Základní část extraligy zakončujeme "povinnou" výhrou nad Přerovem

10. 3. 2022

V posledním, 27. kole dlouhodobé části extraligy se v hanáckém derby utkaly volejbalistky Přerova a Olomouce. Papírově domácím družstvem bylo sice to přerovské, vzhledem k rekonstrukci jeho haly se však utkání uskutečnilo na domovské palubovce Univerzity Palackého. Vysokoškolačky potvrzovaly první dvě sady roli vysokého favorita, v tom třetím sice polevily a pustily soupeře k setbolu, nakonec však zvítězily 3:0. 

První dva body sice patřily Přerovu, univerzita však při podání Moscické rychle otočila (2:6) a dál navyšovala svůj náskok (5:14). Tempo hry pak opadlo, přesto vysokoškolačky bez potíží dovedly set k hladké výhře 25:14.

Velmi podobný průběh měla i druhá sada. Opět nejprve Moscická na servisu (4:0) a po ní i její spoluhráčky v bodových sériích navyšovaly náskok VK UP (8:3, 13:5). Tentokrát se ovšem příděl nezastavil a poslední tým tabulky mířil k debaklu (7:19). Až olomoucké polevení v závěru (15:22) vedlo ke zkorigování skóre, i tak to bylo po výsledku 16:25 už 2:0 pro Univerzitu Palackého.

Až třetí část zápasu přinesla alespoň zpočátku vyrovnaný boj (5:7), který svým servisem narušila teprve střídající Štimacová (5:10). V tomto případě však Přerovanky větší než šestibodový (10:16) rozdíl nepřipustily a v koncovce se nejprve dotáhly zpět (15:20, 17:20) a pak při podání Hůskové dokonce převzaly vedení (17:21, 23:21). Outsider se za stavu 24:23 dostal i k setbolu, jenže svou šanci nevyužil a vysokoškolačky po třetím proměněném mečbolu zvítězily 28:26 a celkově 3:0.

„Už před zápasem jsme věděli, že výběr soupeře pro čtvrtfinále nemáme ve svých rukách. V týdnu jsme se proto zaměřili na kondici a celou přípravu už směřujeme k začátku vyřazovací části příští týden. Zápas jsme zahájili v jedné sestavě, které se dařilo a jejíž hra měla úroveň. Po výměně nahrávačky a blokařky tým trochu usnul a začal hořet na přihrávce. Teď uděláme vše pro to, abychom ještě vyladili na čtvrtfinále, v němž se bohužel musíme obejít bez univerzálky Babićové, která si na tréninku poranila prst,“ prozradil trenér VK UP Martin Hroch.

„Odehráli jsme to, na co tým má, na víc to nebylo. Škoda setbolu ve třetí sadě. Za pozitiva považuji výkony mladých Hůskové v útoku, Šádkové na liberu a Dlouhé na středu. Gratuluji soupeři k výhře,“ řekl přerovský kormidelník Radim Vlček.

Na svého soupeře pro čtvrtfinále play-off si musí Univerzita Palackého Olomouc počkat do soboty, kdy se bude 27. kolo extraligy dohrávat třemi zápasy. První část vyřazovacích bojů začne v pátek 18. března.


Volejbal Přerov - VK UP Olomouc 0:3 (-14, -16, -26)

Rozhodčí: Trumpeš, Kavala

Čas: 68 minut

Diváků: 100

Přerov: M. Zatloukalová, Baláková, Dlouhá, Köhlerová, Semerádová, McClellanová, libero Šádková. Střídaly: Hůsková, A Kulová, L. Zatloukalová.

Olomouc: Silva, Moscická, Herdová, Šepeľová, Kneiflová, Šmídová, libera Slavíková, D. Kulová. Střídaly: Blancová, Štimacová, Gambová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 4
V

Václav 11. 3. 2022 12:15:36

Takže jedna jobovka je tady. V zápase s nejslabším celkem extraligy zastoupila Babič na účku Herdová. Na smeči pak nám zůstávají Šepelová a Jessica a to je všechno, protože účast Gambové v družstvu je mi záhadou. Buď je dlouhodobě zraněná, nebo má za úkol ztlemit, pardon stmelit kolektiv , což se zatím až tak moc nedaří. Na bloku hrály všechny 3 blokařky a neuhrály proti Přerovu ani jeden bodový blok!!!

Jako fanda se připravuji na variantu že budeme začínat v Prostějově a věřit, že děvčata si budou pamatovat jak jsme tam v poháru zaválely.

Upravit komentář

M

Miroha 12. 3. 2022 14:00:09

Tak dnes se to rozhodne. Že by nám někdo pomohl ? Třeba Olymp ? Nebo Šelmy ? Ale moc nevěřím!! Budeme to s tím Prostéjovem dohrát sami.....

Upravit komentář

R

Roman 12. 3. 2022 18:56:22

Tak takové výsledky asi nikdo nečekal. Tajně jsem doufal v pomoc Olympu, ale že si to nepohlídá i PV, tak to je pro mě velké překvapení.

Upravit komentář

V

Václav 12. 3. 2022 18:57:24

Lépe už to dopadnout nemohlo. Olymp doma porazil Ostravu a Prostějov doma prohrál se Šelmami po obrovském kolapsu v prvních dvou setech. Takže jsme skončili třetí a budeme hrát čtvrtfinále se Šelmami a začínáme doma. Jen mě trochu mrzí, že jsme si to nevybojovali sami, ale museli to za nás odehrát naši soupeři.

Upravit komentář