Vítězná série pokračuje, ve Šternberku rozhodl první set

8. 10. 2020

Po několika termínových rošádách způsobených koronavirovou epidemií se na třetí pokus uskutečnilo odložené utkání 3. kola extraligy volejbalistek mezi Sokolem Šternberk a Univerzitou Palackého Olomouc. V hale Ecce Homo pod šternberským hradem se z vcelku hladkého vítězství radovaly favorizované vysokoškolačky, které si po výhře 3:0 odvážejí všechny tři body.

Domácí Sokol mohl poprvé v sezoně nasadit slovenskou reprezentační smečařku Herdovou a její přítomnost na palubovce byla ihned znát. Po vyrovnaném úvodu prvního setu se Šternberk i díky jejím bodům utrhl ze stavu 13:12 na 17:13 a mířil za ziskem sady. Jenže pak se na servis postavila olomoucká Madsenová a už k němu nikoho dalšího nepustila. Univerzita otočila dvanácti body v řadě a po výsledku 17:25 vedla.

Divoký průběh mělo i druhé dějství. Sokolkám patřil jeho začátek (3:1), po šňůře podání hostující Pilepičové to ale rázem bylo 4:13. K dalšímu olomouckému útoku zavelela servírující nahrávačka Valková (10:15, 10:18), na druhé straně však kontrovala její šternberská kolegyně, střídající režisérka domácí hry Dudová (17:18). Drama ovšem favorit nepřipustil, obratem odpověděl pěti body při podání Nové a díky výhře 25:19 vedl už 2:0.

Nejjednoznačnější byl nakonec třetí set. Hosté v něm drželi opratě od samého začátku (1:4, 2:6), ustáli několik ojedinělých pokusů protivníka o odpor (6:7) a ve druhé polovině hry už průběh zcela kontrolovali. Výsledkem bylo skóre 14:25 a olomoucké třísetové vítězství.

„Do zápasu jsme vstoupili trošku vlažně a v půli prvního setu to bylo docela vyrovnané. Pak jsme prohrávali až 13:17 a tady nám velmi pomohl servis, kdy vlastně Maria Madsenová dotáhla set do vítězství. To rozhodlo, zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou a v důležitých okamžicích jsme si hodně pomohli servisem. S ním měl soupeř problémy, nemohl si přihrát a chyboval,“ řekl trenér VK UP Petr Zapletal.

„Olomoučanky nás dnes hodně tlačily podáním. Bylo to vidět hned v prvním setu, kdy jsme vedli až do stavu 17:13, ale pak přišla šňůra projektilů a my jsme v koncovce nepřidali žádný bod. Holky se snažily hrát vyrovnaně a čelit jejich útokům, ale nestačilo to. Soupeřkám gratuluji k vítězství,“ konstatoval domácí kouč Jan Drešl.

TJ Sokol Šternberk – VK UP Olomouc 0:3 (-17, -19, -14)

Rozhodčí: Kovář, Kubinec

Čas: 66 minut

Diváků: 0

Šternberk: Šmídová, Herdová, Bakowská, Wańczyková, N. Látalová, Kneiflová, libero: Slavíková. Střídaly: Dudová, Kořínková, Jarošová.

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Michalíková.