Znovu o medaile! Ve čtvrtfinále Českého poháru porážíme Šternberk

25. 1. 2023

Ve čtvrtfinále Českého poháru volejbalistek si to o postup mezi nejlepší čtveřici týmů rozdaly hráčky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Třetí vzájemné derby této sezony skončilo opět výhrou vysokoškolaček, které po domácí výhře 3:1 mohou znovu po roce opět myslet na pohárové medaile.

Domácí tým vlétl do utkání jako uragán a po servisech Kneiflové (5:0) a Rajlićové (15:1) bylo prakticky po setu. V závěru sice tempo opadlo a hra se vyrovnala, přesto z toho bylo drtivé vítězství Olomouce 25:10.

Jenže snadná výhra jako by domácí celek ukolébala a hosté měli rázem v úvodu druhé sady navrch (1:3, 4:7). Po servisech střídající Truksové to navíc bylo už o pět bodů (5:11) a trenér VK UP Martin Hroch bral poprvé v utkání oddechový čas. Vysokoškolačky se snažily bodově přitáhnout (8:11), jenže stále tahaly za kratší konec (8:14, 10:16). A zase následovalo olomoucké dotahování (13:16) a šternberský únik (14:19, 18:22). V koncovce univerzita při podání Šepeľové málem vyrovnala (21:22), jenže Sokol kontroval servisy Heilbornové a díky třem bodům v řadě a výsledku 21:25 srovnal na 1:1.

S vervou vstoupily Sokolky také do třetí části (1:4), ale v rozletu je zastavily servisy Rajlićové (7:4). Další průběh setu se nesl ve znamení snah Olomouce o únik a Šternberka o jeho likvidaci (10:5, 10:8, 16:11, 16:14). Až před koncovkou si favorit dokázal vybudovat větší náskok (20:14, 22:15) a závěr už si bez potíží pohlídal - 25:17 a 2:1.

Domácí volejbalistky se uklidnily a dostaly do tempa a podle toho vypadal i začátek čtvrté sady (4:1, 7:2, 12:4). Hostům se nedařilo nápor soupeře zastavit a rozdíl ve skóre narůstal (18:8). Koncovka už zvrat nepřinesla a po výhře 25:14 a celkově 3:1 jde do závěrečných pohárových bojů Univerzita Palackého.

„V prvním setu nás domácí porazili prakticky v jediném postavení, když jsme jim to umožnili sami zcela naivním volejbalem se spoustou chyb. Teprve na konci sady jsme začali přihrávat a ve druhém setu jsme k tomu přidali bojovnost a agresivitu na útoku. Soupeř sice v závěru dotahoval, ale naštěstí jsme to zvládli. Jenže v dalších sadách jsme se vrátili k dětskému volejbalu s obrovským množstvím chyb. Pochválit můžu snad Nikolu Látalovou, která nastoupila se sebezapřením, a přesto příkladně bojovala,“ řekl kouč Sokolek Jan Drešl.

„Jsem rád za postup a za to, že po roce opět zabojujeme o pohárové medaile. První set nám hodně usnadnil soupeř, jenže pak si asi holky řekly, že to i dál půjde samo, a tým přestal šlapat. Museli jsme udělat změny, střídající hráčky pomohly a ty, které na hřišti zůstaly, se chytily a pak už to šlo. Musím ale říct, že dnes to nebyl z naší strany extraligový výkon. Oceňuji hosty za bojovný přístup a za nás se těším na pohárové vyvrcholení, ve kterém budeme chtít nejméně obhájit loňský bronz,“ uvedl domácí kormidelník Martin Hroch.

Finálový turnaj Českého poháru Final Four se uskuteční ve středu 15. a ve čtvrtek 16. února v Teplicích. Nyní ale čeká oba dnešní soupeře úvodní kolo nadstavbové části extraligy. Šternberk se představí v sobotu 28. ledna od 18 hodin v Brně proti Královu Poli, Olomouc bude hrát až ve středu 1. února rovněž od šesti odpoledne v Přerově.


VK UP Olomouc - TJ Sokol Šternberk 3:1 (10, -21, 17, 14)

Rozhodčí: Peloušek, Trumpeš

Čas: 93 minut

Diváků: 150

Olomouc: Herdová, Kneiflová, Rajlićová, Borovcová, Körmendyová, Tinklová, libero Slavíková. Střídaly: Moscická, Galvãová, Đapićová,

Šepeĺová, Weidenthalerová

Šternberk: Přibylová, Heilbornová, Kořínková, Kočetková, Z. Látalová, Pjantkovská, libera Deninová, Vyjídáková. Střídaly: Truksová, N. Látalová, Chaloupková

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 1
V

Václav 26. 1. 2023 14:32:01

Gratulace děvčatům i realizačnímu týmu i když to chvílemi vypadalo, že hrajeme tzv. na půl plynu.

Prostějov se už podruhé nedostal do finále poháru. Myslím, že to trochu prokaučoval trenér Čada, který nasadil do základu přestoupivší Trnkovou, která pro zranění 3 měsíce nehrála. V útoku ji to šlo ale na blocích byla neviditelná a v poli také nic moc.

Upravit komentář