Změna v kádru „last minute“: blokařku Stümpelovou nahradí Ukrajinka Moscická

27. 7. 2021

K neplánované změně jen krátce před začátkem společné letní přípravy došlo v kádru volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc. Slovenská blokařka Nikola Stümpelová oznámila vedení vysokoškolského klubu, že z osobních důvodů končí svou profesionální kariéru. Na její místo angažoval třetí tým pořadí minulého ročníku extraligy talentovanou ukrajinskou hráčku Viktorii Moscickou.

„Nikole děkujeme za služby a kvalitní výkony, které pro nás v minulé sezoně odváděla, a přejeme jí vše dobré do dalšího mimovolejbalového života. Jak už jsem si mnohokrát za své působení v managementu profesionálního sportovního klubu ověřil, nemá smysl nikoho nátlakem přesvědčovat k pokračování vzájemné spolupráce. Budeme vždy usilovat o to, aby všechny naše hráčky táhly za jeden provaz a považovaly za čest bojovat za olomoucký tým,“ řekl předseda VK UP Jiří Zemánek.

Místo Stümpelové se fanouškům univerzity v nadcházející sezoně představí čtyřiadvacetiletá ukrajinská blokařka Viktoria Moscická, která na Hanou přichází z klubu Alanta působícího v nejvyšší ukrajinské soutěži. Mimo něj hrála i za izraelský Maccabi Nazaret, úspěchy sbírá také v plážovém volejbalu. „Je podobný somatotyp jako Nikola. Disponuje dvěma typy servisu, tedy plachtícím i smečovaným, a vyniká prací na síti nejen výškou a přesahem bloku, ale i rejstříkem úderů. V mezihře má přes své relativní mládí velký přehled,“ charakterizuje svou novou svěřenkyni olomoucký kouč Martin Hroch.

Viktoria Moscická se podle svých slov na novou výzvu v kariéře těší. „Olomouc už jsem pár let sledovala, protože zde působila moje kamarádka Katrina Zilbermanová. Když jsem zjistila, že bych tam mohla taky hrát, tak jsem byla velmi ráda. Je to pro mě další etapa, budu poznávat nový stát, tým a soutěž. Pokusím se družstvu pomoct dosáhnout na co nejvyšší cíle jak v extralize, tak i v pohárech,“ slibuje trochu nečekaná posila vysokoškolaček.

Tým VK UP opustilo po uplynulé sezoně vedle Stümpelové dalších šest členek sestavy. Smlouvy skončily zahraničním hráčkám - smečařce Marii Schlegelové, blokařce Michaele Madsenové, univerzálce Katarině Pilepičové a liberu Katrině Zilbermanové. Za novým angažmá zamířily také Češky - smečařka Lucie Nová a nahrávačka Kateřina Valková. Dosavadními olomouckými posilami jsou devětadvacetiletá česká smečařka Barbora Gambová, dvacetiletá chorvatská nahrávačka Lara Štimacová, jednadvacetiletá slovenská smečařka Zuzana Šepeľová, čtyřiatřicetiletá blokařka venezuelské reprezentace Aleoscar Blancová, dvaadvacetiletá univerzálka národního týmu Bosny a Hercegoviny Elena Babićová a čtyřiatřicetiletá brazilská smečařka a v případě potřeby i univerzálka Jessica Silvaová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 6
V

Václav 27. 7. 2021 13:20:25

To je nadělení. Nikola na blocích byla jedna z mála jistot, které v družstvu zůstaly. Letos je to pel-mel, který tady ještě nebyl. Pořád nerozumím tomu, že pokud některým hráčkám skončily smlouvy (Schlegel, Pilepič, Zilberman), nebyl realizační tým schopen se s nimi včas domluvit na jejich prodloužení. Např. Schlegel byla dlouho bez smlouvy, nakonec podepsala bundesligovému USC Munster kde bude hrát s K.Valkovou. Trenér Hroch sice všechny posily chválí ( co mu nakonec zbývá když je vybral), ale jako největší problém vidím, udělat z toho tým, který bude táhnout za jeden provaz. Tak snad se mu to podaří a doufejme že bude letos umožněn přístup fandům, aby jsme mohli děvčata podpořit.

Upravit komentář

M

Miroha 29. 7. 2021 10:50:52

No tak dobře ! A kdy už začne pŕiprava? A nějaké info k tomu ?

Upravit komentář

M

Miroha 29. 7. 2021 10:50:53

No tak dobře ! A kdy už začne pŕiprava? A nějaké info k tomu ?

Upravit komentář

M

Miroha 29. 7. 2021 10:50:59

No tak dobře ! A kdy už začne pŕiprava? A nějaké info k tomu ?

Upravit komentář

M

Miroha 31. 7. 2021 12:52:58

Omlouvám se, stačilo poslat jednou....ale ten internet. ....

Upravit komentář

H

Honza 4. 8. 2021 13:55:38

Něco málo jsem o Victorii četl na webu. No uvidíme, zatím na webu jen samá chvála. Ale jak říkám, mužstvo je zcela nové a tak uvidíme

Upravit komentář