Volejbalistky VK Šantovka Olomouc UP U16 vyhrály kvalifikaci Českého poháru

26. 9. 2023

O uplynulém víkendu se družstvo VK Šantovka Olomouc UP U16 zúčastnilo kvalifikace Českého poháru U16 v Bílovci. Ač olomoucký tým s ohledem na absence nepatřil mezi favority, a šel do turnaje s cílem spíše překvapit, tak turnaj vyhrál a postoupil do skupiny A východní části Českého poháru U16.

 

Do turnaje šel tým olomouckých volejbalistek oslaben o tři hráčky základní sestavy, proto trenér Pavel Černý ambice krotil. Do Bílovce jsme nejeli s vysokými cíli, naopak spíše získat zkušenosti a případně překvapit. Pohled na obsazení skupiny dával tušit, že to bude opravdu těžký turnaj, který pro nás nakonec dopadl výborně.“

V sobotu získal tým Olomouce šest bodů. První zápas dokázaly svěřenkyně trenéra Černého otočit a vyhrát 2:1 v tie-breaku 15:13. Ve druhém duelu přišla výhra proti TJ Junior Brno 2:0 a v posledním utkání porážka 1:2 s Orlem Letohrad.

V neděli čekali na Šantovku Olomouc dva těžcí soupeři. Volejbal Přerov a TJ Ostrava. První zápas s Přerovem začal porážkou v prvním setu, ale mladé olomoucké volejbalistky zvládly duel otočit na 2:1. Potom zněla pohárová matematika jasně, Olomouc by poslala do finálového turnaje výhra nad Ostravou. Povedlo se. Výhra 2:0 znamenala první místo v tabulce a postup do skupiny A východní části Českého poháru katgegorie U16.

V 1. kole, které proběhne o víkendu 14. - 15. 10. 2023, čekají VK Šantovku Olomouc UP soupeři: VK Prostějov, VO TJ Lanškroun, TJ Sokol Pardubice I., TJ Slavia Hradec Králové, VK KP Brno a ŠSK Bílovec.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři