Volejbalistky U16 B vyhrály domácí turnaj

24. 10. 2023

O víkendu se hrály další zápasy krajského přeboru kategorie U16. Áčko bylo druhé v Prostějově, béčko doma vyhrálo a postupuje. C tým skončil v Šumperku na čtvrtém místě. Tým U18 hrál dva zápasy v Havlíčkově Brodě, kde oslaben dvakrát podlehl.

Další turnaj krajského přeboru U16 zavedl družstvo A do Prostějova. V krásném prostředí místního Národního sportovního centra čekaly ve skupině A na děvčata tři zápasy. V prvním utkání měly holky co vracet VAM Olomouc A, se kterým v minulém turnaji prohrály. „Zápas proti VAM Olomouc vypadal úplně jinak než posledně. Přestože máme na marodce stále blokařku Veroniku Sečkařovou a na turnaj neodcestovala ani další blokařka Anna Martináková, tak jsme po většinu zápasu byli lepším týmem. Děvčata dodržovala taktické pokyny v obraně a dobrou hrou v útoku jsme utkání zvládli v poměru setů 2:0,“ zhodnotil utkání trenér VK Šantovka Olomouc UP A Pavel Černý.

Ve druhém zápase čekal na děvčata VK Prostějov. „VK Prostějov se stává naším letošním tradičním soupeřem. Potkáváme se již po několikáté, a to jak v rámci kraje, tak Českého poháru. Tentokrát byl šťastnějším a lepším týmem VK Prostějov. Děvčata nasekala spoustu nevynucených chyb. Bylo to spíše o hlavě, než o schopnostech hráček a bohužel jsme prohráli 0:2,“ okomentoval zápas trenér Pavel Černý.

V posledním utkání nastoupila děvčata proti Volejbal Přerov B. „V celém utkání jsme byli lepším týmem. Volejbal Přerov je mladý a ještě nezkušený tým. Zaslouženě jsme vyhráli 2:0. Obsadili jsme tak v tabulce konečné 2. místo. Z tohoto pohledu mohu celý turnaj hodnotit pozitivně,“ uzavřel hodnocení turnaje Pavel Černý.

Béčko vyhrálo domácí turnaj na ZŠ Terera

Družstvo B hrálo skupinu C krajského přeboru U16 v domácím prostředí na ZŠ Tererova a zvládlo ji velice úspěšně. V prvním zápasu turnaje si děvčata poradila s VAM Olomouc B 2:0. V dalším zápase se tahala v prvních dvou setech s VO TJ Lanškroun. Zápas musel rozhodnout až tie-break, který skončil netradičním poměrem 15:0 pro VK Šantovka Olomouc UP B. Poslední utkání zvládlo družstvo také a bralo výhru nad VK Prostějov B v poměru 2:1. Obsadilo tak konečné 1. místo a pro příští turnaj postupuje do skupiny B. „Za celý turnaj musím děvčata opravdu pochválit. Výhru a postup si zasloužila. Poctivě vše na hřišti odpracovala a v momentech, kdy se příliš nedařilo, se nenechala zlomit a výhru si vybojovala,“ zhodnotila průběh turnaje trenérka VK Šantovka Olomouc B Kateřina Hrochová.

Céčko skončilo čtvrté

Družstvo C odehrálo skupinu D v Šumperku. Do turnaje vstoupilo úspěšně výhrou 2:1 na T.J. Sokol Šternberk B. I v dalším zápase se děvčatům dařilo, když zvítězila nad VSK Zábřeh 2:0. Další výhry již ale olomoucký tým nepřidal a prohrál s Volejbal Přerov C 2:0 a TJ Šumperk 2:1. „I přes zisk šesti bodů jsme skončili, bohužel, na celkovém čtvrtém místě. Pořád máme na čem pracovat. Družstvo však má potenciál růstu a naším cílem je postup do skupiny C,“ komentoval průběh turnaje trenér VK Šantovka Olomouc UP C Michal Cepr.

Oslabený tým osmnáctky neuspěl v Havlíčkově Brodě

2. liga U18 pokračovala předehrávkou 8. a 9. kola v Havlíčkově Brodu, kde družstvo VK Šantovka Olomouc UP čekaly dva zápasy proti B týmu domácích. Na dvojzápas odcestovalo družstvo v neúplném složení. „Stále se potýkáme s nemocemi hráček. Po delší absenci k zápasům byla připravena smečařka Kristýna Hrubá. Tu ale na listině zraněných vystřídalo hned několik jiných hráček. Do Havlíčkova Brodu jsme tak odjeli s méně zkušenými hráčkami,“ hodnotil sestavu před prvním zápasem trenér VK Šantovka Olomouc UP Jan Kubeša. Sestavu trenér doplnil mladými hráčkami z družstva U16. Na průběhu obou utkání byla nezkušenost hráček znát. Domácí byly po většinu zápasu lepším týmem a tomu odpovídaly i výsledky obou utkání, kdy domácí porazily naše děvčata jednoznačně dvakrát 3:0. „I přes jasnou prohru se ukázalo, že holky mají potenciál. Trochu nás ale trápila hlava. Je potřeba bojovat po celý zápas. Mladé hráčky navíc ukázaly, že jsou schopné ty zkušenější zastoupit, jen potřebují získat ještě více herní praxe a zkušeností,“ zhodnotil průběh zápasů trenér Jan Kubeša.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři