Olomoucký volejbal šetří, klub zúžil kádr

30. 10. 2020

Na současnou situaci, která zdaleka nepřeje nejen profesionálnímu sportu, musely zareagovat také extraligové kluby volejbalistek. Univerzita Palackého Olomouc se z ekonomických důvodů rozloučila se třemi hráčkami, jež neúměrně zatěžovaly klubový rozpočet. V další „nejisté sezoně“ se tak tým musí spolehnout na podstatně užší kádr.

V Olomouci se má přitom ještě během podzimu hrát vedle nejvyšší domácí soutěže rovněž prestižní Champions League. Do ní už trenéři nebudou moci nasadit českou smečařku Martinu Michalíkovou, americkou blokařku Olivii Kofieovou ani chorvatskou nahrávačku Jovanu Gogićovou. „Dnešní doba není profesionálnímu sportu nakloněna a nevytváří mu dobré podmínky. V podstatě nemáme možnost se adekvátně připravovat, hráčky trénují venku na antuce a ani při případném obnovení soutěží nemůžeme počítat s účastí diváků, televizními přenosy a s tím odpovídajícími příjmy,“ zmiňuje předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.

Také proto se jím vedený klub bez ohledu na blížící se start v Lize mistryň rozhodl na situaci zareagovat a s těžkým srdcem uvolnil trojici kvalitních, avšak zároveň drahých hráček. „Víme, že jdeme do velkého rizika, nicméně zkusíme odehrát obě soutěže v základní šestce plus s liberem. Možná to sice ovlivní naše výsledky a výkony, ale nesmíme a nechceme ohrozit existenci vrcholového ženského volejbalu v Olomouci do budoucích let,“ zdůrazňuje Zemánek.

Komentáře nejsou povoleny.

Mohlo by vás zajímat

Momentálně nemáme žádné podobné aktuality