Letní olympiády dětí a mládeže 2022 se zúčastní tři hráčky VK UP

10. 6. 2022

Dvanáct volejbalistek z kategorie starších žákyň (ročníky 2008/9) bude reprezentovat Olomoucký kraj na hrách X. letní olympiády dětí a mládeže, která proběhne ve dnech 26. až 30. června 2022. Do krajského výběru dodalo hráčky pět klubů, tři z nich i VK UP Olomouc.

Olympijského turnaje, jehož volejbalová část se odehraje v Národním sportovním centru v Prostějově, se za Univerzitu Palackého Olomouc zúčastní Magdaléna Dudková (blok, univerzálka), Simona Chládková (smeč) a Michaela Keková (libero, nahrávačka). Děvčatům gratulujeme k nominaci a přejeme úspěšnou reprezentaci klubu i kraje. Srdečně zveme fanoušky našeho sportu, aby děvčata přijeli do Prostějova osobně podpořit. Program olympiády je k dispozici ZDE.

Hry X. letní olympiády dětí a mládeže pořádá Olomoucký kraj společně s Českým olympijským výborem.

Olympijská vesnice vznikne ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu jejích kolejí, v nedaleké Pevnosti poznání organizátoři připraví Olympijský dům – místo setkávání sportovců, medailových ceremoniálů i programu pro fanoušky.


Zastoupení klubů Olomouckého kraje ve výběru volejbalistek:

VK Prostějov - 4

VK UP Olomouc - 3

VAM Olomouc - 3

Šumperk - 1

VK Přerov - 1


Na snímku trojlístek hráček VK UP Olomouc nominovaných na Letní olympiády dětí a mládeže 2022 při přípravném antukovém turnaji v Lanškrouně. (zleva: Simona Chládková, Magdaléna Dudková, Michaela Keková)

Foto: Přemysl Dudek

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři