Základní část extraligy zakončujeme "povinnou" výhrou nad Přerovem

10. 3. 2022

V posledním, 27. kole dlouhodobé části extraligy se v hanáckém derby utkaly volejbalistky Přerova a Olomouce. Papírově domácím družstvem bylo sice to přerovské, vzhledem k rekonstrukci jeho haly se však utkání uskutečnilo na domovské palubovce Univerzity Palackého. Vysokoškolačky potvrzovaly první dvě sady roli vysokého favorita, v tom třetím sice polevily a pustily soupeře k setbolu, nakonec však zvítězily 3:0. 

První dva body sice patřily Přerovu, univerzita však při podání Moscické rychle otočila (2:6) a dál navyšovala svůj náskok (5:14). Tempo hry pak opadlo, přesto vysokoškolačky bez potíží dovedly set k hladké výhře 25:14.

Velmi podobný průběh měla i druhá sada. Opět nejprve Moscická na servisu (4:0) a po ní i její spoluhráčky v bodových sériích navyšovaly náskok VK UP (8:3, 13:5). Tentokrát se ovšem příděl nezastavil a poslední tým tabulky mířil k debaklu (7:19). Až olomoucké polevení v závěru (15:22) vedlo ke zkorigování skóre, i tak to bylo po výsledku 16:25 už 2:0 pro Univerzitu Palackého.

Až třetí část zápasu přinesla alespoň zpočátku vyrovnaný boj (5:7), který svým servisem narušila teprve střídající Štimacová (5:10). V tomto případě však Přerovanky větší než šestibodový (10:16) rozdíl nepřipustily a v koncovce se nejprve dotáhly zpět (15:20, 17:20) a pak při podání Hůskové dokonce převzaly vedení (17:21, 23:21). Outsider se za stavu 24:23 dostal i k setbolu, jenže svou šanci nevyužil a vysokoškolačky po třetím proměněném mečbolu zvítězily 28:26 a celkově 3:0.

„Už před zápasem jsme věděli, že výběr soupeře pro čtvrtfinále nemáme ve svých rukách. V týdnu jsme se proto zaměřili na kondici a celou přípravu už směřujeme k začátku vyřazovací části příští týden. Zápas jsme zahájili v jedné sestavě, které se dařilo a jejíž hra měla úroveň. Po výměně nahrávačky a blokařky tým trochu usnul a začal hořet na přihrávce. Teď uděláme vše pro to, abychom ještě vyladili na čtvrtfinále, v němž se bohužel musíme obejít bez univerzálky Babićové, která si na tréninku poranila prst,“ prozradil trenér VK UP Martin Hroch.

„Odehráli jsme to, na co tým má, na víc to nebylo. Škoda setbolu ve třetí sadě. Za pozitiva považuji výkony mladých Hůskové v útoku, Šádkové na liberu a Dlouhé na středu. Gratuluji soupeři k výhře,“ řekl přerovský kormidelník Radim Vlček.

Na svého soupeře pro čtvrtfinále play-off si musí Univerzita Palackého Olomouc počkat do soboty, kdy se bude 27. kolo extraligy dohrávat třemi zápasy. První část vyřazovacích bojů začne v pátek 18. března.


Volejbal Přerov - VK UP Olomouc 0:3 (-14, -16, -26)

Rozhodčí: Trumpeš, Kavala

Čas: 68 minut

Diváků: 100

Přerov: M. Zatloukalová, Baláková, Dlouhá, Köhlerová, Semerádová, McClellanová, libero Šádková. Střídaly: Hůsková, A Kulová, L. Zatloukalová.

Olomouc: Silva, Moscická, Herdová, Šepeľová, Kneiflová, Šmídová, libera Slavíková, D. Kulová. Střídaly: Blancová, Štimacová, Gambová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři