Čtvrtá posila: brazilská nahrávačka se španělským titulem

17. 6. 2022

Další posila volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc se před novou sezonou stěhuje na Hanou ze sousedního Slovenska, pochází však až z daleké Brazílie a mezitím si „odskočila“ pro mistrovský titul do Španělska. Je jí pětadvacetiletá nahrávačka Ana Flávia Galvaová, jejímž předchozím působištěm byl ambiciózní klub Volley project UKF Nitra.

„Hráčky z jižní Ameriky jsou vždy pro tým i diváky oživením, ať už svými povahovými vlastnostmi, temperamentem, dynamikou či způsobem hry. Trošku loterií u nich bývá to, jak do kolektivu zapadnou a jak si jejich angažmá sedne. Když je však správná týmová chemie, tak dokáží být rozdílovými hráčkami a fanoušci je milují. Snad to bude i případ Any,“ doufá předseda VK UP Jiří Zemánek.

Galvaová, která slavila pětadvacáté narozeniny letos v únoru a měří 184 centimetrů, hrála v klubu Sao Caetano brazilskou Superligu, vloni získala s týmem CV Gran Canaria Urbaser španělský mistrovský titul a přidala druhé místo v poháru a letos byla s Nitrou ve slovenské extralize pro změnu druhá a naopak se radovala z pohárového triumfu.

„Ana u nás načne svůj třetí rok v pozici profesionální hráčky mimo její rodnou Brazílii. Registrovat jsem ji začal vloni, kdy působila ve španělském Las Palmas, s nímž získala španělský titul. Do našeho týmu by měla přinést rychlou a zároveň stabilní nahrávku a výbornou souhru s útočícími hráčkami. Navíc její slabinou není ani blok a v poli se nebojí jít po míči. Svou taktickou hrou by měla plně využít potenciál našeho družstva, jehož herní projev by neměl být založen pouze na jedné hráčce,“ popisuje svou novou svěřenkyni trenér vysokoškolaček Martin Hroch.

Ana Flávia Galvaová je čtvrtou letní posilou volejbalistek VK UP. První byla třiadvacetiletá slovenská blokařka Katarína Körmendyová, druhou o dva roky starší česká smečařka či univerzálka Adéla Borovcová a třetí její vrstevnice, srbská univerzálka Milana Rajlićová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 5
V

Václav 17. 6. 2022 12:30:26

Hodně dobrá zpráva, budeme se těšit Ano.!!!!!!!!!!

Upravit komentář

V

Václav 17. 6. 2022 12:37:09

Tak a teď ještě jednu smečařku...

Upravit komentář

F

Frenk 17. 6. 2022 17:39:23

Vypadá to zatím slibně, uvidíme.... Tož Aničko, ať se ti u nás daří..


Upravit komentář

T

Tom 18. 6. 2022 14:40:03

Paráda, další hodně dobru hráčku, ať se daří.

Anu vítáme

Upravit komentář

F

Frenk 25. 6. 2022 21:02:42

V úterý los poháru CEV ve 12:00, jsem zvědav 🤔😉

Upravit komentář