Dvouhodinová řež s Prostějovem skončila dvoubodovou výhrou

18. 12. 2021

V dohrávce 9. kola extraligy volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc vybojovaly jeden z nejtěsnějších zápasů posledních let proti Prostějovu, který nakonec přetlačily po více než dvou hodinách výsledkem 3:2.

V úvodním setu vedly domácí volejbalistky po servisech Šepeĺové a Moscické 9:2 a mířily k snadné koncovce. Jenže náhle byl stav vyrovnaný (13:14, 18:19) a teprve v koncovce díky čtvrtému proměněnému setbolu zvítězily vysokoškolačky 26:24.

Rovněž začátek druhého dějství byl v režii univerzity (6:3, 10:6). Prostějov však postupně srovnal, sám se v koncovce dostal do vedení (19:22, 20:23) a když od stavu 23:23 uhrál dva potřebně body, bylo vyrovnáno - 23:25 a 1:1.

Ve třetí části duelu měly Prostějovanky téměř po celou dobu navrch (5:10, 10:15); v závěru sice výhodu ztratily (15:19, 19:19), ale koncovku zvládly a po výsledku 21:25 vedly.

Drama pokračovalo také ve čtvrté sadě: dlouho to vypadalo na tříbodovou výhru hostujícího celku (1:4, 6:10, 11:14), v závěru univerzita otočila (20:17, 23:20) a se štěstím vyrovnala - 26:24 a 2:2.

V euforii hrající vysokoškolačky měly většinu rozhodujícího tiebreaku ve své moci (3:1, 5:3), v závěru ovšem opět ztratily koncentraci (13:13) a teprve díky posledním dvěma bodům od stavu 14:14 se radovaly z vydřeného vítězství 16:14 a 3:2.

„Bylo to hodně vyrovnané utkání, v němž jsme měli šance na vítězství, ale udělali jsme víc chyb než soupeř. Rozhodl tiebreak, který je vždy ošidný,“ připomněl známou pravdu trenér Prostějova Miroslav Čada.

„Bylo to takové typické předvánoční utkání, v němž možná holky chtěly dát dárek divákům v podobě dlouhého a dramatického zápasu. S naším výkonem můžu být celkem spokojený, jen jsem tam nenašel tu správnou agresivitu. Jsem ale rád, že holky nesklopily hlavu a vydřely to,“ konstatoval domácí kormidelník Martin Hroch.

Shodou okolností hned první soutěžní utkání nového roku svede dohromady stejné soupeře - ve čtvrtek 6. ledna přivítá VK UP od 18 hodin v úvodním duelu čtvrtfinále Českého poháru opět celek Prostějova.


VK UP Olomouc - VK Prostějov 3:2 (24, -23, -21, 24, 14)

Rozhodčí: Slezák, Ištvanech

Čas: 135 minut

Diváků: 200

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Babićová, Silva, Blancová, Štimacová, libero Kulová. Střídaly: Tinklová, Kneiflová, Šmídová.

Prostějov: Bajuszová, Fričová, Kvapilová, Faltínová, Smolková, Loffová, libero Stavinovová. Střídaly: Dvořáčková, Kožoušková.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 6
F

Frenk 19. 12. 2021 21:27:57

Holky nádhera 👋 všechny derby 👍 a CEV pohár 👍🆙🆙🆙💙🧡🤍

Upravit komentář

V

Václav 20. 12. 2021 13:13:25

Zápas se asi líbil, zejména prostějovským divákům kterých přijelo dost, ale já jsem byl z našeho výkonu zklamán. Jak je možné, že nám nasází na smeči 18letá 170 cm vysoká juniorka, kterou nepotřeboval Liberec 15 bodů a k tomu 2 bloky. Jak pracují naše vysoké smečařky i vysoké kůlové hráčky. Co na to trenér blokař ???

Špatné je to, že VK získalo sobotním zápasem sebevědomí, že na nás mají a 6.1. kdy hrajeme opět doma první čtvrtfinále poháru jim musí holky ukázat kdo je na hřišti pánem.

Jinak by se mohlo stát, že po letech budeme ve finále poháru chybět.

8.1. začíná nástavba extraligy a hrajeme doma s Olympem, kterému máme co oplácet.

13.1. se hraje odveta poháru v Prostějově a hned 15.1. jedou děvčata ve druhém kole nástavby do Šternberka.

Upravit komentář

H

Hanka 21. 12. 2021 04:34:14

Smolková, stejně jako většina reprezentantek z ročníku 2002/2003 hrají, a to se týmům dříve či později vrátí (tady Prostějovu dříve), Liberec ne že ji nechtěl, ale pustil ji do Prostějova, aby hrála (obouchala si ruku). Co s její hrou naše vysoké smečařky a blokařky? nic, jsou jako "přežrané antilopy" ví že je nikdo nestáhne ze hřiště tak není důvod se snažit. Všimněte si, opakovaně se stalo, že při horší výkonnosti směčařky nebo účka si trenér zavolal na střídání na lavičku Lazárkovou, ke změně hry nedošlo, a přesto po pěti balonech poslal trenér Lazárkovou zpět tahat gumu. Asi se budu opakovat, ale já tam prostě nevidím ten zápal, který má Šternberk, Ostrava, Brno, nebo který měla Olomouc pár let zpět. Nesnižuji výkonnost hráček, jejich body ve statistice (ale každý kdo sportoval ví, že statistiky nejsou vše a třeba u blokařek čistě z data volley vycházet při hodnocení výkonnosti nelze), ale chybí tam ten drive, a to je podle mě vysvětlení některých zápasů.

Upravit komentář

M

Miroha 22. 12. 2021 10:33:11

Určité to mohlo být lepší,, ale zaplať pánbůh za ty 2 body. A škoda bodů s KP čkem. Ale hlavně teď příjemné Vánoce, veselého Silvestra a s novými silami znovu do toho !!

Upravit komentář

V

Václav 22. 12. 2021 12:47:06

Koukám, že je tady někdo hodně zaujatý proti zahraničním hráčkám. Přitom bez těch dvou o kterých je řeč by jsme měli o několik porážek víc. Já bych taky rád viděl v základu víc češek nebo slovenek, třeba Emu Kneiflovou, ale té chybí švih a rychlost a mám obavu, že pokud nezapracuje na své kondici tak to lepší nebude.Když přišla místo Nikoly Stumpelové Viki Mostsitská vypadalo to, že to nepůjde. Viki ale na sobě hodně zapracovala a má především to co Emě chybí t.j. razance a rychlost. Karin na smeči má před sebou budoucnost, ale je nejvyšší čas aby ji nechal trenér hrát.

Jestli mě něco mrzí, tak je to skutečnost, že konkurenční týmy Prostějov, Šelmy, Olymp i Ostrava jsou složeny z českých a slovenských hráček. Náše vedení tvrdilo, že to nejde, že tady takové hráčky nejsou. Přitom s domácími hráčkami je lepší komunikace a dají se v dobrém slova smyslu "zbláznit" jak se to daří Ostravě a Prostějovu. Takže to jde pane Zemánek, jen je třeba se dívat kolem. Hrušecká v KP, Jančová Ostrava, Kotlabová Ostrava, nebo Faltínová Prostějov......


Upravit komentář

H

Honza 22. 12. 2021 19:12:15

Já jsem už dříve položil otázku co bude dál ? Tím jsem myslel jestli půjdeme cestou zahraničních hráček (protože jsou levnější) a budeme každým rokem skládat nové mužstvo, případně "měnit trenéra" anebo půjde o koncepční práci s mladýma. Sezením na lavičce se ještě nikdo volejbal nenaučil. Koukám, jak některé juniorky "válejí" a dříve o nich nikdo nevěděl. Ale to chce čas a systematickou práci s mladýma. Dobrá, budeme se třeba muset nějaký rok "uskrovnit" s umístěním, ale mně se líbí cesta Králova Pole. Podotýkám, že je to jen můj názor. Uvidíme co v nadstavbě a pak ve play off.

V každém případě ale za CEV zaslouží holky pochvalu.

Upravit komentář