Viktoria Moscická: Finále jsme strašně moc chtěly. Teď musíme znovu bojovat

21. 4. 2022

Těžkými duely vyřazovací fáze extraligy prochází s týmem volejbalistek VK UP Olomouc také talentovaná blokařka z Ukrajiny Viktoria Moscická. Vysokoškolačky se nyní musejí rychle vyrovnat s vyřazením po maximálně vyrovnané semifinálové sérii proti KP Brno a znovu zmobilizovat síly do bojů o bronz. Hraje se na dvě vítězná utkání a proti Liberci univerzita první duel ztratila. Na domácí půdě má v pátek poslední možnost srovnat. „Věřím, že podpora od fanoušků nám dodá další sílu a druhý dech,“ říká před závěrečnou výzvou sezony Viki Moscická.


Jaký je tvůj pohled na první zápas série o třetí místo proti Liberci?

Byl to jeden z těch neskutečně náročných zápasů, ale my jsme nedokázaly předvést svou hru. Pořád ale máme šanci a musíme ji využít.


Bylo pro tebe náročné zapomenout na vyřazení v semifinále proti Královu Poli?

Semifinále pro mě skončilo hned v pátek po posledním zápase. Měly jsme jeden den volna, abychom to dokázaly všechno vstřebat a vyvodit potřebné závěry.


Šlo to tak snadno? Finále bylo na dosah...

Samozřejmě jsme měly obrovskou šanci dostat se do finále. Strašně moc jsme to chtěly dokázat a šly jsme za tím. Chybělo nám jen trochu štěstí. Musíme jít dál a znovu bojovat a snažit se dosáhnout úspěchu. Prošly jsme si bouřkou emocí, vyčerpáním, drobnými zraněními. Nebyl čas na odpočinek. Prospala jsem všechen svůj volný čas mezi tréninky.


Co potřebuje tým zlepšit do dalšího souboje s Libercem?

To je velice těžké přesně určit. Jedinou cestou je společná týmová hra, která se skládá ze spousty aspektů. Dalším prvkem jsou i emoce.


Užila sis atmosféru semifinálových zápasů? Cítíš, že ti fanoušci pomáhají k lepšímu výkonu?       

Díky spoustě fanoušků byla na semifinálových zápasech neuvěřitelná atmosféra. Někdy jsme na hřišti mohly komunikovat jen pomocí gest, protože nešlo vůbec nic slyšet (usmívá se). Rozhodně nám to pomohlo a potřebovaly bychom takovou podporu i v následujícím utkání, které bude opravdu těžké. Věřím, že podpora od fanoušků nám dodá další sílu a druhý dech. 

Komentáře nejsou povoleny.