Za hodinu hotovo. Frýdek-Místek odjíždí z Olomouce s výpraskem

16. 1. 2021

Den po ostudné porážce od Dukly Liberec nastoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc doma k utkání 18. kola extraligy proti Sokolu Frýdek-Místek. Vysokoškolačky tentokrát potvrdily roli vysokých favoritek a soupeře za necelou hodinu hry deklasovaly 3:0.

Olomoucký trenér Petr Zapletal udělal oproti pátečnímu duelu s Libercem jednu změnu v sestavě, když na libero poslal místo Izraelky Zilberman Kulovou. Favorit tentokrát od začátku duelu na palubovce vládl (6:2, 11:7) a první dějství ovládl vysoko 25:12.

Také druhá část střetnutí patřila od úvodních výměn univerzitě (8:4, 11:5) a soupeř se znovu nezmohl na odpor. Po výsledku 25:14 to bylo 2:0.

Jestliže první dva sety byly jasnou záležitostí Olomouce, ten třetí přinesl pro hosty doslova trápení. Kapitánka Univerzity Palackého Valková servírovala na 10:0 a za stavu 17:2 poslal domácí kouč do hry hned tři juniorky. Přesto se Frýdek ani proti takto obměněné sestavě soupeře nechytil, třetí dějství skončilo 25:10 a celý zápas 3:0.

„Soupeř nás přehrál ve všech směrech. Po prohře s Libercem byli domácí evidentně namotivovaní, vlítli na nás a my jsme neměli šanci vzdorovat,“ uznal hostující kouč Leoš Chalupa.

„Chtěli jsme si po včerejším špatném výkonu spravit chuť. Obě tato utkání se nedají porovnávat, ale důležité je, že tentokrát jsme plnili taktické pokyny a byli jsme lepší ve všech činnostech. Šanci dostaly i mladé hráčky a ukázaly, že mohou být opravdu dobré,“ řekl domácí kormidelník Petr Zapletal.

V příštím extraligovém duelu budou Olomoučanky hostit v sobotu 23. ledna od 17 hodin tým Ostravy.


VK UP Olomouc - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (12, 14, 10)

Rozhodčí: Kubinec, Možnár

Čas: 54 minut

Diváků: 0

Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Kulová. Střídaly: Lazárková, Kamidinová, Abendroth.

Liberec: Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Staňková, Borovcová, Tkáčová, libero Koloničná. Střídaly: Šnellyová, Petrová, Grygarová.


Fotogalerii Pavla Netoličky ze zápasu naleznete zde.


Komentáře nejsou povoleny.