Znovu o medaile! Ve čtvrtfinále Českého poháru porážíme Šternberk

25. 1. 2023

Ve čtvrtfinále Českého poháru volejbalistek si to o postup mezi nejlepší čtveřici týmů rozdaly hráčky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Třetí vzájemné derby této sezony skončilo opět výhrou vysokoškolaček, které po domácí výhře 3:1 mohou znovu po roce opět myslet na pohárové medaile.

Domácí tým vlétl do utkání jako uragán a po servisech Kneiflové (5:0) a Rajlićové (15:1) bylo prakticky po setu. V závěru sice tempo opadlo a hra se vyrovnala, přesto z toho bylo drtivé vítězství Olomouce 25:10.

Jenže snadná výhra jako by domácí celek ukolébala a hosté měli rázem v úvodu druhé sady navrch (1:3, 4:7). Po servisech střídající Truksové to navíc bylo už o pět bodů (5:11) a trenér VK UP Martin Hroch bral poprvé v utkání oddechový čas. Vysokoškolačky se snažily bodově přitáhnout (8:11), jenže stále tahaly za kratší konec (8:14, 10:16). A zase následovalo olomoucké dotahování (13:16) a šternberský únik (14:19, 18:22). V koncovce univerzita při podání Šepeľové málem vyrovnala (21:22), jenže Sokol kontroval servisy Heilbornové a díky třem bodům v řadě a výsledku 21:25 srovnal na 1:1.

S vervou vstoupily Sokolky také do třetí části (1:4), ale v rozletu je zastavily servisy Rajlićové (7:4). Další průběh setu se nesl ve znamení snah Olomouce o únik a Šternberka o jeho likvidaci (10:5, 10:8, 16:11, 16:14). Až před koncovkou si favorit dokázal vybudovat větší náskok (20:14, 22:15) a závěr už si bez potíží pohlídal - 25:17 a 2:1.

Domácí volejbalistky se uklidnily a dostaly do tempa a podle toho vypadal i začátek čtvrté sady (4:1, 7:2, 12:4). Hostům se nedařilo nápor soupeře zastavit a rozdíl ve skóre narůstal (18:8). Koncovka už zvrat nepřinesla a po výhře 25:14 a celkově 3:1 jde do závěrečných pohárových bojů Univerzita Palackého.

„V prvním setu nás domácí porazili prakticky v jediném postavení, když jsme jim to umožnili sami zcela naivním volejbalem se spoustou chyb. Teprve na konci sady jsme začali přihrávat a ve druhém setu jsme k tomu přidali bojovnost a agresivitu na útoku. Soupeř sice v závěru dotahoval, ale naštěstí jsme to zvládli. Jenže v dalších sadách jsme se vrátili k dětskému volejbalu s obrovským množstvím chyb. Pochválit můžu snad Nikolu Látalovou, která nastoupila se sebezapřením, a přesto příkladně bojovala,“ řekl kouč Sokolek Jan Drešl.

„Jsem rád za postup a za to, že po roce opět zabojujeme o pohárové medaile. První set nám hodně usnadnil soupeř, jenže pak si asi holky řekly, že to i dál půjde samo, a tým přestal šlapat. Museli jsme udělat změny, střídající hráčky pomohly a ty, které na hřišti zůstaly, se chytily a pak už to šlo. Musím ale říct, že dnes to nebyl z naší strany extraligový výkon. Oceňuji hosty za bojovný přístup a za nás se těším na pohárové vyvrcholení, ve kterém budeme chtít nejméně obhájit loňský bronz,“ uvedl domácí kormidelník Martin Hroch.

Finálový turnaj Českého poháru Final Four se uskuteční ve středu 15. a ve čtvrtek 16. února v Teplicích. Nyní ale čeká oba dnešní soupeře úvodní kolo nadstavbové části extraligy. Šternberk se představí v sobotu 28. ledna od 18 hodin v Brně proti Královu Poli, Olomouc bude hrát až ve středu 1. února rovněž od šesti odpoledne v Přerově.


VK UP Olomouc - TJ Sokol Šternberk 3:1 (10, -21, 17, 14)

Rozhodčí: Peloušek, Trumpeš

Čas: 93 minut

Diváků: 150

Olomouc: Herdová, Kneiflová, Rajlićová, Borovcová, Körmendyová, Tinklová, libero Slavíková. Střídaly: Moscická, Galvãová, Đapićová,

Šepeĺová, Weidenthalerová

Šternberk: Přibylová, Heilbornová, Kořínková, Kočetková, Z. Látalová, Pjantkovská, libera Deninová, Vyjídáková. Střídaly: Truksová, N. Látalová, Chaloupková

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři