Z Bosny a Hercegoviny vezeme výhru 3:1

16. 11. 2021

V Bosně a Hercegovině zahájily svou letošní pouť pohárovou Evropou volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. V úvodním utkání 1. kola hlavní fáze poháru CEV Cup zvítězily vysokoškolačky 3:1 (23, 23, -18, 21) na palubovce bosenského celku Bimal-Jedinstvo Brčko a příští středu mohou doma stvrdit svůj postup do dalšího kola.

Zápas na severní hranici Bosny s Chorvatskem začal vzájemným oťukáváním obou soupeřů. Jako první se osmělili hosté z Hané, kteří se ujali vedení až o tři body. Domácí tým však ztrátu rychle zlikvidoval, to stejné se mu navíc povedlo i v koncovce od stavu 21:18. Rozhodnout tak musely až poslední dvě výměny, které pro sebe získaly Olomoučanky a ujaly se vedení díky vítězství 25:23.

Univerzitu náskok jednoho setu uklidnil a ve druhém dějství začala soupeři rychle bodově utíkat. To se dařilo až do stavu 20:13, kdy ale koncentrace hostujících volejbalistek polevila a rázem to bylo 23:23. Musel se tak opakovat scénář z koncovky první sady - opět dva body pro VK UP a po shodném výsledku 25:23 mezistav 2:0.

Jenže to už se družstvo Brčka rozehrálo; po bodové přestřelce z úvodu třetí části duelu přišel domácí nápor a po jasném výsledku 25:18 snížení na 1:2.

Do čtvrtého setu poslal olomoucký trenér Martin Hroch zkušenou nahrávačku Tinklovou a změněný styl vysokoškolaček na domácí platil. Tentokrát měli bodově navrch hosté a po výhře 25:21 si do odvety vezou nadějný výsledek 3:1.

„V bouřlivé atmosféře viděli diváci zajímavý a napínavý zápas se spoustou pěkných výměn. Na začátku bylo vidět, že domácí jsou nervóznější, protože o nás měli méně informací. My jsme byli dobře připraveni i díky dvěma zápasům Brčka v předkole Ligy mistryň, které jsme si dopředu nastudovali. Podařilo se nám získat první dva sety, ale v závěru toho druhého jsme soupeře nechali trestuhodně rozehrát, když nám odešla přihrávka a hra z kůlů. To se nám vymstilo ve čtvrté sadě, kterou jsme ztratili. Naštěstí máme výhru 3:1, která je do odvety velmi slibná. Nesmíme však protivníka v žádném případě podcenit. Je to velmi houževnatý tým, který je po dlouhé roky hegemonem Bosny a Hercegoviny a sbírá nejlepší hráčky z celé země,“ řekl kouč Univerzity Palackého Martin Hroch.

Odvetný duel úvodního kola CEV Cupu se uskuteční ve středu 24. listopadu od 17 hodin v Olomouci. Ještě předtím ale vysokoškolačky odehrají v sobotu 20. listopadu rovněž od pěti odpoledne zápas 14. extraligového kola v Praze na Olympu.


ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko - VK UP Olomouc 1:3 (-23, -23, 18, -21)

Rozhodčí: Bardić (Chorv.), Ivanov (Bul.)

Čas: 105 minut

Diváků: 250

Brčko: Hadžićová, Radovicová, Gajióvá, Kenjalová, Biberdzicová, Dragutinovicová, libera Omerhodžićová, Albijanićová. Střídaly: Dragovicová, Glibićová, Vukojeová.

Olomouc: Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, Silva, libero Gambová. Střídaly: Kneiflová, Tinklová.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři