Druhý krok k semifinále. V Brně vítězíme 3:1

8. 3. 2021

Po hladkém domácím vítězství se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily ve druhém utkání čtvrtfinálové série play-off extraligy na palubovce Králova Pole. Vysokoškolačky uspěly i v Brně tentokrát poměrem 3:1 a ve čtvrtek mohou ve své hale stvrdit případný postup mezi nejlepší ligovou čtyřku.

Po prvních vyrovnaných výměnách (4:4) se do útoku pustila univerzita (4:7, 7:12). Královo Pole se však soupeřkám přiblížilo na dosah (12:13), pak srovnalo na 14:14 a následovala přetahovaná o každý bod (17:17, 20:20). Drama pokračovalo i v závěru sady (22:22) a k prvnímu setbolu se nakonec propracovali hosté (23:24). Brno jej sice přesným útokem odvrátilo, další výměna ale patřila opět Olomouci a druhý setbol už si Hanačky pohlídaly - 24:26.

Do druhého dějství povzbuzené vysokoškolačky při servisu Schlegelové doslova vlétly (1:9), domácí tým vystřídal, univerzita však svůj vysoký náskok držela dál (7:15). Navíc při podání Nové hosté přidali další dlouhou vítěznou šňůru (7:21) a nakonec povolili soupeři pouhých deset bodů.

Jenže následující sadu odstartovaly podstatně lépe domácí volejbalistky (6:1). Hostující družstvo vybralo oddechový čas, Královo Pole ale pokračovalo ve stejném tempu (9:2). Teprve potom začal tým VK UP rozdíl odmazávat (13:11) a stejně jako v úvodním setu vypukla tuhá bitva. Brňanky sice odskočily na 18:14, hosté však i díky dvěma esům střídající Lazárkové otočili na 18:19. Jenže další tři výměny patřily Královu Poli a Brno si už vedení vzít nenechalo: 25:22 a 1:2.

Čtvrtou část duelu zahájila podstatně aktivněji Univerzita Palackého (0:4) a po esu Stümpelové vedla už o šest bodů (3:9). Domácím se už rozjeté soupeřky zastavit nedařilo (5:12, 6:15), favorit šel do koncovky s desetibodovým polštářem (10:20) a set a tím i celý zápas dovedl k bezproblémové výhře.

„Brno nás dnes potrápilo hlavně v prvním setu, ale to bylo způsobenou zdejší halou, na kterou nejsme zvyklí. Vyhráli jsme důležitou koncovku a pak i jednoduchý druhý set. Většinou to ale tak bývá, že když je set hodně snadný, přijde pak uvolnění a přesně to se stalo. Brno na nás vlétlo servisem a my se z toho vzpamatovali až ve druhé půlce třetí sady a koncovku jsme už tentokrát neuhráli. Bylo však důležité, že jsme se v posledním setu zpátky vrátili k tvrdému servisu, který dnes hodně rozhodoval,“ hodnotil střetnutí olomoucký kouč Petr Zapletal.

„Byl to zápas jako na houpačce. Rozhodl ho v podstatě první set, který jsme bohužel i kvůli dvěma špatným míčům od rozhodčích prohráli. Utkání by se v opačném případě vyvíjelo jinak. První a třetí set jsme odehráli velmi dobře, druhý a čtvrtý v podstatě ukázal naše dosavadní vrcholy a pády související s naším věkem. Předvedli jsme ale určitě výrazně lepší výkon než minule,“ konstatoval domácí trenér Matúš Kalný.

Třetí a potenciálně už i poslední čtvrtfinále se uskuteční ve čtvrtek 11. března od 18 hodin ve sportovní hale Univerzity Palackého.

VK Královo Pole - VK UP Olomouc 1:3 (-24, -10, 22, -11)

Rozhodčí: Nedbálek, Gall

Čas: 94 minut

Diváků: 0

Královo Pole: Pavlíková, Judlová, Šunderlíková, Bukovská, Koulisiani, Dolotovová, libero Digrinová. Střídaly: Grabovská, Weissová, Pelikánová, Stráská, Bairdová, Hobbsová.

Olomouc: Valková, Schlegelová, Stümpelová, Pilepičová, Nová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídaly: Kneiflová, Lazárková, Kulová.