Lukáš Míček po vítězné premiéře: Jsem rád, že jsme to dokázali

22. 2. 2021

Debut na pozici hlavního trenéra v české extralize prožil o víkendu Lukáš Míček, asistent Petra Zapletala. Kouč VK UP Olomouc je od začátku minulého týdne v karanténě, a tak proti brněnským Šelmám vedl z lavičky tým právě Míček. Utkání se postupně dramatizovalo, ale závěr zápasu Hanačky zvládly a vrátily se na třetí místo extraligové tabulky. „Snad se ještě více nastartujeme, před play-off si můžeme věřit,“ říká Lukáš Míček.


Závěr zápasu proti VK Brno jste urvali také díky třem povedeným servisům Lucky Nové v řadě. To asi přišlo hodně vhod…

To nám teda dost pomohlo. I když to možná nebyla úplně těžká podání, tak soupeř to nezvládnul. Naštěstí nám to ulehčilo situaci a dokázali jsme zvítězit.


Udržet koncentraci na podání v tak vyrovnané koncovce je určitě těžké.

Celý set byl náročný, pořád jsme se dotahovali. Otočili jsme to v závěru, jsem rád, že jsme to zvládli. Holky se toho nezalekly, a hlavně Lucka na servisu.


Zápas jste rozehráli velmi nadějně a vedli jste 2:0. Nakonec z toho ale mohla být i pětisetová bitva, že?

Ze začátku to vypadalo dobře, dařil se nám servis v prvních dvou setech, ale potom se soupeř rozčapal v obraně. Měli i trochu štěstí, my jsme udělali pár chyb a už to vypadalo, že to bude na pět setů. To by bylo větší drama a trápení.


Jak jste si užil roli zaskakujícího hlavního trenéra? Byla to vaše premiéra v české nejvyšší soutěži žen?

Ano, bylo to poprvé, co jsem vedl tým jako hlavní trenér v české extralize. Jsem rád, že baby pomohly a dokázali jsme to. Byla z toho vítězná premiéra za tři body a doufám, že Petr Zapletal bude spokojený (usmívá se).


Jak nyní řešíte přípravu týmu s hlavním trenérem?

Každý den si telefonujeme, jak probíhal trénink a tak dále. Tréninky připravuju já, asi mám důvěru (směje se). Vždycky si to zhodnotíme, komunikace probíhá velmi často. Trenér by se měl vracet asi v pátek nebo v sobotu. Pokud vím, tak nemá žádné příznaky, ale karanténu musí samozřejmě dodržet. Mezitím budu připravovat tým já společně s kondičním trenérem.


Předchozí zápas v Praze proti Olympu družstvu nevyšel, v čem jste viděl problém?

Zápas jsme dobře rozehráli, ale pak nám nevyšlo jedno postavení, kdy nám nešla přihrávka a ani útok. Ve třetím setu nám to pak taky nevyšlo, soupeř se rozpodával a koncovku už zvládl lépe.


Myslíte, že v tom hrála roli fyzická nebo i psychická vyčerpanost z nabitého programu? Tým měl za sebou turnaje Ligy mistryň a Českého poháru.

Určitě to mohlo být tím, že z nás spadl nějaký tlak po vítězství na finálovém turnaji Českého poháru. To byla pro holky velká úleva, předcházel tomu navíc náročný program Ligy mistryň v Polsku. Bylo to deset dní v kuse, únava přišla a v hlavách jsme to asi už úplně nezvládli. 


Výhra proti Brnu vás musí o to víc těšit, po porážce s Olympem jste se zase vrátili do vítězné nálady.

To jsme určitě rádi, protože Šelmy nejsou jednoduchý soupeř. Vrátila se jim Šmídová, jsou tam vysoké hráčky, mají to dobře poskládané. Trochu jsme z toho měli obavy, ale zvládli jsme to. Celý týden jsme dobře trénovali, měl jsem z toho dobrý pocit. Snad nám to bude dál vycházet a ještě víc se nastartujeme. Je dobře, že jsme porazili těžkého protivníka a můžeme si věřit.

Komentáře nejsou povoleny.