Hráčky VK UP jsou v nominaci na krajskou olympiádu i národní reprezentaci

2. 12. 2021

Vrcholem kariéry každého sportovce je účast na olympijských hrách, případně start za reprezentační tým své země. Jedno i druhé se může splnit volejbalistkám VK UP Olomouc, které náš klub reprezentují v dívčích kategoriích.

Na konci června 2022 proběhnou na mnoha sportovištích Olomouckého kraje Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2022. Olympijská vesnice vznikne ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu jejích kolejí a v nedaleké Pevnosti poznání organizátoři připraví Olympijský dům - místo setkávání sportovců, medailových ceremoniálů i programu pro fanoušky. Na programu akce, která je připravována ve spolupráci s Českým olympijským výborem, nechybí ani volejbal. Olomoucký kraj bude reprezentovat výběr starších žákyň (ročníky 2008/9), v jehož širší nominaci nechybí ani naše hráčky Kateřina Domanská, Magdaléna Dudková, Sabina Hrochová, Simona Chládková, Michaela Keková a Lucie Ryšavá. Věříme, že alespoň některá z děvčat trenér Aleš Novák povolá i do krajského výběru, který svůj olympijský turnaj odehraje v Národním sportovním centru v Prostějově.

Zastoupení má klub i v projektu „Naděje“ Českého volejbalového svazu, který je základem mládežnických reprezentací. V nominaci na tréninkové kempy doposud nechyběly hráčky ročníku 2008 Magdaléna Dudková a Michaela Keková.

Pod svazovou hlavičkou probíhají i kempy Benjamínků ročníků 2009/10, kde máme hned šestinásobné zastoupení: Eliška Černá, Simona Chládková, Zuzana Hacziková, Denisa Michlová, Lucie Ryšavá a Julie Stoppenová. Na tyto kempy děvčata nominují jejich trenéři z klubu, také zde ale časem dojde ke zúžení výběru a hráčky začnou být na kempy nominovány trenéry reprezentačního výběru příslušné věkové kategorie.

Držíme našim mladým hráčkám palce, děkujeme rodičům za podporu a věříme, že naše děvčata v konkurenci hráček z ostatních klubů rozhodně obstojí.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři