Z horké brněnské půdy máme tři body!

3. 12. 2022

Do odvetné fáze vstoupila základní část aktuálního ročníku extraligy volejbalistek. Univerzita Palackého Olomouc ve 14. soutěžním kole zvítězila na palubovce Šelem Brno stejně jako doma 3:1.

V úvodním setu vedly po sérii Dubianske na podání Šelmy 14:11. Dařilo se jim navíc i na útoku a šly si pro výhru (18:12). Následné chyby domácích ale daly ještě Olomouci nadechnout (20:18), přesto Brno vyhrálo 25:20.

Druhé dějství ale nabídlo úplně jiný obraz - univerzita vysoko vedla (5:15), Šelmy sice snížily (9:15), jenže na víc neměly a po výsledku 19:25 bylo vyrovnáno.

Třetí set začaly domácí volejbalistky skvěle (7:2), ale hostující útočnice dokázaly jejich nápor eliminovat a ve vyrovnané koncovce (20:21) strhnout vítězství na svou stranu.

Domácí hráčky se nevzdávaly a i ve čtvrté sadě bojovaly. Tým VK UP však na tom byl lépe útočně, také na podání zaznamenal celkem pět es, z toho čtyři Šepeľová. Až do stavu 22:22 Šelmy stále mohly věřit v tiebreak, následovaly ale jejich chyby, a tak výsledek vzájemného souboje byl znovu 3:1 pro Olomouc.

„Očekávali jsme náročné utkání, protože Šelmy měly za sebou dvě výhry proti Liberci, což byl pro nás velký vykřičník. Šelmy začaly lépe, od druhého setu jsme ale zlepšili servis, čímž jsme dostali soupeře pod tlak. Rovněž nám vyšlo dvojstřídání. Myslím, že pro fanoušky to byl dobrý zápas, domácí si možná i zasloužili bod. Já jsem ale samozřejmě rád za výhru,“ konstatoval šéf olomoucké lavičky Martin Hroch.

„Dnes to bylo nahoru dolů. Zápas jsme si prohrály na nevynucených chybách a v mezihře. Soupeř byl odvážnější v útoku i na podání,“ uznala asistentka domácího kormidelníka Markéta Chlumská.

Ve čtvrtek čeká Olomoučanky dohrávané 2. kolo extraligy a v něm od 17 hodin derby na palubovce Sokola Šternberk, s nímž se univerzita podle pátečního losu utká také ve čtvrtfinále Českého poháru.

VK Šelmy Brno - VK UP Olomouc 1:3 (20, -19, -22, -22)

Rozhodčí: Koutník, Horký

Čas: 106 minut

Diváků: 100

Brno: Dubianská, Kyryčenková, Marková, Šotkovská, Pluhařová, Širůčková, libero Chevalierová.  Střídala: Kozubiková

Olomouc: Galvãová, Šepeĺová, Kneiflová, Rajlićová, Herdová, Körmendyová, libera Kulová, Slavíková. Střídaly: Borovcová, Tinklová, Moscická