VK Šantovka vyhrál Přebor České obce sokolské volejbalistek

16. 1. 2024

První lednový víkend hostila Choceň Přebor České obce sokolské (ČOS) ve volejbalu žen, tedy v podstatě sokolské mistrovství republiky volejbalistek. Vítězství v šestičlenném turnaji slavil bez ztráty setu tým VK Šantovka Olomouc UP, sokolskými přebornicemi se staly na celkové třetí příčce hráčky Šternberka.

Letošního Přeboru ČOS se zúčastnilo šest družstev - Sokol Šternberk (extraliga), Sokol Česká Třebová (2. liga), Sokol Dobřichovice (1. liga), Sokol Nusle Praha (1. liga), Slavia Hradec Králové (1. liga) a VK Šantovka Olomouc UP (extraliga). Družstva byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin. Olomoučanky v té své zdolaly bez ztráty setu Hradec Králové i Českou Třebovou, v semifinále si stejným způsobem poradily s Dobřichovicemi, ve finále s Hradcem Králové a ovládly choceňský turnaj bez ztráty sady.

"Pro nás to bylo rozehrání po dlouhé zápasové pauze. Byli jsme bezesporu favority celého turnaje a těší mě, že jsme tuto roli splnili. Výsledky a předvedenou hru nijak nepřeceňujeme, ale každá trofej samozřejmě hřeje a dodá družstvu potřebné sebevědomí," zhodnotil choceňské vystoupení svého celku trenér Šantovky Jan Drešl.

 

Konečné pořadí Přeboru ČOS 2024:

1. VK Šantovka Olomouc UP

2. Slavia Hradec Králové

3. Sokol Šternberk (Přeborník ČOS)

4. Sokol Dobřichovice (2. místo ČOS)

5. Sokol Česká Třebová (3. místo ČOS)

6. Sokol Nusle Praha

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři