Z Polska vezeme dva sety. Také Kazaň vítězí 3:1

4. 2. 2021

Druhý turnaj hlavní fáze letošního ročníku Champions League zakončily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc utkáním proti ruské Kazani. A stejně jako o den dříve s Novarou předvedly sympatický výkon, za který byly odměněny ziskem alespoň jednoho setu. S Ligou mistryň se tak pro letošek loučí prohrou 1:3.

Ruský tým si hned v úvodu prvního setu vypracoval těsný náskok, který však ještě do poloviny hry narostl až na čtyři body (7:5, 9:5). Když se potom Kazani podařila tříbodová šňůra v reakci na olomoucké snížení (10:8, 13:8), začínalo to s nadějemi univerzity na úspěch vypadat bledě. Bodový rozdíl se pak dlouho držel mezi třemi až pěti ve prospěch Rusek, ty ale svůj náskok v koncovce ještě navýšily a zvítězily bez větších potíží 25:18.

Začátek druhého dějství kopíroval to první s tím, že Kazani tentokrát trvalo vybudování čtyřbodového náskoku kratší čas (6:2). Vysokoškolačky dokázaly na první ofenzivu protivníka zareagovat (6:5), jenže přišel druhý nástup ruského celku (10:9, 13:9). Tým VK UP se nevzdával a před koncovkou vyrovnal (19:16, 19:19), ale i v následujících výměnách tahal za kratší konec (21:19). Až tři body při podání Valkové přinesly první vedení Olomouce v setu (21:22) a poté se zrodily dokonce dva setboly českého družstva (22:24). Stejně jako o den dříve proti Novaře Hanačky využily hned ten první a díky výhře 25:22 vyrovnaly na 1:1.

Povzbuzené volejbalistky Univerzity Palackého skvěle vstoupily do třetí části duelu (2:4, 3:6), soupeř však poměrně rychle vyrovnal (7:7). Oba týmy se pak střídaly v nejtěsnějším jednobodovém vedení a toto křehké „příměří“ jako první porušily ruské hráčky (13:14, 16:14). Olomoucká ztráta navíc před koncovkou povážlivě narůstala (20:16). Vysokoškolačky se snažily vzdorovat (22:18, 22:20), Kazaň ale koncovku zvládla a po výsledku 25:21 znovu vedla.

Ruský velkoklub navíc lépe načal i čtvrtou sadu (4:2, 6:3). Náskok Kazaně pak při servisu Konovalovové narostl ze stavu 7:6 na 12:6 a začínalo být zle, zvlášť když Rusky přidaly další bodovou šňůru (15:10, 19:10). Zápas se chýlil ke konci a výsledek 25:15 ve prospěch Kazaně znamenal jeho definitivní tečku.

„Bylo to podobné utkání jako včera s Novarou, dva sety byly z naší strany horší a dva velmi dobré. Škoda třetí sady, kdy nám to uteklo v koncovce. Celkově ale vnímám tento zápas i celý turnaj pozitivně, mohli jsme vyzkoušet mladé hráčky a některé varianty a teď už vím, že když se nebude dařit, tak s tím mohu z lavičky něco udělat. Kazaň byla někde jinde blokařsky, my jsme si zase pomohli servisem, který nám tentokrát vycházel. Za přístup chválím celý tým a jmenovitě chci vyzdvihnout mladou Lazárkovou, která opět ukázala, že může být velkým příslibem,“ konstatoval kouč VK UP Petr Zapletal.

Nabitý zápasový program nedá Olomoučankám oddechnout ani po jejich konci na evropské scéně. Už tuto neděli se tým Univerzity Palackého představí na turnaji Final Four Českého poháru v Teplicích. V semifinálovém klání, které začíná v 15 hodin, bude olomouckým soupeřem družstvo Sokola Šternberk. Zápasy o konečné umístění pak budou na programu o pouhý den později.


Dinamo-Ak Bars Kazaň - VK UP Olomouc 3:1 (18, -22, 21, 15)

Rozhodčí: Michlicová (Polsko), Szabo (Maďarsko)

Čas: 93 minut

Diváků: 0

Kazaň: Fedorovcevová, Korolevová, Kadočkinová, Kotikovová, Konovalovová, Popovová, libero Podkopajevová. Střídala: Birjukovová.

Olomouc: Schlegelová, Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, libero Kulová. Střídaly: Šmídová, Lazárková, Kneiflová.


Hlavní partneři

Ostatní sponzoři