Vysokoškolačky zničily po pauze Přerov

22. 11. 2020

Po obnovení soutěží po koronavirové pauze se v extraligovém derby střetly volejbalistky Olomouce a Přerova. V hanáckém derby slavil snadné vítězství favorit, jenž po necelé hodině hry smetl svého soupeře 3:0.

V úvodním setu se domácí favorit ihned dostal do vedení (5:2, 9:4), které postupně navyšoval (17:8) a výsledkem bylo konečné vítězství o deset míčů.

Podobně se vyvíjelo také druhé dějství (7:3, 11:5) a Přerov tentokrát uhrál dokonce o jeden bod méně.

A obraz hry se nezměnil ani ve třetím dějství. Za stavu 3:0 přišel první oddechový čas hostů, ten ovšem průběh nezvrátil. Po výsledku 25:12 a 3:0 bylo hotovo.

„Zápas dopadl tak, jak asi měl. Rozhodně se nechci vymlouvat na současnou situaci. Byli jsme ve všech činnostech horší než soupeř. Možná bychom si všichni měli uvědomit, co je to profesionální přístup,“ řekl trenér Přerovanek Radim Vlček.

„Z našeho pohledu se jednalo o povinné vítězství, soupeř nás při vší úctě k němu příliš neprověřil. Holky odehrály utkání koncentrovaně a velmi dobře útočně. Útok na 54 procentech je prakticky na úrovni mužských soutěží,“ kvitoval kormidelník VK UP Petr Zapletal.

V příštím týdnu čekají Olomoučanky první zápasy letošního ročníku Ligy mistryň. V rámci turnaje hraného v italské Novaře se volejbalistky VK UP představí v úterý 24. listopadu od 20.30 proti polskému Chemiku Police, o den později od 17.30 proti domácímu celku a ve čtvrtek ve stejný čas v utkání s ruskou Kazaní.


VK UP Olomouc – Volejbal Přerov 3:0 (15, 14, 12)

Rozhodčí: Trumpeš, Velinov

Čas: 55 minut

Diváků: 0

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Kamidinová.

Přerov: Zatloukalová, Polášková, Boudová, Diatková, Šádková, Benediktová, libero Kulová. Střídaly: Kotlabová, Dlouhá, Semerádová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Článek nemá žadné nové komentáře.