Navždy nás opustil Ing. Jan Přecechtěl. Čest jeho památce!

25. 11. 2020

V neděli 22. listopadu 2020 zesnul ve věku 83 let Ing. Jan Přecechtěl. Dlouholetý hráč, rozhodčí a funkcionář volejbalu a někdejší předseda oddílu volejbalistek SK UP Olomouc podlehl dlouhé zákeřné nemoci. Do posledních chvil se i ve vysokém věku a přes podlomené zdraví věnoval obětavé práci pro klub, k němuž neodmyslitelně patřil a vždy bude svým odkazem patřit.

Jan Přecechtěl se narodil 29. března 1937. Absolvoval Vysoké učení technické v Brně (1966) s titulem stavebního inženýra. Většinu svého profesního života spojil s Agrostavem Olomouc, kde se postupně vypracoval až do pozice náměstka. Jeho celoživotní vášní se však vedle rybaření stal sport. Začínal v Sokolu s fotbalem a gymnastikou, postupně mu ale učaroval volejbal. Za družstvo dorostenců a mužů startoval v okresních a oblastních soutěžích až do roku 1973. Poté se po třicet let chopil rozhodcovské píšťalky (rozhodčí 1. třídy) a přes půl století byl uznávaným a ctěným funkcionářem.

Doslova legendou se stal v olomouckém ženském volejbalu. Od roku 1979 až doposud byl členem výboru volejbalového oddílu VŠTJ Slavia Olomouc, posléze SK Univerzita Palackého Olomouc a nástupnického klubu VK UP Olomouc. Stál za největšími úspěchy olomouckých žen v devadesátých let a o něco méně nápadně, ale stále velmi významně i v posledních sezonách. V letech 1996 až 2003 působil v čele oddílu volejbalistek SK UP jako jeho předseda. Proslul coby precizní a prakticky neomylný organizační pracovník, svými spolupracovníky respektovaný a ctěný. Zároveň však také jako přátelský a družný kolega a kamarád, k němuž se vždy vyplatilo přijít pro radu a pomoc. I díky těmto vlastnostem zastával vysoké funkce také v celém československém a českém volejbalu od okresní po celostátní úroveň. Byl mimo jiné členem výboru Českého volejbalového svazu a předsedou jeho Sportovně technické a později i Odvolací komise.

Jan Přecechtěl posbíral za své zásluhy oprávněně řadu ocenění: byl Čestným členem ČVS, osobností Síně slávy českého volejbalu z Galerie funkcionářů, držitelem Medaile Otakara Koutského i funkcionářskou osobností sportu na Olomoucku.

S Ing. Janem Přecechtělem se naposledy rozloučíme v úterý 1. prosince 2020 v 10 hodin v obřadní síni olomouckého krematoria.

Honzo, budeme vzpomínat a děkujeme Ti za vše!

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři