Naše žákyňky jsou zlaté, byla to krásná sezona

8. 6. 2020

Nejmladší hráčky VK UP Olomouc zahájily sezonu 2019/2020 kvalifikačním turnajem Poháru trojic už v prosinci loňského roku. Celkově se do poháru zapojilo 54 družstev a bojovalo se v 9 skupinách.

“V kvalifikaci jsme vybojovali zařazení tří našich družstev do páté skupiny, po jednom jsme měli v první a šesté skupině, jedno ještě také v dodatečně sestavené deváté skupině,“ vzpomíná šéftrenérka olomouckých žákyněk Lenka Poštolková.

Dalšími turnaji procházela děvčata díky své bojovnosti, chuti do hry a poctivé práci odvedené v rámci tréninků velmi úspěšně. Postupně sbírala soutěžní ostruhy a nutno říci, že až na pár okamžiků, kdy se dařilo méně, si družstva s přehledem minimálně udržovala pozice vybojované v předchozím kole poháru.

“V sezoně jsme měli odehrát kromě kvalifikace ještě šest turnajů. Stihla se odehrát přesně polovina, dále nás bohužel nepustila epidemie koronaviru,” dodává Poštolková.

Po odehrání tří turnajů čtyři družstva potvrdila své pozice vybojované v rámci kvalifikace (jedno v šesté, dvě v páté a jedno v první skupině) a dvě družstva si postavení vylepšila, končila soutěž v osmé, respektive čtvrté skupině. Pokud by Pohár trojic pokračoval dál, dvě naše družstva by dokonce postoupila ještě o skupinu výše (do skupiny třetí, respektive čtvrté). “Velmi nás mrzí, že se letošní sezona nemohla dohrát. Výkony našich žákyněk měly stoupající tendenci a jsme přesvědčeni, že by si své pozice do konce ještě jistě vylepšily,“ dodává za všechny šéftrenérka.

I přesto, že sezona byla oficiálně ukončena už po třech kolech, výsledek našich nejmladších je krásný, družstva se v Poháru trojic 2019/2020 umístila celkově na 49. (družstvo F – Barča, Laura, Stela, Verča), 33. (družstvo E – Áďa, Agi, Anička M., Ivča, Nelča), 29. (družstvo C – Bety, Esťa, Maruška, Sára), 28. (družstvo B – Helča, Julča K., Julča T., Sofča) a 24. příčce (družstvo D – Anička Š., Kika, Rózi, Terezka). Naše družstvo A (Didi, Kačka, Mája a Míša) všechny tři turnaje i kvalifikaci s přehledem vyhrálo. “Holky hrály s chutí a chytře, nebály se a každý turnaj se posunovaly blíž a blíž k celkovému vítězství. Zlaté medaile i krásný pohár si rozhodně zaslouží,” chválí své svěřenkyně Lenka Poštolková. „Musím ale dodat, že všechna děvčata nám letos dělala velikou radost. Celkově se všichni trenéři skupiny shodujeme na tom, že holky udělaly velký kus práce, byly moc prima parta a trénovat je bylo potěšení. Bude se nám po nich stýskat. Ale víme, že je předáváme do dobrých rukou našich kolegyň, a máme radost z toho, že na holky čeká spousta nových zkušeností a zážitků a posunou se volejbalově zase dál.”

Sezona utekla jako voda a od trenérů žákyněk – Lenky, Jitky a Borise – zbývá už jen pár P.S.:

P.S. pro naše žákyňky: Holky, mějte i nadále volejbal rády, na tréninku mějte oči i uši dokořán, poslouchejte rady trenérů, do hry dejte úplně všechno a hlavně si ji užívejte!

P.S. pro naše nejlepší fanoušky: Milí nejbližší našich žákyněk, moc vám děkujeme za podporu a pomoc. A můžete-li, vytrvejte i nadále. Bez vás by to nešlo.

P.S. pro naše milé kolegy: Marťo, Veru, Verčo, Ríšo, děkujeme za pomoc při organizaci letošních turnajů a těšíme se na další spolupráci.:-)

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři