Na úvod sezony tři body se Šelmami

21. 10. 2022

Předehrávkou 3. extraligového kola vstoupily do nové soutěžní sezony volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Vysokoškolačky hostily v repríze čtvrtfinále posledního play-off brněnské Šelmy a i přes výpadek ve druhém setu vcelku pohodlně dokráčely díky výhře 3:1 k premiérovým třem bodům.

V dlouho vyrovnaném úvodním setu měly od počátku mírně navrch domácí volejbalistky (4:2, 12:8), jejichž první pokus o větší trhák však Šelmy ještě dokázaly zlikvidovat (14:9, 14:13). Následovala ale další olomoucká bodová série (17:13) a po ní už se Brno do hry nevrátilo. V závěru sice univerzita promarnila tři setboly, přesto zvítězila s přehledem 25:20.

Jenže vstup do druhého dějství Hanačky naopak nezachytily a brzy prohrávaly až o čtyři body (3:6, 4:8). Dokázaly sice vyrovnat (10:10) a dokonce skóre otočit (18:15, 20:17), koncovku však nezvládly. Hostující družstvo nejprve srovnalo krok (20:20) a následně pěti body v řadě strhlo výhru na svou stranu – 21:25 a 1:1.

Tento moment Olomoučanky zdravě nabudil a do třetí sady vtrhly jako uragán; při servisu Šepeľové to bylo 6:0 a za stavu 8:2 bral brněnský trenér Boula svůj druhý oddechový čas v setu. I přes mírné polevení (13:5, 14:11) měla univerzita dále průběh pod kontrolou a po výsledku 25:14 vedla 2:1.

Obraz hry se navíc příliš nezměnil ani ve čtvrté části duelu (5:2, 8:4). A když vysokoškolačky zvýšily z 13:7 na 16:7, nebylo o vítězkách úvodního zápasu sezony prakticky pochyb. Set opět skončil vysoko 25:14 pro domácí a VK UP Olomouc má díky výhře 3:1 na kontě plný bodový zisk.

„Soupeřky na rozdíl od nás podaly takový dospělý výkon. My jsme trpěli řadou nepřesností, byly tam chyby na bloku i v útoku. Neměli jsme se moc čím chytit,“ přiznal trenér Brňanek Ondřej Boula.

„Jsem moc rád za tříbodovou výhru hned v prvním utkání, protože to pro nás byl ostrý start po hodně dlouhé pauze. Na týmu byla v týdnu před zápasem vidět nervozita, ale naštěstí se holky srovnaly a bylo znát, že se na soutěžní utkání těší. Začátek byl takové oťukávání, očekávám od nás spíš výkony jako v dnešním třetím a čtvrtém setu. Těší mě, že jsme mohli protočit všechny hráčky kádru, negativem je naopak odstoupení libera Kulové kvůli zdravotním potížím. Snad bude v pořádku. A chci ještě poděkovat klubu ze Šlapanic, který nám při zranění Katky Körmendyové rychle vypomohl zapůjčením Terezy Hrochové na blok,“ řekl domácí kouč Martin Hroch.

Druhý extraligový duel čeká univerzitu už zítra. V rámci 4. soutěžního kola se tým VK UP postaví v sobotu 22. října od 15 hodin v Kutné Hoře ukrajinskému hostu v naší nejvyšší soutěži, klubu Prometey Dnipro.

VK UP Olomouc - VK Šelmy Brno 3:1 (20, -21, 14, 14)

Rozhodčí: Ostranský, Slezák

Čas: 93 minut

Diváků: 216

Olomouc: Galvãová, Šepeĺová, Moscická, Rajlićová, Borovcová, Kneiflová, libera Kulová, Slavíková. Střídaly: Herdová, Tinklová, Körmendyová, Hrochová.

Brno: Dubianská, Kyryčenková, Marková, Širůčková, Pluhařová, Podhrázká, libero Chevalierová.  Střídaly: Benediktová, Beránková, Mokrá.