Volejbalistky VK Šantovnka Olomouc UP U16 A vyhrály krajský přebor

25. 3. 2024

Před posledním kolem krajského přeboru U16 byla situace v tabulce jasná. Čtyřbodový náskok našeho VK Šantovka Olomouc UP "A" na prvním místě v tabulce dával družstvu dobré šance na zisk titulu přeborníka kraje. Se vším však mohla ještě zamíchat VAM Olomouc "A". Poslední turnaj byl velmi dramatický, dva zápasy se dohrávaly v tie-breaku, a i třetí zápas s Prostějovem byl jako od Hitchocka. Nakonec vše dobře dopadlo a VK Šantovka Olomouc UP vyhrálo celou soutěž.

VK Šantovka Olomouc UP "A" - VAM Olomouc "A" 2:1 (-24,22,9)

První a extrémně důležitý zápas turnaje proti VAM Olomouc nezačal dobře. Vlastními nepřesnostmi a chybami se družstvo dostávalo pod tlak. S blížící se koncovkou prvního setu postupně se výkon postupně zlepšoval, ale v koncovce bylo šťastnější družstvo VAM Olomouc. Ve druhém setu bylo lepší družstvo Šantovky. V koncovce pracovaly nervy, a tak náskok ztenčil na tři body na konečných 25:22. Do tie-braeku vlétlo družstvo s ještě větším nasazením a jednoznačně zvítězilo 15:9.

VK Šantovka Olomouc UP "A" - Volejbal Přerov "A" 2:1 (-10,14,12)

S hlavou v oblacích a uspokojené po prvním vítězném zápase vstoupila děvčata do zápasu s Přerovem tragicky. Chyba za chybou a mdlý výkon znamenaly porážku rozdílem třídy 25:10. Do druhého setu však nastoupilo úplně jiné družstvo. Obraz hry se naprosto otočil, v setu dominovala Šantovka a zaslouženě vyhrála 25:14. Rozhodnout musel opět tie-braek. O tom, že je zkrácený set loterie se děvčata z Šantovky přesvědčila hned v úvodu, když kvůli vlastním chybám prohrávala 0:7. Pak ale bylo na palubovce jen jedno družstvo a hráčky Šantovky povolily Přerovu už jen 5 bodů a zvítězily 15:12. "Byl to divoký zápas. Pro mě jako trenéra extrémně náročný. Rozhodoval se hlavně v hlavách hráček. Jsem rád, že to holky, i přes nepříznivý průběh zápasu, nevzdaly a ukázaly srdce." okomentoval utkání trenér Pavel Černý.

VK Šantovka Olomouc UP"A" - VK Prostějov"A" 2:0 (24,28)

Před posledním zápasem byly karty rozloženy tak, že jakékoliv vítězství Šantovky znamenalo zisk titulu přeborníka kraje. Prohra 0:2 by na celkové první místo ale vynesla VAM Olomouc. Při prohře 1:2 by se počítalo. První set začal pro Šantovku dobře. Děvčata hrála stabilně, nechybovala, a naopak trestala chyby soupeře. Po celý průběh prvního setu si udržovala několika bodový náskok. V koncovce však znervózněla, a nakonec zvítězila těsně 26:24. Ve druhém setu si drobný náskok vytvořil Prostějov. V koncovce ale nastal obrat a dva mečboly za stavu 24:22 měla Šantovka. Prostějov je však oba dokázal odvrátit, a dokonce se si šel za stavu 25:24 pro zisk setu. V tuto chvíli se hrál nádherný volejbal, o úroveň vyšší než v celém turnaji. Zákroky v poli, útoky, obrana, vše d maximálním nasazením. Družstva si vzájemně brala setboly a drama vrcholilo. Pak za stavu 29:28 pro Šantovku přišel útok Prostějova do autu a hráčky Šantovky tak mohly propuknout v radost. "Poslední zápas byl nádherný. Zejména koncovka druhého setu byla skvělá. Musím vyseknout poklonu i družstvu Prostějova za předvedený výkon. Myslím, že zápas byl opravdovým vyvrcholením celé letošní soutěže." zhodnotil zápas trenér Pavel Černý.

Vítězstvím v posledním zápase si družstvo Šantovky zajistilo první místo v turnaji a současně i celkové první místo v konečné tabulce krajského přeboru a stalo se tak přeborníkem kraje.

"Musím holkám moc poděkovat. I když se někdy nedařilo, tak vždycky jsme nakonec zabraly a zápasy otočily. Jsem šťastná, že jsme závěrečný turnaj zvládly a můžeme slavit." řekla k průběhu turnaje kapitánka Julie Stoppenová.

"Sezóna byla dlouhá a náročná. Nejde udržet formu po celou dobu. I nám se nevyhnuly horší chvíle. Na druhou stranu jsme vítězstvím v posledním turnaji dokázali, že si celkové vítězství zasloužíme. Chci holkám poděkovat, protože byly opravdu skvělé. Poděkování patří také rodičům, kteří nám celou sezónu pomáhali a neúnavně nás podporovali. Doufám, že se VK Šantovka Olomouc UP tímto vítězstvím vrací na místa, kde by podle mého názoru měla být." zhodnotil celou sezónu krajského přeboru trenér Pavel Černý.

Sestava VK Šantovka Olomouc UP U16:

Berková Liliana, Černá Eliška, Dobešová Barbora, Dvořáková Sofie, Hacsiková Zuzana, Chládková Simona, Martináková Anna, Michlová Denisa, Obrtlíková Eliška, Ryšavá Lucie, Sečkařová Veronika, Schneiderová Aneta, Zbořilová Barbora a kapitánka Stoppenová Julie.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři