VK Šantovka Olomouc UP U16 uspořádal skvělý turnaj

27. 5. 2024

Během tohoto víkendu se ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci sjelo 18 družstev starších žákyň, aby si připomenuly legendární olomoucké trenéry. VK Šantovka Olomouc UP pořádal turnaj kategorie U16 - X. ročník Memoriálu Jiřího Lóna a IV. ročník Memoriálu Miloše Papcuna. Turnaj vyhrál tým Středočeského kraje, domácí tým VK Šantovka Olomouc UP skončil na 9. místě.

Turnaj byl skvěle obsazen. Sedm výběrů krajských center mládeže slibovalo výborný volejbal. Nechyběli ani zahraniční hosté, a to JKS SMS Jastrzębie (PL) a VA UNIZA Žilina (SK).

Předpoklady se potvrdily a jednotlivá KCM si v základních skupinách vedla suverénně. Po sobotní části turnaje bylo jasné, že o nejcennější místa si to mezi sebou rozdají právě KCM. Jediným týmem, který narušil jejich hegemonii, byl SK Volejbal Kolín.

Družstvo VK Šantovka Olomouc UP hrálo ve skupině o 7. - 12. místo. A nadmíru úspěšně, když obsadilo krásné 9. místo, hned za všemi KCM a Kolínem.

"Chtěli jsme turnajem vzdát hold našim trenérům, po kterých je memoriál pojmenován, a současně uspořádat kvalitativně i kvantitativně dobře obsazený turnaj. Podle reakcí jednotlivých účastníků se nám to po organizační i sportovní stránce snad vydařilo. Je to pro nás také závazek do dalších ročníků," spokojeně zhodnotil průběh turnaje šéftrenér mládeže Pavel Černý.