Vítězná vlna pokračuje, tři body vezeme i z Brna

4. 12. 2021

Dva dny po domácí třísetové výhře nad mistrovským Libercem se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily v rámci 16. kola extraligy na palubovce Šelem Brno. Vysokoškolačky v jihomoravské metropoli potvrdily svou stoupající formu z posledních týdnů a díky další výhře 3:0 si připsaly již páté soutěžní vítězství v řadě.

Úvodní set se dlouho vyvíjel pro Olomouc velmi nepříznivě; po servisech domácí Širůčkové to bylo ze stavu 5:5 rázem 11:5 a Šelmy dál kráčely za ziskem sady (17:11). Jenže hostující tým začal postupně snižovat (17:14, 19:18) a definitivní úder zasadila Brnu střídající Kneiflová, která na podání pomohla k dokonání obratu z 21:20 na 21:25.

Ve druhém dějství to naopak byla univerzita, která šla od počátku do vedení (4:7, 6:10), jež při servisu Šepeľové ještě navýšila (7:10, 7:14). Za vcelku poklidného vedení hostí (12:19) šla na podání domácí Komárková a rázem to bylo 18:19. Z koncovky se tak stalo drama, které pro sebe rozhodly Hanačky až od stavu 23:23 dvěma potřebnými body - 23:25 a 0:2.

A drama pokračovalo i ve třetí části střetnutí. Po dlouhé a těsné přetahované šly jako první do menšího trháku hostující volejbalistky (13:14, 13:17), které už svou výhodu nepustily: po výhře 25:19 porazily Olomoučanky Šelmy v jejich brněnském doupěti 3:0.

„Jsem samozřejmě moc rád za tři body i třísetové vítězství, i když v úvodních dvou sadách to bylo hodně těsné. Po našem triumfu nad Libercem byly holky v pátečním tréninku rozjuchané, což se samozřejmě dalo trochu čekat. A pak jsme v začátku brněnského zápasu hodně prohrávali. Naštěstí to tým zvládl, zkoncentroval se a zvítězil. Navíc proti velmi těžkému a nepříjemnému soupeři, který jako jediný vedle nás na podzim dokázal porazit Liberec. Holkám za to moc děkuji,“ kvitoval trenér VK UP Martin Hroch.

Dnes to byl zápas ve vlnách. Výborně a agresivně jsme začali, dostali jsme soupeře pod tlak. V polovině prvního setu jsme si možná řekli, že už se to dohraje samo, polevili a dali Olomouci šanci. Soupeř se rozehrál, my naopak začali chybovat a hrát nepřesně. Ve druhé sadě se nám naopak začalo dařit v momentu, když už nám ´o nic nešlo´. Třetí set už byl jasný pro Olomouc, neměli jsme sílu na to je zlomit,“ konstatoval domácí kouč Ondřej Boula.

Prakticky ihned po brněnském utkání vyrážejí Olomoučanky na dlouhou cestu na jih Francie, kde se v úterý 7. prosince od 20 hodin představí v úvodním duelu osmifinále evropského poháru CEV Cup na hřišti velkoklubu Volero Le Cannet.

VK Šelmy Brno - VK UP Olomouc 0:3 (-21, -23, -19)

Rozhodčí: Rychlík, Poláček

Čas: 84 minut

Diváků: 300

Brno: Podhrázká, Borovcová, Komárková, Širůčková, Nováková, Faltínová, libero Pluhařová. Střídaly: Mikysková, Mokrá, Benediktová.

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Babićová, Silva, Blancová, Štimacová, libero Kulová. Střídaly: Tinklová, Kneiflová.