávat, výborný a né brát prachy jen tak za nic, flakáni a jenom přečkat sezónu jen tak!!!!!

Hroch je o ničem!!!!!

Ať radši jde prič, a tým rozpustit!!!

Bylo by dobrý, kdyby spátky se vrátil Petr Zapletal s kterým jsme měli úspěchy a vyhrávali!!!!

Celkové zhrnutí sezóny.

Upravit komentář

F

Frenk 20. 4. 2022 07:45:04

Tome souhlas !!!

Upravit komentář

J

Jiří Dvořák 20. 4. 2022 08:41:44

To : Frank,Tom,Václav

Škoda,že píšete pod svými nick name.

Kritizovat umí každý blbec.To je ověřená věc.

Zkuste napsat,co jste dokázali ve svých životech.Hlavně jen ne o volejbalu,tomu zcela jistě nerozumíte.

To:Jan

Pokud píšeš,že rozumíš volejbalu,protože jsi ho dělal s Přécou,tak blouzníš.Ten dělal volejbal z kanclu.O praxi neměl šajn.

UP stálo x-let pouze na Jirkovi. R.I.P.

Upravit komentář

V

Václav 20. 4. 2022 09:20:34

Jirko, tobě se nelíbí, že jsem tady napsal pravdu? Děvčata v Liberci odehrála svou klasiku, t.j. nahoru - dolů. Střídání nahrávaček, k tomu jen jeden příklad v prvním setu za stavu 16:14 pro domácí střídal náš trenér Stymac, koncovku jsme prohráli 9:5.

Nebyl jsem nikdy aktivní hráč, ale na volejbal chodím více než 50 let. Pamatují hráčky Andulu Mifkovou, Tomajkovou, Dosedlovou, kdy se ještě hrávalo na antuce. Myslím, že si dovedu udělat úsudek o hře hráček i týmu. Co jsem dělal, nebo dělám tzv. v civilu je moje věc, do toho ti nic není. Před časem když trenér odpovídal na dotazy fandů jsem měl několik dotazů. Neuznal za vhodné mi odepsat, i když zde bylo napsáno, že postupně odpoví všem.

Letošní tým není týmem jako byl ten loňský, hráčky si nesedly, největší slabina na nahrávce se sice v play of zlepšila ale to je málo. Trenér má smlouvu na 2 roky, uvidíme co nám po sezoně s panem předsedou napíšou. Čekám, že to bude něco v tom smyslu, že jsme čekali o něco víc, ale nebylo to tak špatné. Třetí místo v poháru a čtvrté v extralize hodnotíme pozitivně. Tož tak.

Jen tak na okraj. Večer jsem si pustil zápas v Brně. Ten zápas by měl náš trenér opakovaně pouštět sobě i děvčatům, tak se bojuje o medaile trenére !!!

Upravit komentář

H

Honza 20. 4. 2022 09:21:26

Pane Jiří Dvořáku, malé upřesnění. Souhlasím s váma, že olomoucký volejbal stál na Jirkovi Teplém. Ale byli jsme kolem něj dokola další, kteří mu pomáhali, např ještě zmíním Michala Lehnerta. Hodně jsem se od Jirky naučil. A o tom, jestli volejbalu rozumíme nebo ne s váma nebudu polemizovat. Je krásné, že umíte obhajovat, to vás šlechtí. Ti, co to píší na této diskuzní stránce jsou fandové klubu, kterým na volejbalu v Olomouci záleží. A když jste tak akorátní na přesnost (např. že Přeca dělal volejbal z kanclu) tak mi prosím odpovězte :

1) líbí se vám současný stav olomouckého volejbalu, zejména umístění (liga, pohár atp) ?

2) jakou koncepci byste vy zvolil při sestavování družstva ?

3) jak se slučují výroky trenéra Hrocha s dosaženými výsledky ?

A co jsme dokázali za své životy my ? Možná byste se divil. Ale o nás vůbec nejde.

A na závěr. Protože jsem se několikrát ptal na určité otázky a dosud nikdo nereagoval, jenom vy a to ještě skoro urážlivě, dnešním dnem přestávám na tuto stránku psát. Je to zbytečné.

Upravit komentář

F

Frenk 20. 4. 2022 09:56:40

Ty jsi velkej fanoušek UP 😀Kde jsi byl na výjezdech povzbudit holky???

Upravit komentář

A

Adam Fritscher 20. 4. 2022 10:48:05

Pánové,

víte, že do komentářů pod články zásadně nezasahuji a nereaguji na ně - nemá to cenu (zkušenosti z více než dvacetileté praxe v médiích a PR). Tentokrát ale musím udělat výjimku.

Václave: Trenér Hroch odpověděl nakonec na všechny otázky, které na výzvu přišly požadovanou formou, tedy mailem. Žádný další (tedy ani Váš) mezi nimi nebyl.

Honzo: Anonymní "štěkání" otázek v diskusi na někoho, jehož identitu známe, není skutečně férová a rovnocenná diskuse. Na webu je kontaktní mail, a pokud komunikace přes něj nefunguje, tak tímto milerád veřejně poskytuji svůj soukromý - ambo@email.cz.

Tome: Poslední příspěvek plný vulgárních urážek jsem nerad musel smazat. Na fóru ponechávám i velmi tvrdou a adresnou kritiku (není to ve fanouškovských diskusích vždy samozřejmostí), sprosťárny tu ale opravdu místo nemají.

Všichni fanoušci: Pokud máte pocit, že s vámi vedení klubu nekomunikuje (např. články a rozhovory na tomto webu), navrhněte platformu, která vám bude bližší. Můžeme uspořádat další "online" rozhovor s odpověďmi na otázky poslané mailem, veřejnou besedu na hale, setkání na pivu... Pěkně chlapsky: bez anonymity a skrývání.

A na závěr malá nápověda k obrazu letošní sezony: samozřejmě že "míč je kulatý" a um a srdce hráček i realizačního týmu dělají ve sportu mnoho. Profesionální družstvo je ale vždy z velké části takové, jaký je jeho rozpočet. Pokud jsou mezi vámi, diskutujícími fanoušky, sponzoři našeho klubu, tak moc děkujeme. Pokud ne, jste všichni jako budoucí sponzoři vítáni!


S úctou


Adam Fritscher

člen výboru VK UP Olomouc


Upravit komentář

J

Jiří Dvořák 20. 4. 2022 11:08:33

Pánové,můj příspěvek nebyl vůbec konfrontační.Pokud to tak vyznělo,omlouvám se.Ve světovém a evropském volejbale jsem aktivně působil 18 roků a snažím se mít nadhled.UP sleduji již od doby p.Šilera/?/,pak přišel Jirka a první úspěchy.To je ale minulost.

Aktuální situace je taková,že klub již několik roků nemá žádný management.Politický dobrodruh p.Zemánek a jeho podržtažka p.Holásek neměli s volejbalem nikdy nic společného.Je nesporné,že p.Zemánek umí pro klub zařídit peníze,díky za to.Špičkové týmy mají kvalitní základnu v mládeži,což v UP není.Dorostenky Šternberka,nemají kvantitu ani kvalitu /vyjma Gáby/.Pak nezbývá než hledat v zahraničí.Na kvalitu nemá UP peníze.Přicházejí zlatokopky,které opravdu hledají pouze obživu.Za těchto okolností je kritika trenéra s ?.Btw.také on se musí živit a nevím,proč se vracel do UP,když se před několika roky rozešel se Šternberkem /UP/ ne zrovna v dobrém.Tož asi tak...Opakuji,že jsem nechtěl nikoho dehonestovat.Svůj názor se snažím prezentovat s nadhledem,bez emocí.Ty jsem míval,když za UP hrála cca 6 roků moje dcera.A musím zmínit i Radka Patsche,který udělal v klubu kus práce.

Přeji hodně zdraví a radost ze sportu,nejde o život.


Upravit komentář

F

Frenk 20. 4. 2022 12:34:27

Adame, bylo by dobré uspořádat opět besedu s vedením klubu, tak jako to bylo před pár lety na hale UP.

Upravit komentář

F

Frenk 20. 4. 2022 12:50:24

Jirko, toto je stránka fanoušků UP, tudíž volejbalu...takže bych do toho netahal osobní život...Toto mužstvo je nejslabší za hodně a hodně let... Od 1 zápasu to byla hrůza a pan trenér prohlásil, že musíme být trpělivý...ale je konec sezóny a je to stále stejné...bez srdce. Fandim UP už desítky let a myslí si, že z pohledu laika to mohu posoudit : je to hrůza...Někdo ty hračky vybral a je za to zodpovědný tak hold musí snést kritiku. Když to budou hrát pro sebe a ne pro fanoušky, tak nikdo se vyjadřovat nebude !!Prostějov byl ze začátku taky katastrofa a kam to dotáhl... Jelikož za jejich hru platím vstupné a věnují tomu volný čas, tak se k tomu vyjadřovat mohu. A Tom byl na každým zápase doma/venku takže ten tuplem...

Upravit komentář

J

Jiří Dvořák 20. 4. 2022 13:01:59

To Frenk :

Ahoj,pro mě je zcela samozřejmé mít možnost se vyjádřit k čemukoliv !

Chtěl jsem v příspěvku nabídnout i jiný úhel pohledu,než má fanoušek.Nic víc ani míň.

Když jsem psal 50:50,nevěděl jsem,zda bude Kvapilová/Dukla fit,asi je.

Přeji pohodu

Upravit komentář

P

Petr Vejbor 20. 4. 2022 13:06:18

Jmenuji se Petr Vejbor a starší pamětníci stejnojmenného volejbalistu klubu VŠTJ Slavia Olomouc znají stejně dobře jako jeho někdejšího generačního soupeře za Zbrojovku Brno Miroslava Čadu. Já jsem rodina a zde a ve svém nevulgárním komentáři se dopustím vyzrazení několika "veřejných tajemství", která z této logiky nezakládají žádnou skutkovou podstatu. Dále předesílám, že jsem vůči klubu neměl, nemám ani mít nebudu žádné osobní ani pracovní ambice.


Jedním dechem bych současně poděkovat panu Jiřímu Dvořákovi, že konečně popsal "bez obalu" vnitřní situaci uvnitř VK UP Olomouc (dále jen "klub"). Letos je to už nutné.


A k těm "tajemstvím":

  1. Vystudovaný tělocvikář a závodní plavec Jiří Teplý (spolu s bratrem Jardou) volejbal nikdy nehrál, měl vystudovaný trenérský kurz. Takže on byl spíše psycholog (třeba poradila i manželka bývalá volejbalistka Jana) a kondiční trenér. Asistenti to hrát umět museli. Fungovalo to. U žen to "psychologa" chce často (viz v Brně Wiesner, Gerža).
  2. Co se vedení klubu týče, od roku 2006, kdy je předsedou pan mgr. Zemánek, je klub přímém finančním vztahu k ČSSD, což je "fajn", dokud máte přístup k "politickým zdrojům". Byl jsem člen této strany v Olomouci 5 let, vím o čem mluvím. V současné situaci, kdy je ČSSD po "politické smrti", je logicky zle. Ženský volejbal je masový sport v USA, u nás nikdy nebyl ani nebude, sponzoři "sypou" z osobních či obchodně-politických důvodů. To druhé už jim nemá kdo "zařídit".
  3. Panu Zemánkovi (držiteli rozhodcovské licence 1-A, volenému vysoký funkcionáři ČVS, bývalému předsedovi AVOK, atd), za léta jeho politické kariéry (znám ho osobně 16 let) hodně narostl "nos nahoru", což, nejen na svých odchodech z klubu, pár hráček pocítilo na vlastní pěst. Do médií se za všechny "svěrila" Martina Michalíková. Holky si mezi sebou všechno řeknou, znají se.... Velmi talentované univerzálce Gabriele Orvošové se možná i proto v Polsku líbí víc, však její oba rodiče, co chodí na halu pravidelně, si názor udělají taky.
  4. Trenéra Martina Hrocha, někdejšího spoluhráče mého bratrance Roberta Krále pod vedením Zdeňka Rychlého, velmi kulantně charakterizoval již výše zmíněný J. Dvořák a má pravdu.
  5. Pana ing. Holáska znám osobně taktéž, vztah ke sportu má nulový a k volejbalu má blízko asi jako "koza k měsíčku", zde není co komentovat.
  6. Kurz und gut, v každé organizaci "ryba smrdí od hlavy", a "s penězi to mí každý, horší je, když dojdou". Letošní sezóna toho byla plným důkazem.


Přeji olomouckému volejbalu úspěch. S úctou Mgr. Petr Vejbor


Upravit komentář

V

Václav 20. 4. 2022 13:20:54

Tome smaž si ten svůj poslední blok, můžeš to udělat. Emoce jsou dobré, ale .......

Upravit komentář

F

Frenk 20. 4. 2022 14:08:59

Jak jsem psal již dříve, začít přátelské utkání v září je strašně pozdě...A v počtu 6 přáteláků ?????

Na webu volejbalových přestupů už se rozjela nová sezóna...Není čas na nic čekat.. Řešit otázku přestupů v červnu/červenci je pozdě, pak ty přestupy dopadnou jak letos !!!!

Upravit komentář

T

Tom 20. 4. 2022 14:24:15

Co furt mažete ty příspěvky, nejste normální!!!!!!

Mažte blbce Dvořáka a co uráží!!!!

A né když je to tak, co týče o našem týmu, které i s Hrochem stojí za nic.

Upravit komentář

F

Frenk 20. 4. 2022 19:33:37

Všichni jsme 🆙

Upravit komentář

P

Petr 20. 4. 2022 22:08:14

To: Jiří Dvořák

Pokud chcete od Šternberských dorostenek kvalitu, musel by je v první řadě trénovat kvalitní trenér.

Upravit komentář

T

Tom 21. 4. 2022 06:55:17

Chybí odhodlání, nasazení, bojovnost a chtí vyhrávat, ať v pátek vyhraje Liberec a už to skončí!!!!!!!!

Naše baby oničem.

Upravit komentář

J

Jiří Dvořák 21. 4. 2022 11:59:49

Petře,já se k tomu volejbalu vyjadřuji bez emocí.Tedy nehaním ani Šternberk,neposuzuji trenéra,nehaním hráčky.Jsem rád,že mladá děvčata sportují.Mohly by také chlastat atp.Jsem rád,že se jim někdo věnuje.Obecně jsou ve světě u mládeže téměř nejlapší trenéři,což je logické.Pouze u nás to nejde asi v žádném sportu.

Trenéry rovněž angažuje manegement.Pokud to v UP a Štb řeší laik s visačkou "ředitel klubu" a platem větším českého průměru,pak je to patová situace.

Ve Šternberku jsem byl x-krát,znal jsem hráčky,některé rodiče,trenéry.Vždy korektní vztahy.

Přeji radost ze sportu...

Upravit komentář