Elena Babićová: Do rodného města se moc těším

19. 10. 2021

Sportovní náhoda si pěkně pohrála s univerzálkou volejbalistek VK UP Olomouc Elenou Babićovou. Dvaadvacetiletá hráčka z Bosny a Hercegoviny se se svým novým týmem utká v dvojutkání evropského poháru CEV Cup s družstvem ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko. Tedy ještě v minulé sezoně jejím zaměstnavatelem a navíc klubem z města, kde se narodila. "Moc se těším na to, že uvidím své přátele a bývalé spoluhráčky," usmívá se Elena Babićová v očekávání měření sil, jehož olomoucký termín je stanoven na 24. listopadu.


Los a výsledky evropského poháru CEV přisoudily Olomouci jako soupeře tvůj bývalý klub, kde jsi strávila několik let. Co to pro tebe znamená?

V poháru nás čeká soupeř z mého rodného města Brčko, hrajeme proti mému předchozímu klubu Bimal-Jedinstvo. Je to vtipná náhoda a bude to pro mě zvláštní hrát v té hale v dresu jiného týmu. Ale určitě to bude zajímavé.


Těšíš se na cestu s týmem do Bosny a Hercegoviny? Přijede se tvoje rodina podívat na zápas do Olomouce?

Doufám, že to bude kvalitní zápas a že postoupíme do dalšího kola. Moc se těším na to, že uvidím své přátele a bývalé spoluhráčky. To je další důvod, proč to pro mě bude trochu jiný zápas než pro ostatní. Moje mamka je se mnou teď v Česku a viděla už některé naše zápasy. A na zápas evropského poháru CEV dorazí i s tátou.


Budeš dávat trenérovi Hrochovi nějaké poznatky pro taktiku na soupeře, kterého dobře znáš?

Už jsem s trenérem mluvila a dala jsem mu pár tipů. Ve sportu nikdy nevíte, co se všechno může stát. Každý den je nová příležitost a já doufám, že z dvojzápasu s Brčkem vyjdeme jako vítězové.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři