Vstup do play-off jako hrom! Královo Pole nemělo na Hané šanci

5. 3. 2021

Do vyřazovací části letošního ročníku extraligy vstoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc tím nejlepším možným způsobem. V úvodním čtvrtfinále play-off, které se hraje na tři vítězství, porazily Královo Pole za zhruba hodinu hry přesvědčivě 3:0. Druhý čtvrtfinálový zápas bude v pondělí 8. března od 18.30 hodin hostit brněnský klub.

Vývoj prvního setu předurčil hned jeho začátek a pět bodů Olomouce při podání Stümpelové (2:2, 7:2). Domácí tým už vedení nepustil a naopak je postupně navyšoval (11:4, 20:8). Univerzita nakonec zvítězila vysoko 25:10.

Druhé dějství se vyvíjelo takřka totožně. Tentokrát to byla servírující Schlegelová, která dostala Hanačky na koně (1:2, 8:2) a znovu následovala rychlá jízda domácího celku za ziskem setu (13:4, 22:10). Konečný výsledek zněl 25:13 a Univerzita Palackého vedla 2:0.

A do třetice stejný začátek - na podání Stümpelová, šest bodů v řadě pro Olomouc a vedení domácích 7:2. Tentokrát se však Královo Pole drželo místy na dostřel (8:5, 18:15), přesto se ani jednou nedokázalo dotáhnout a duel více zdramatizovat. Vysokoškolačky navíc v koncovce pěti získanými výměnami za sebou zvýšily na 23:15 a po výhře 25:17 ovládly úvodní duel série hladce 3:0.

„Soupeř dnes velmi dobře podával a my jsme se nedostali do rytmu na útoku. Z průměrného příjmu jsme pak útočili nejčastěji do dvojbloku. Gratuluji domácím, série ale pokračuje,“ řekl trenér poraženého celku Matúš Kalný.

„Z naší strany to byl velmi dobře takticky zvládnutý zápas. Co jsme si řekli, to holky splnily. Dařil se nám výborně servis a také příjem. Teď však musíme na toto utkání zapomenout a připravit se na druhý duel v Brně, kde to budeme mít vzhledem k cizímu prostředí těžší,“ konstatoval kouč VK UP Petr Zapletal.

VK UP Olomouc - VK Královo Pole 3:0 (10, 13, 17)

Rozhodčí: Ištvanech, Slezák

Čas: 65 minut

Diváků: 0

Olomouc: Valková, Schlegelová, Stümpelová, Pilepičová, Nová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Lazárková.

Královo Pole: Grabovská, Pavlíková, Koulisiani, Šunderlíková, Bairdová, Stráská, libero Digrinová. Střídaly: Dolotovová, Hobbsová, Judlová, Bukovská.