Opět do Francie. V poháru CEV Cup nás čeká Terville-Florange

28. 6. 2022

V minulé sezoně se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc střetly na evropské scéně s budoucím francouzským šampionem Le Cannet, také v té nadcházející je čeká cesta do země galského kohouta. Los prvního kola poháru CEV Cup přisoudil vysokoškolačkám za soupeře čtvrtý celek francouzské nejvyšší soutěže Terville-Florange OC.

Klub z malého lotrinského dvojměstí na půli cesty mezi Métami a Lucemburskem už odtajnil část kádru pro příští soutěžní ročník a mezi jeho novými hráčkami je i slovenská reprezentační nahrávačka Barbora Koseková, která dříve působila mimo jiné v brněnském Králově Poli. A v týmu Terville-Florange nalezneme i olomouckou stopu - v sezoně 2015/2016 zde hrála bývalá blokařka VK UP Pavla Duspivová.

"Protivník je pro českého fanouška poměrně neznámý, dlouho se pohyboval na pomezí první a druhé ligy, kterou v roce 2019 vyhrál a od té doby se postupně posouvá nahoru. V minulé sezoně skončil po základní části čtvrtý a ve čtvrtfinále play-off navíc vyřadil tradičního medailového adepta Nantes, což je pro tento klub historický úspěch. Až v semifinále mu vystavilo stopku nám dobře známé Volero Le Cannet. Po sezoně však rozpustili kádr a teď staví nový, v němž jsou mimo jiné i exbrněnské Koseková a americká univerzálka Fricanová. Je to každopádně hratelnější soupeř než Volero, ale musíme počkat, s jakým rozpočtem a týmem do nového ročníku půjdou. Podle toho uvidíme, jaké jsou naše šance," říká olomoucký trenér a znalec francouzského volejbalu Martin Hroch.

Dvojzápas prvního kola CEV Cupu se bude konat v prosinci; první duel v termínu 13. - 15. a odveta 20. - 22. Ve stejné fázi poháru se představí i další čeští zástupci. Královo Pole vyzve řecký PAOK Soluň a Duklu Liberec čeká rovněž francouzský protivník - Pays d'Aix Venelles.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři