Starší žačky ovládly turnaj ČP v Pardubicích

23. 1. 2023

O víkendu 21. a 22. ledna se v Pardubicích uskutečnil další turnaj Českého poháru starších žaček U16. PO náročných bojích jej ovládl tým Univerzity Palackého Olomouc, který tak zaslouženě postupuje do vyšší skupiny. Gratulujeme!

První den turnaje se mladé Olomoučanky kromě soupeřek musely vyrovnat i s brzkým vstáváním a dlouhou cestou. To možná ovlivnilo i výkon a porážku 1:2 s týmem Králova Pole B. Dále už však naše děvčata nezaváhala, nejprve přehrála 2:0 Předklášteří a pak stejným poměrem i Plzeň. V posledním utkání dne se holky postavily proti zatím neporažené Příbrami. Do zápasu, který začínal až v 18.30 šly olomoucké starší žačky už velmi unavené a první set nezvládly podle představ trenérů ani svých. Jako správné bojovnice však v sobě našly poslední zbytky energie a otočily zápas ve svůj prospěch. Výhra 2:1 byla po sobotním náročném dni krásným zakončením.

Do prvního nedělního zápasu nastoupilo družstvo VK UP proti Střešovicím. Pěkné momenty se bohužel střídaly s mnoha zbytečnými chybami. Razantním útokem a servisem si ale Olomoučanky zajistily výhru 2:0. Po krátké pauze je čekal poslední zápas s Kunicemi. Ani zde mladé Hanačky nepolevily na servisu a v útoku, ale vzhledem k odhodlání soupeře musely více zpřesnit i hru v poli. Výhra 2:0 tak byla třešničkou na dortu celého náročného víkendu. Celý tým si je vědom chyb a ví, na čem dále pracovat. S tím bude pokračovat i příprava na zápasy ve vyšší pohárové skupině.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři