Vstup do poháru řádně zhořkl. Doma s Prostějovem prohráváme 1:3

6. 1. 2022

V úvodním čtvrtfinále Českého poháru volejbalistek hostila Univerzita Palackého Olomouc tým Prostějova. Vysokoškolačky svůj první zápas v letošním ročníku soutěže nezvládly a prohrály 1:3. Odveta je na programu za týden.

Olomoucké utkání zahájil lépe domácí tým, Prostějov však dokázal držet krok (2:0, 2:2, 6:2, 6:5). Až následné čtyři body při servisu Babićové (10:5) dostaly vysokoškolačky definitivně na koně; univerzita navíc přidala další dvě série při podáních Štimacové (12:9, 18:9) a Silvy (18:10, 23:10) a nakonec zvítězila vysoko 25:13.

Také do druhého dějství vstoupil lépe domácí celek (3:0, 4:2), jenže hosté při podání Kvapilové skóre otočili (4:7) a následně svůj náskok navyšovali až na rozdíl sedmi bodů (11:18). Zdálo se být rozhodnuto, ale proti byla servírující Šepeľová, s jejíž pomocí Olomoučanky srovnaly na 18:18. Jenže reakce Prostějova byla rychlá - 19:23 a 21:24. Tři setboly hostí sice pomohla odvrátit Brazilka Silva, po jejímž podání měl dokonce jednu stejnou výhodu domácí tým (25:24), pohrdl jí však a po výsledku 25:27 bylo vyrovnáno.

Koncovkou předchozí sady však olomoucké trápení neskončilo. Opět Kvapilová trápila domácí příjem (2:7) a nic nepomohlo dotažení při servisu Blancové (8:9). Vzápětí to totiž bylo po podáních Loffové 8:16, družstvo VK UP už nenašlo odpověď a prohrálo až příliš hladce 13:25.

Morálka vysokoškolaček se lámala. Vyrovnaný začátek čtvrtého setu skončil za stavu 7:7, pak znovu Loffová zavelela do prostějovského útoku (7:13) a náskok hostujícího celku postupně narůstal. Podruhé z toho byla olomoucká porážka 13:25 a celkový výsledek 1:3, který znamená, že v odvetě musí univerzita, chce-li postoupit do Final Four, zvítězit za tři body a poté ještě zvládnout dodatečný zlatý set.

„Začali jsme ustrašeně a náš herní projev byl slabý, což pro mě bylo zklamání. Potom jsme se do toho ale dostali a rozdílový byl hlavně útok. Nastartovala nás vybojovaná koncovka druhého setu, po ní jsme hráli v euforii, navíc domácí hodně chybovali. Pro nás je hlavně výborné vítězství za tři body. Obě družstva jsou hodně vyrovnaná, ale my půjdeme do odvety s velkou euforií,“ je si jistý trenér Prostějova Miroslav Čada.

„V prvním setu jsme hráli to, co jsme si řekli. Druhá sada přinesla nejlepší a zcela vyrovnaný volejbal. Náš nevyužitý setbol zlomil morál holek, které od třetího setu nebyly na hřišti vidět. Existoval na něm jen jeden tým,“ uznal zklamaný šéf olomoucké lavičky Martin Hroch.

Odvetu čtvrtfinále Českého poháru odehrají Olomoučanky v Prostějově ve čtvrtek 13. ledna opět od šesti hodin odpoledne. Ještě předtím ale přivítají v rámci 19. extraligového kola v sobotu 8. ledna od 18.30 hodin pražský Olymp.


VK UP Olomouc - VK Prostějov 1:3 (13, -25, -13, -13)

Rozhodčí: Ištvanech, Trumpeš

Čas: 89 minut

Diváků: 200

Olomouc: Silva, Moscická, Babićová, Šepeľová Blancová, Štimacová, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Šmídová, Gambová.

Prostějov: Bajuszová, Fričová, Kvapilová, Faltínová, Smolková, Loffová, libero Stavinovová. Střídaly: Dvořáčková, Kožoušková.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 7
F

Frenk 6. 1. 2022 22:19:05

Komentář k tomuto zápasu...asi už není vůbec co dodat.... Trenér Zapletal možná tomu nevěnoval 100% , ale 2 sezony za sebou vyhrál Český pohár, tak jsem zvědav, co se letos se 100% vedením vyhraje....💙🧡🤍

Upravit komentář

m

mirek 6. 1. 2022 22:22:16

Ještě jako držitelky poháru nejsme vyřazeny, ale máme na to docela dobře zaděláno. Jednu věc opravdu nechápu. Holky hladce vyhrají první set, a ve druhém setu začnou dělat nepochopitelné chyby. Hrají spolu od srpna, ale v zápase to v některých momentech vypadá že spolu hrají poprvé. Už to tady několikrát padlo. Trenér si vybral hráčky, které neumí, nebo nechtějí na hřišti nechat tzv. všechno. Nevadí mi, když prohrajeme, ale musí být vidět, že holky navíc nemají. V zápase s Duklou si na sebe ušily pěkný bič. Ukázaly divákům, že volejbal umějí. Na tribuně se už vedou spekulace, že jim zase předseda Zemánek dluží výplatu, tak mu to dávají sežrat.

Upravit komentář

m

mirek 6. 1. 2022 22:27:27

Trenére, dobře si prohlédni fotku č.3. Takhle nevypadá mančaft který chce vyhrát. To je parta zoufalců, kteří koukají, aby už bylo po zápase a mohlo se jít domů.

Upravit komentář

H

Homer 7. 1. 2022 07:48:35

První zápas po dlouhé pauze, nebyl vidět žádný náboj a nebylo se čeho chytnout, první set super, ale ten zbytek zápasu byla bída, ale ještě se dá vše napravit příští týden !!

Zarazila mě jedna věc a to Lazárková hrající za Šternberk !! Olomoucký kádr je letos dosti úzký, Gambová toho zatím moc nenahrála (zranění ? ) a my pustíme Lazárkovou do Šternberku ??

Upravit komentář

V

Václav 7. 1. 2022 11:54:19

Na hodnocení našeho výkonu v poháru si počkám do odvety v Prostějově. V zápase mě ale zaujala jedna věc a to je výkon Prostějova. Je složen mimo Fryčové která se v Prostějově vypracovala až do repre Slovenska z hráček které byly v jiných klubech tzv. zbytné, t.j. kluby se jich bez problémů zbavili a pak je tam několik vlastních odchovankyň, které se v jiných klubech neuplatnily. No a výsledkem je parta, která ještě nadělá potíže lepším klubům než jsme my. Patrně to bude osobnost trenéra Čady, který zvedl jejich výkonnost minimálně o level a pokud dál pojedou na vítězné vlně máme se na co těšit.

Je to vidět i na návštěvách v nové prostějovské hale, která je pravidelně plná, na rozdíl od Olomouce, kde sedí na tribunách pár diváků.

Že je Lazárková v základu Sokola jsem si přečetl v komentáři na stránkách svazu. Na jednu stranu je to dobře, že bude pravidelně hrát, na druhé straně zůstala na střídání v Olomouci jediná hráčka a to Gambová, která toho od začátku sezony moc neodehrála a navíc má tzv. nejlepší dny za sebou.

Upravit komentář

f

fanda UP 7. 1. 2022 15:01:39

Několik postřehů: s UP odcházejí mnohé hráčky, jedny bez udání důvodů, jiné pro nesplnění smluv a financí, minimální snaha vedení o stabilizaci a smysluplné doplnění kádru, naprostá ignorace vedení na oprávněné dotazy na diskuzi, nesmyslné rozbití kádru posledních let a odvolání trenéra stojícího za úspěchy, řeči o platech tuzemských hráček a legionářek, minimální zapojení mladších pro tzv. "obouchání" a jak zde někdo uváděl i snad neschopnost a neznalost vedení klubu v podání předsedy a ředitele? Obávám se, že slova předchozího trenéra v tisku o dvouletém období, kdy ženský volejbal skončí se začínají bohužel přibližovat. Volejbal UP sleduji a pravidelně a navštěvuji zhruba třicet let a teprve nyní po odchodu JT poznávám, co pro olomoucký ženský volejbal celou tuto dobu odváděl.

K vlastnímu utkání jen tolik, prohrát je ve sportu zcela běžná věc, ale aby hráčky "položily" třetí set tak jak předvedly (příjem a podání na úrovni stěží kadetek a dvoumetrových útoků do zámezí) něco o diskuzi na tribunách napovídá!!! Kdo volejbal hrál a hraje jednoznačně pozná, kdy se nedaří a kdy se nato sejří !!! Ale děvčatům stále věřím, že znovu dokáží máknout tak jako proti Dukle.

Upravit komentář

H

Honza 8. 1. 2022 11:25:26

Já už několikrát konstatoval, že je něco "shnilého ve státě Dánském". Pamatuji dobu Jirky Teplého a znal jsem jeho filosofii. Teď tomu nerozumím. Na začátku sezony chvála trenéra na hráčky, které si vybral, na hřišti to ale není moc vidět. Blahopřeji trenéru Čadovi k vítězství.

Stále mi ale ještě nikdo neodpověděl jak to bude dál. Nejde o tuto sezonu ale celkově o koncepci. Je mně z toho, co se teď děje v olomouckém volejbalu dost smutno. Prohrát lze, je to sport, ale takto .....?

Upravit komentář