Volejbalistky Olomouce letos poprvé prohrály, z Liberce vezou aspoň bod

6. 12. 2020

Den po hladké výhře v Prostějově cestovaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na druhý konec republiky do Liberce. V utkání 16. ligového kola proti rozjeté Dukle utrpěly vysokoškolačky první ligovou porážku, domů alespoň vezou po výsledku 2:3 jeden bod.

První set utkání dvou nejúspěšnějších týmů předchozích kol přinesl v Liberci dlouhou přetahovanou o každou výměnu. Do koncovky šly v lepší pozici domácí volejbalistky (20:14), hosté se ale nevzdávají, Pilepičová dává Dukle dvě esa a je to 21:17. Olomouci skákaný servis vychází a další eso přidává Schlegelová (21:22). Po otočení však přichází na podání domácí Kohoutová a dvěma esy ukončuje první set – 25:21.

Druhé dějství načaly lépe liberecké hráčky (10:5), brzy však přišla olomoucká odpověď (13:15). Stále se však bojuje kolem vyrovnaného stavu (20:19), ale tentokrát patří koncovka univerzitě.

Vstup do třetího setu se vůbec nepovedl domácí Dukle (1:4, 2:6). Domácí sice stáhli několikrát na rozdíl jediného míče (9:10, 19:20) a v koncovce dokonce vyrovnali (22:22), tři chyby Liberce však znamenaly opět výsledek 22:25.

Čtvrtou sadu vzala do svých rukou domácí Kvapilová, po jejímž servisu to bylo 10:4. Hosté sice dokázali korigovat na 14:12, ale Dukla několika bloky zvýšila na 23:15 a čtvrtý set ukončila symbolicky útokem po lajně Kvapilová na 25:16.

V tiebreaku si oba týmy hlídaly svou ztrátu do stavu 4:4. Při podání Kvapilové však Dukla zvýšila na 8:5 a po dalším libereckém bodu přišel olomoucký oddechový čas. Ten ale hostům nepomohl a po výsledku 15:8 zůstaly dva body na severu Čech.

„Myslím, že jsme po dlouhé době odehráli těžký zápas v české lize. Čekali jsme, že Liberec bude silný na bloku. Utekly nám ve čtvrtém i v pátém setu nějaké příjmy, a to bohužel rozhodlo. Nepřihráli jsme si, dostali moc es, což rozhodlo o zápase,“ konstatoval trenér VK UP Petr Zapletal.

„Určitě super vítězství. Byl to pro nás čtvrtý zápas během sedmi dnů a malinko jsme si nechali utéct vedení ve čtvrtém setu, což mě mrzí, protože jsme mohli vést dva nula. Je škoda, že to vyšlo na druhý hrací den, protože jak na nás, tak i na Olomouci se projevila únava a mohlo to být kvalitnější utkání,“ řekl domácí kormidelník Libor Gálík.

Další extraligové utkání čeká Olomoučanky v sobotu 19. prosince, kdy budou doma od 17 hodin hostit brněnské Královo Pole.

VK Dukla Liberec – VK UP Olomouc 3:2 (21, -22, -22, 16, 8)

Rozhodčí: Hladišová, Poláček

Čas: 120 minut

Diváků: 0

Liberec: Bajuszová, Jemelinová, Trnková, Kvapilová, Svobodová, Kohoutová, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Ovečková, Šotkovská.

Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Zilbermanová. Střídala: Kulová.