Žákyňky úspěšně zahájily letošní ročník Poháru trojic

16. 2. 2022

V sobotu 12. února pořádal VK UP Olomouc poprvé v této sezoně turnaj Poháru trojic 2021/2022. V tělocvičnách Fakultní základní školy na Tererové náměstí a Helsinské se rozhořely boje úvodního pohárového kola, do kterých se za mohutné podpory fanoušků zapojilo i osm našich družstev.

Po lednové kvalifikaci rozehrály žákyňky Univerzity Palackého turnaj v první, šesté a sedmé skupině, v páté skupině soutěžila hned dvě naše družstva a ve třetí dokonce tři. Skupin je celkem osm a v každé se utkává šest družstev. První dvě postupují do dalšího kola o skupinu výš, poslední dvě padají o skupinu níž.

Trenéři doufali po pokrocích v tréninku v pěkné výsledky a jejich očekávání se naplnila. “Celkově hodnotíme první herní zkušenosti našich svěřenkyň velmi pozitivně. Čtyři družstva se s přehledem udržela ve svých skupinách. Tři týmy spadly o skupinu níž a jedno družstvo svou skupinu vyhrálo a postoupilo tak o skupinu výš,” komentovala výkony trenérka olomouckých nadějí Lenka Poštolková. "Naše žákyňky si určitě zaslouží pochvalu za odvedený výkon. Platí to i pro ty holky, které byly po nemoci a pomohly v roli rozhodčích,” dodává Poštolková a zdůrazňuje, že veliké díky patří všem podporovatelům a fanouškům, maminkám famózním pekařkám a také rodičům, kteří tentokrát pomohli turnaj organizačně zajistit.

V dalším kole Poháru trojic nastoupí družstva VK UP Olomouc v první, druhé, třetí, čtvrté, páté (2 družstva), sedmé a osmé skupině. Znovu se sejdeme 6. března 2022 v Troubkách.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři