Mladé Olomoučanky kategorie U16 bojovaly v Českém poháru v Bohdanči

16. 10. 2023

O víkendu 14. - 15. 10. 2023 hrály volejbalistky VK Šantovka Olomouc UP U16 2. kolo Českého poháru U16 v Lázních Bohdaneč. Ve dvoudenním klání obsadil olomoucký tým 4. místo a v dalším turnaji opět nastoupí v lepší skupině.

Na turnaj jely mladé volejbalistky s očekáváním, zda potvrdí výkony z prvního kola v Bílovci, kde se jim nám herně i výsledkově dařilo. První zápas proti domácí T.J. Sokol Pardubice I ale nezačaly dobře. Vlastními chybami neustále dávaly příležitosti Pardubicím bodovat. Zápas rozhodl tie-break, který Olomouc i přes výrazné vedení vlastními chybami prohrála.

Ve druhém zápase proti KP Brno to bylo ale úplně o jiném volejbalu. Ve velice kvalitním utkání sahaly Hanačky po zisku prvního sety, který skončil až 28:30 pro Brno. Druhý set patřil opět Brnu, tentokrát již výraznějším rozdílem.

Ve třetím sobotním utkání čekal Šantovku Olomouc UP krajský rival VK Prostějov. Naladěni výkonem proti Brnu hrály mladé Olomoučanky proti Prostějovu velmi dobře, a i s obměněnou sestavou zvítězili 2:0.

Poslední sobotní zápas proti VO TJ Lanškroun ale svěřenkyním Pavla Černého vůbec nevyšel. S hlavou v oblacích z výhry proti Prostějovu nezvládly vstup do zápasu. V tomto utkání byl Lanškroun jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál 2:0.

„Po sobotní části turnaje jsme měli o čem přemýšlet. Před nedělními zápasy bylo jasné, že potřebujeme bodovat, abychom se v první skupině udrželi. Zřejmě poučeni ze soboty jsme k oběma nedělním zápasům přistoupili úplně s jiným nasazením a jak zápas s ŠSK Bílovec, tak zápas s TJ Slavia Hradec Králové jsme shodně vyhráli 2:0.,“ řekl k nedělním kláním trenér VK Šantovka Olomouc UP Pavel Černý.

V celkové tabulce obsadily olomoucké volejbalistky 4. místo a v dalším kole českého poháru si znovu zahrají v nejlepší skupině.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři