Po výhře nad béčkem Ostravy slavíme v Českém poháru postup do čtvrtfinále

16. 10. 2023

Po vítězných duelech v extralize nad Olympem Praha a Přerovem chtěly volejbalistky VK Šantovka Olomouc UP navázat na dobrý start sezony také v Chance Českém poháru. V jeho 2. kole nastoupily na palubovce týmu TJ Ostrava B. A také vítězně, když potvrdily roli favorita a vyhrály jasně 3:0.

Olomoučanky v první sadě nechaly jen v jeho samotném úvodu vedení svému soupeři, velmi brzy si je však agresivním podáním a kvalitním útokem přetáhly na svou stranu a držely pak až do konce setu, který vyhrály jasně 25:12.

Ve druhé části se scénář opakoval, jen Ostrava se držela déle na dostřel, ale v závěru si Šantovka vedení opět v klidu pohlídala a zvýšila po vítězství 25:19 už na 2:0.

Ve třetím dějství vedl hostující favorit v úvodu 7:0 a v poklidu duel dovedl do vítězného konce. Olomoucký tým opět po vítězství 25:19 jel zpět na Hanou s vítězstvím 3:0 v kapse.

Splnili jsme roli favorita, i když jednoduchý zápas to nebyl, protože ostravské béčko bojovalo a nenechalo nám postup zadarmo. Ale pochválím i naše holky, protože soupeře nepodcenily, podaly dobrý výkon a postup jsme si zaslouženě pohlídali,“ řekl k vítěznému pohárovému duelu trenér Olomouce Jan Drešl.

V pátek 20. října hostí VK Šantovka od 17 hodin doma v dalším extraligovém derby VK Prostějov.


TJ Ostrava B - VK Šantovka Olomouc UP 0:3 (-12, -19, -19)

Rozhodčí: Topolánek, Košnovský

Čas: 73 minut

Diváků: 80

Ostrava B: Ruzsová, Uhlářová, Graczová, Anna Gavlasová, Adamčiková, P. Koloničná, libero: Planková Střídaly: Karlíková, S. Koloničná, Adéla Gavlasová, Polášková.

Olomouc: Shevkeneková, Fedchuková, Nowaková, Artyshuková, Farská, Nečasová, libero Chaloupková. Střídala: Šotkovská.


Hlavní partneři

Ostatní sponzoři