Z Bosny a Hercegoviny vezeme výhru 3:1

16. 11. 2021

V Bosně a Hercegovině zahájily svou letošní pouť pohárovou Evropou volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. V úvodním utkání 1. kola hlavní fáze poháru CEV Cup zvítězily vysokoškolačky 3:1 (23, 23, -18, 21) na palubovce bosenského celku Bimal-Jedinstvo Brčko a příští středu mohou doma stvrdit svůj postup do dalšího kola.

Zápas na severní hranici Bosny s Chorvatskem začal vzájemným oťukáváním obou soupeřů. Jako první se osmělili hosté z Hané, kteří se ujali vedení až o tři body. Domácí tým však ztrátu rychle zlikvidoval, to stejné se mu navíc povedlo i v koncovce od stavu 21:18. Rozhodnout tak musely až poslední dvě výměny, které pro sebe získaly Olomoučanky a ujaly se vedení díky vítězství 25:23.

Univerzitu náskok jednoho setu uklidnil a ve druhém dějství začala soupeři rychle bodově utíkat. To se dařilo až do stavu 20:13, kdy ale koncentrace hostujících volejbalistek polevila a rázem to bylo 23:23. Musel se tak opakovat scénář z koncovky první sady - opět dva body pro VK UP a po shodném výsledku 25:23 mezistav 2:0.

Jenže to už se družstvo Brčka rozehrálo; po bodové přestřelce z úvodu třetí části duelu přišel domácí nápor a po jasném výsledku 25:18 snížení na 1:2.

Do čtvrtého setu poslal olomoucký trenér Martin Hroch zkušenou nahrávačku Tinklovou a změněný styl vysokoškolaček na domácí platil. Tentokrát měli bodově navrch hosté a po výhře 25:21 si do odvety vezou nadějný výsledek 3:1.

„V bouřlivé atmosféře viděli diváci zajímavý a napínavý zápas se spoustou pěkných výměn. Na začátku bylo vidět, že domácí jsou nervóznější, protože o nás měli méně informací. My jsme byli dobře připraveni i díky dvěma zápasům Brčka v předkole Ligy mistryň, které jsme si dopředu nastudovali. Podařilo se nám získat první dva sety, ale v závěru toho druhého jsme soupeře nechali trestuhodně rozehrát, když nám odešla přihrávka a hra z kůlů. To se nám vymstilo ve čtvrté sadě, kterou jsme ztratili. Naštěstí máme výhru 3:1, která je do odvety velmi slibná. Nesmíme však protivníka v žádném případě podcenit. Je to velmi houževnatý tým, který je po dlouhé roky hegemonem Bosny a Hercegoviny a sbírá nejlepší hráčky z celé země,“ řekl kouč Univerzity Palackého Martin Hroch.

Odvetný duel úvodního kola CEV Cupu se uskuteční ve středu 24. listopadu od 17 hodin v Olomouci. Ještě předtím ale vysokoškolačky odehrají v sobotu 20. listopadu rovněž od pěti odpoledne zápas 14. extraligového kola v Praze na Olympu.


ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko - VK UP Olomouc 1:3 (-23, -23, 18, -21)

Rozhodčí: Bardić (Chorv.), Ivanov (Bul.)

Čas: 105 minut

Diváků: 250

Brčko: Hadžićová, Radovicová, Gajióvá, Kenjalová, Biberdzicová, Dragutinovicová, libera Omerhodžićová, Albijanićová. Střídaly: Dragovicová, Glibićová, Vukojeová.

Olomouc: Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, Silva, libero Gambová. Střídaly: Kneiflová, Tinklová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 8
F

Frenk 17. 11. 2021 08:29:21

💙🧡🤍

Upravit komentář

V

Václav 17. 11. 2021 12:43:28

Tak jsem se díval na livesport jak tam naskakuje skore. I když na vítězství Olomouce byl vypsán kurz 1.05, bylo to hodně vyrovnané. Zápas na internetu jsem nenašel. Měl jsem přitom čas, abych se trochu nad letošní sezonou zamyslel.

Většinu zápasů jsem viděl a když se nad tím zpětně zamyslím, tak v nich chybí opravdová radost z vlastní hry i svých spoluhráček, nasazení týmu a především zdravá sebedůvěra ve vlastní schopnosti i schopnosti družstva.

Někdy mi to připadalo jako by se holky styděly, že vůbec nějaké emoce mají. V některých prohraných zápasech jsem měl dojem, že naše sebedůvěra je doslova na nule. A bez přesvědčení, že můžeme soupeře porazit se vyhrávat nedá.

No a co s tím?

V družstvu máme 3 hráčky (Bára, Jessica, Blanco) s více než 10letou kariérou v profi klubech. Jestli vy si své odehrajete s tím že to nějak dopadne, tak to je málo. Na vás musí být vidět že jdete na plac vyhrát a musí to být vidět i když se chvíli nedaří. Vy to musíte táhnout. Na to vás trenér angažoval a vy na to máte, nemáte se za co schovávat, vaše kariéra svědčí o tom, že volejbal umíte.

Další hráčky mají v profi týmech odehrány 3 roky, některé 5 i více.Nejste děvčata žádné začátečnice. Hrály jste doma v těch nejlepších klubech ( Mladost, Slavia, Lugoj, Bimal, Alanta). Začátečnicemi jsou např. juniorky Ostravy nebo KP, které vás semlely. Ano, můžeme prohrát ale musí být vídět, že vám na výsledku opravdu záleží, že jste profesionálky a že jste do zápasu daly srdíčko.

Pamatujte si, že my fandové to poznáme a o to víc vás budeme povzbuzovat. Věřím, že zase na tribunách bude plno.

Pamatujte si, že sezona neskončila. Pořád jsou zde 3 cíle. CEV, Český pohár a Extraliga.

Upravit komentář

T

Tom 17. 11. 2021 13:47:27

Holky, super, vždycky do zápasu dávat do toho všechno, chtít vyhrávat, věřit si, ukažte, co umíte. Doma ať zas vyhrajem!!! UP Olomouc ❤️❤️

Upravit komentář

H

Honza 17. 11. 2021 14:47:22

Sledoval jsem pouze přes onlajny. Ve druhém setu za stavu 20:13 jsem měl jasno. Na chvíli jsem odběhl a najednou 23:23. Koncentrace polevila. Není to poprvé. Škoda jsou z toho zbytečné nervy. Jste přece profesionálky, je třeba makat celý zápas a dát do toho vše. Václav to vystihl úplně přesně. Volejbal hrát umíte, o tom nepochybuji ale stále mi chybí lepší kolektivní pojetí a někdy i radost ze hry. Ukažte co umíte. My fandové vás budeme podporovat a pokud něco kritizujeme, tak věřte, že to s váma myslíme dobře.

Výhra v Bosně - bezvadně, doma odveta musí být odmakaná. Žádné podcenění, to se nevyplácí. Držím vám palce.

Upravit komentář

M

Miroha 17. 11. 2021 14:58:52

Tak ten pan Václav to velmi krásné popsal. Jestli jim totéž říká i trenér, pak by bylo dobré se tím zabývat. Asi je třeba to děvčatům ještě přeložit. Nicméně je třeba poblahopřát k péknému výsledku, ale nadále je nutné vypustit ty výpadky ( jak byl v závěru 2.setu). Soupeř se evidentně chytil a hned měl 3. set. To se nám stálo už několikrát.

Upravit komentář

M

Miroha 17. 11. 2021 15:14:47

A ještě do néčeho si píchnu: na společné fotce je 12 hráček, v textu jen 9...... No a na tom livesportu vč. Webu CEV , kde to taky běželo, tak tam od buďto nebyly jména vůbec, anebo taková, jaká jsem nikdy neslyšel ( třeba Kakova). Asi jsme je tím hrozné zmátli.

Upravit komentář

A

Adam Fritscher 17. 11. 2021 23:04:58

Dobrý den,

v evropských pohárech je povinností mít na soupisce určitý předepsaný počet hráček, jinak tým nemůže nastoupit. Protože se zejména dříve stávalo, že hlavně u slabších týmů přijíždělo na evropský pohár třeba sedm hráček plus trenér jako jediný člen realizačního týmu (pamatujete na finský klub Salo?). Proto do Bosny cestovaly i některé dorostenky, aby nahradily zdravotně indisponované hráčky A-týmu.

Adam Fritscher

Upravit komentář

M

Mirek 17. 11. 2021 23:20:36

Ostrava zajistila na youtube svůj zápas s Řekyněmi a bylo na co koukat. Pommerův mančaft je vyloženě týmové družstvo se skvělou nahrávačkou Pospíšilovou, vynikajícím slovenským liberem Jančovou a spolehlivým účkem Sandrou Kotlabovou.

Upravit komentář