Mládež VK UP zakončila sezonu v Janoušově

Jednou z tradic olomoucké volejbalové mládeže, kterou v minulých dvou letech bohužel přerušila pandemie koronaviru, je herní soustředění v Janoušově. Tato akce je pro hráčky symbolickou tečkou za sezonou a současně posunem do vyšší věkové kategorie. Po návratu z Janoušova už proto děvčata pracují v nových tréninkových skupinách a s novými trenéry.

Dívky z kategorie žákyň, mladších a starších žaček, tedy cca v rozmezí 10 až 14 let, jezdí na sever Olomouckého kraje do penzionu Horizont v Janoušově již druhou dekádu. K výbavě rekreačního zařízení patří mimo jiné dva venkovní kurty s umělým povrchem, na kterých probíhá většina herní přípravy. Fyzičku pak děvčata nabírají v okolní krásné přírodě nebo při tradičním ranním výběhu od penzionu k místnímu kravínu.

Na programu soustředění byly dvě dopolední a dvě odpolední tréninkové jednotky zaměřené jak na individuální a týmové herní dovednosti, tak na fyzickou přípravu. Do plánů lehce zasáhlo i počasí, když páteční odpolední tůra musela být z důvodu deště nahrazena programem pod střechou, který však dokázaly pro všechny ostatní rychle připravit starší žákyně: do hádání pohádkových melodií se s chutí zapojili i trenéři. 

Do Janoušova letos vyrazila skupina, která maximálně vytížila kapacitu penzionu: celkem 56 hráček a 9 trenérů. 

„Od svých kolegů jsem o soustředění v Janoušově slyšela jen to nejlepší, sama jsem zde však byla poprvé. Přesvědčila jsem se, že zázemí, které zde máme k dispozici, je po všech stránkách vynikající, a proto jsem hned zamluvila termín pobytu pro rok 2023. Tímto chci poděkovat všem trenérům mládeže za jejich práci a trpělivost v letošní sezoně. Poděkování patří i rodičům a samozřejmě hlavně dětem. Budu se těšit na další rok s nimi,“ chválí šéftrenérka mládeže VK UP Olomouc Aneta Tobiášová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři