VK UP Olomouc zahájil přípravu na extraligovou sezónu

22. 8. 2023

Pod novým trenérem Janem Drešlem zahájil na začátku srpna přípravu na nadcházející sezónu extraligový tým VK UP Olomouc. V kádru nezůstal kámen na kameni, jediná Adéla Farská (za svobodna Borovcová), pokračuje z loňského týmu. Proto je přípravné období pro nově se tvořící družstvo mimořádně důležité.

Přípravu odstartovaly vysokoškolačky ve sportovní hale Univarzity Palackého v Olomouci. Tréninky na hale UP začaly kondiční přípravou, minulý týden proběhly testy kondiční připravenosti. Do konce srpna budou mít hráčky dvoufázové tréninky, dopoledne posilovnu a odpoledne herní trénink, bude zařazeno i plavání, sauna a rehabilitace. „V přípravě potřebujeme poznat individuální kvality hráček. Děvčata se musí poznat vzájemně, posléze budeme ladit technické, herní a taktické věci. Budeme hrát kvalitní turnaje ve Varnsdorfu, doma v Olomouci a jeden v Polsku. Chceme také ještě přidat přátelské duely s polskými celky,“ řekl k plánu přípravy nový trenér UP Jan Drešl.

V rámci přípravy odehraje VK UP Olomouc 9. a 10. září turnaj ve Varnsdorfu, vzájemný duel Prostějova a Olomouce se v rámci tohoto turnaje odehraje 8. září v Prostějově od 13 hodin. do 17. září bude na pořadu tradiční turnaj O pohár rektora – TOMI-REMONT CUP hraný ve sportovní hale UP v Olomouci za účasti Liberce, Prostějova, domácího týmu, Šternberka, rakouského Salcburku a slovenského Brusna. Další víkend pak čeká Hanačky turnaj v polské Nyse. Sezóna startuje 7. října, Olomouc začíná v Praze na Olympu.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři