Pětisetová příprava na play-off, ve čtvrtfinále jdeme opět na Královo Pole

26. 2. 2021

Extraligový los si na úplný závěr dlouhodobé části soutěže zažertoval s volejbalistkami Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky v dohrávce 14. ligového kola vybojovaly dva body za výhru 3:2 v brněnském Králově Poli. To znamená, že do play-off půjdou ze třetího místa a se stejným protivníkem se už za týden střetnou v prvním čtvrtfinále play-off.

Do zápasu vstoupily lépe domácí hráčky (8:3), univerzita však tentokrát ztrátu dohnala (11:11). Pak ale začaly znovu úřadovat volejbalistky KP Brna a do koncovky vstupovaly s šestibodovým náskokem (20:14). Hosté se ještě přiblížili soupeřkám na dosah (22:20), po brněnském oddechovém času už ovšem na zvrat nedosáhli - 25:21.

Druhé dějství patřilo od začátku olomouckým hráčkám, které odskočily na 5:9. Královo Pole postupně srovnalo na 12:12 a bitva Pokračovala (16:16, 20:20). V závěru se do výhody dostaly Hanačky (21:23), vzápětí však bylo skóre opět nerozhodné (23:23). Přesto se z výhry a vyrovnání radovala univerzita; její první setbol sice Brno odvrátilo, druhý už si ale vysokoškolačky vzít nenechaly.

Třetí sada se zlomila za stavu 6:6, kdy na servis nastoupila olomoucká kapitánka Valková a rázem to bylo 6:13. Rozjeté hostující hráčky ve stejném rytmu pokračovaly i dál a svůj náskok víc a víc navyšovaly (11:20). Po vítězství 25:16 byly Hanačky blíže celkovému úspěchu.

Ve čtvrtém setu tahaly na začátku za delší konec domácí (9:5), soupeř ale otočil (10:12) a Královo Pole začalo chybovat. Za stavu 11:16 zastavil hru oddechovým časem domácí kouč a jeho svěřenkyně se pak soupeřkám přiblížily na dva body (17:19). Po dalších vydařených útocích bylo vyrovnáno na 21:21 a strhla se velká bitva. Olomoučanky v ní za stavu 23:24 promarnily mečbol a po výsledku 26:24 se šlo do tiebreaku.

V něm tým VK UP odskočil na 3:6, domácí ale srovnali (6:6) a boj pokračoval (10:10, 12:12). Hostům pak patřily dvě výměny v řadě a vysokoškolačky si po výhře 15:13 připsaly alespoň dva body.

„Musím protivníka pochválit, hrál velmi dobře, hráčky riskovaly na servisu. My jsme si mysleli, že to soupeři nebude vycházet celé utkání, ale nebylo to tak. Brno výborně bránilo a určitě si zasloužilo získat bod. My jsme nehráli to, co bychom měli. Holkám patří gratulace za výhru, soupeři za kvalitní výkon,“ řekl asistent trenéra Olomouc Lukáš Míček, jenž na lavičce opět zaskakoval za nemocného hlavního kouče Petra Zapletala.

„Utkání hodnotím pozitivně, byl to z naší strany velmi dobrý zápas, který se rozhodl až v úplném závěru tiebreaku. V podstatě dnes nemám co vytknout, holky bojovaly, hrály dobře v obraně a dobře podávaly,“ chválil i přes prohru brněnský kormidelník Matúš Kalný.

Čtvrtfinálová série play-off mezi volejbalistkami Univerzity Palackého a Králova Pole začne prvním duelem v Olomouci v pátek 5. března.

 

VK Královo Pole - VK UP Olomouc 2:3 (21, -24, -16, 24, -13)

Rozhodčí: Trumpeš, Možnár

Čas: 113 minut

Diváků: 0

Královo Pole: Bairdová, Judlová, Šunderlíková, Pavlíková, Stráská, Dolotovová, libero Digrinová. Střídaly: Grabovská, Koulisiani, Bukovská, Hobbsová.

Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Kulová. Střídala: Lazárková.


Foto: Ivo Stejskal

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři